Asmik Grigorian į operos „Pelėjas ir Melisanda“ premjerą atvyko su vyru Vasilijumi Barchatovu

Operos „Pelėjas ir Melisanda“ premjera / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-03 19:36
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus kongresų rūmuose – naujos Dalios Ibelhauptaitės režisuotos operos „Pelėjas ir Melisanda“ premjera. Ši vienintelė K.Debiusi opera – išskirtinis „bohemiečių“ sezono darbas. Įvertinti naujo „Vilnius City Opera“ kolektyvo kūrinio atvyko būrys „bohemiečių“ draugų ir bičiulių.

„Pelėjas ir Melisanda“ sukurta lyg tikras dramos spektaklis. Impresionistinę prancūzų operą atlieka Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam vadovauja maestro Gintaras Rinkevičius.

„Šios operos neįmanoma nepamatyti, – iki šiol negalime patikėti kokie solistai sutiko pas mus atvykti! Aišku, galėjome pasirinkti populiarų, visiems žinomą kūrinį, kad ir „Don Žuaną“, juk Kalėdos... Daugelis meno kolektyvų „sukala“ produktus ir švenčių metu uždirba pinigus. Mums norėjosi tikro šventinio stebuklo, o jo už jokius pinigus nenusipirksi – arba pavyks, arba ne“, – mintimis apie savo pasirinkimą dalinosi Gintaras ir Dalia, jau penkiolika metų kartu dirbantys menininkai.

Ketvirtadienį tarp premjeros svečių buvo galima sutikti ne vieną kultūros, meno ir pramogų pasaulio atstovą. Šįkart ne scenoje, o tarp žiūrovų vakarą leido operos solistė Asmik Grigorian su vyru Vasilijumi Barchatovu, išvakarėse savo naujausią kolekciją pristatęs Juozas Statkevičius, D.Ibelhauptaitės naujausio kūrybinio darbo nepraleido jos sutuoktinis, britų aktorius ir režisierius Dexteris Fletcheris, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė ir kiti.  

Operos kūrėjai „Pelėją ir Melisandą“ vadina kalėdiniu stebuklu. Scenoje susirinkusieji galėjo išvysti puikiai žinomus, tačiau Lietuvoje pirmą kartą pasirodžiusius solistus: Jurgitą Adamonytę, Giuseppe Fillianoti, Jevgenijų Ulanovą, Jovitą Vaškevičiūtę, Tadą Girininką, Liudą Norvaišą ir Liną Dambrauskaitę.

Scenografiją spektakliui kūrė vienas ryškiausių scenos dailininkų Lietuvoje – Marijus Jacovskis, o kostiumus – VCO operų žiūrovams jau pažįstamas prestižinio „Olivier“ apdovanojimo laureatas britas Jonas Morrellis. 

Po premjeros svečiai ir operos kūrėjai vakarojo ir įspūdžiais dalijosi naujame Deivydo Praspaliausko restorane „Dublis“:

Premjeros išvakarėse Žmonės.lt lankėsi operos generalinėje repeticijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai