Asmenybės ugdymo trenerė pataria: 9 priežastys, kodėl svajonės netampa tikrove

Kad svajonės pildytųsi... / Shutterstock nuotr.
Kad svajonės pildytųsi... / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2015-01-22 14:28
AA

Ketiname, svajojame, planuojame, vizualizuojame, o realybėje kaip nenutinka, taip nenutinka. Kodėl? Priežasčių gali būti daug.

Štai 9 pagrindinės klaidos, dėl kurių negauname norimo rezultato. Jas pateikia Savęs pažinimo centro „Sakubona“ asmenybės ugdymo trenerė Audra Maksvytienė.

1. Neveiklumas

Tiesiog šiaip sau svajonės nesipildo. Prisiskaitę išmaniųjų teorijų apie ketinimo formavimą ir tikslo vizualizaciją, mes buriame, programuojame, vizualizuojame kaip išmanydami, formuojame ketinimą net pasistenėdami. Ir visai pamirštame, kad tiesiog privalu atlikti nors menkiausią, bet visiškai realų judesį tos svajonės link. Kasdien skirti bent keletą minučių VEIKSMUI, kuris per mažą žingsnelį priartintų mus prie tikslo.

„Sakubona“ asmenybės ugdymo trenerė Audra Maksvytienė.

Tarkime, norite atostogauti Maldyvuuose, o lėšų tam nėra. Galite visą sieną išsitapetuoti plakatu su žydra jūra ir baltu paplūdimio smėliu. Ir tikėtis. Ir netgi vieną kartą tai gali suveikti.

Pavyzdžiui, ateis į svečius turtingas draugas, ir sakys: „Ei, geras, Maldyvai. Skrendam, seniai noriu. Statau!“ Bet: a) pirmiausia jūs turite turėti realų draugą milijonierių, b) jis turi pas jus ateiti.

O dar paprasčiau būtų surinkti informaciją, kiek kainuoja tokia kelionė, susirasti kelionių kompaniją arba bendraminčių ir ieškoti variantų apie tai, kur gauti lėšų kelionei – ieškoti visų įmanomų gretutinių pajamų šaltinių. Svarbiausia – kasdien nors kažką nuveikti šio tikslo vardan.

2. Neplanavimas

Tam, kad tikslingai judėtum tikslo link, reikalingas tikslus planas. Tai leis protui suvokti, kad svajonė iš tiesų pasiekiama. Be to, žinosite, kuria kryptimi ir kiek judėti.

Taigi, tęsiant kelionės temą – čia jau galima planuoti, kur gauti draugą milijonierių ir kaip jį atsivilioti prie tojo įkvepiančio labdaringas mintis plakato... arba tiesiog imti planuoti savo pajamas. Kiek laiko truktų sutaupyti, arba – jei taupyti nelabai yra iš ko, o keliauti norisi dar neišėjus į pensiją, kur, kaip ieškoti papildomų pajamų šaltinių, kokius žmones į tai įtraukti, kiek laiko tokioms paieškoms ir papildomam darbui per dieną galite sau leisti.

Taip pat skaitykite: 20 minčių, griaunančių jūsų gyvenimą ir svajones

3. Sureikšminimas

Jei viską darote gerai, o svajonė vis tiek nepriartėja nė per nago juodymą, galbūt jai teikiate pernelyg daug reikšmės. Idealizuojate ir susvarbinate. Tai trukdo. Dar daugiau – tai duoda priešingą rezultatą.

Čia pavyzdžių būti nelabai gali. Tiesiog taip yra. Čia galima tik ieškoti būdų, kaip sumažinti reikšmingumą. Negirdėjote, Maldyvuose šiuo metu nesiautėja maliariniai uodai?

4. Apribojimai

Svajonė neišsipildys, jei jūsų pasąmonėje yra prikimšta ją ribojančių įsitikinimų. Turite skirti laiko darbui su pasąmone.

Jeigu ten, galvoje, tyliai mamos balsu bamba įkyrus balselis „Kokia nesąmonė tos kelionės, tiek pinigų iššvaistysi vėjais, geriau naują spintą už tuos pinigus nusipirktum“ arba mažas postsovietinis proletarijus patyliukais su po neapykanta paslėptu pavydu šnypščia, kad tokios pramogos – tik nesąžiningu darbu praturtėjusiems nenaudėliams, Maldyvams galite pamojuoti balta skepeta.

5. Žemas energijos lygis

Energinė sveikata yra labai svarbi. Sveikas ir laimingas tas, kuris turi daug energijos. Kur mūsų mintys, ten mūsų energija. Kur energija – ten rezultatas. Jei mūsų mintys nukreiptos į svajonę, o energijos vos lašas kitas, svajonei tapti tikrove bus gerokai sunku. Rūpinkitės savimi.

Pats geriausias sprendimas – energetinės praktikos (čigongas, reiki). Tinka ir reguliarus fizinis krūvis – bėgiojimas, plaukimas, sporto salė. Taip pat svarbu nepasiduoti provokacijoms ir netaškyti energijos pykčiui, susierzinimui bei kitoms negatyvioms emocijoms.

Taip pat skaitykite: Įsiminkite 7 taisykles, kad jūsų norai pildytųsi

6. Žema savivertė

Kad svajonės pildytųsi, jūsų savivertė turi būti normali. Turite mylėti save. Kodėl? Paprasta. Kai žmogus nepakankamai myli save, jis nemano, kad yra vertas to, kas geriausia. Ir tai jam labai trukdo.

Jeigu norite į Maldyvus ir tai – jūsų svajonė, jums atrodo, kad tai – geriausia, ką galite gauti. Tad jei kažkur pasamonėje cypaus nusibaudęs vaikas, kad jis nevertas turėti, kas geriausia, matysite Maldyvus retušuotuose atvirukuose.

„Sakubona“ asmenybės ugdymo trenerė Audra Maksvytienė.

7. Netikėjimas

Tikėjimas – galingas. Jis daug ką lemia. Tai teigia ir Biblija, o psichologai ir parapsichologai vienbalsiai sako: tikėjimas sudaro ne mažiau kap 60 proc. sėkmės.

Norite į Maldyvus? Ar tikite, kad galite ten nuskristi?

8. Vidinio balso nesiklausymas

Dažnai sugalvojame norą. Imamės jį įgyvendinti. Tačiau išjungiame intuiciją. Neklausome jos. O ji – vertinga patarėja. Gali pasufleruoti, kad verta susitikti su tuo ar kitu žmogumi, kuris vėliau ims ir suteiks galingą impulsą svajonės įgyvendinimui. Arba intuityviai pasuksite kitu keliu, kad sutiktumėte savo meilę.

Arba intuityviai laiku ir vietoje įsijungsite „Facebook“, kuriame kaip tik tą akimirką kas nors pasidalins informacija apie itin pigius skrydžius į Maldyvus.

9. Svetima svajonė

Tai – viena rimčiausių ir, deja, dažniausiai pasitaikančių klaidų. Daugelis svajoja svetimas svajones. Trokšta ne to, ko nori, o to, apie ką svajojo mama, tėtė, draugai ar visuomenė. Tokios svajonės praktiškai neišsipildo. O net ir išsipildžiusios neatneša laimės.

Mes dar vis apie tuos Maldyvus? Jūs tikrai ten norite? Juk tai – tik pavyzdys! Kurį, beje, paėmiau, nes visai neseniai buvusi kolegė savo paskyroje dalijosi pasakiško grožio nuotraukomis iš tos pasakiškos vietos. Nors rašydama straipsnį praktiškai įtikėjau, kad noriu ir galiu ten nuskristi. Bet ne. Tai – visai ne tai, ko man reikia.

O jūsų svajonės yra tikrai jūsų?


Šaltinis – sakubona.lt