Asmeninis miesto gidas: 10 mieliausių Dublino vietų

Dublinas / Vida Press nuotr.
Dublinas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-07-30 17:27
AA

Vienuoliktus metus Airijos sostinėje gyvenanti Lina Kairelytė, dirbanti laisvai samdoma slaugytoja įvairiose Dublino ligoninėse, sutiko papasakoti apie vietas, kurias labai mėgsta ir kur visada nusiveda jos aplankyti atvykstančius draugus.

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

Pagrindiniai pirkiniai
„St. Stephens Green Shopping Centre“ (Stephens Green, Dublin 2). Gražus, baltas, kaip iš popieriaus iškarpytas pastatas miesto centre. Jame be visų kitų yra beveik vienintelė man reikalinga parduotuvė „TK Maxx“. Tiksliau, išparduotuvė, kurioje  gali rasti visko, ko tau nebūtinai reikia, bet kas gali pradžiuginti: nuo rūbų ir batų iki knygų ir maisto. Šalia puikus „St. Stephens Green“ parkas su gėlytėm, žole, tvenkiniu ir gaudynes žaidžiančiais paukščiukais. 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

Filmai ir alus
„IFI Irish Film Institute“ (6 Eustace Street, Dublin 2)

Jame yra jaukus kino teatras su keliomis nedidelėmis salėmis ir geru kinu. Tik va, „50 pilkų atspalvių“ nerodė... Ten pat įsikūręs to paties pavadinimo baras, kurį arba myli, arba nekenti. Man jis labai patinka. Kur dar rasi tokią vietą, kurioje smarkiai lyjant lietus kapsi tiesiai į alų? 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

Sielos ramybei
„St. Patricks Cathedral“ (St Patrick's Close, Dublin 8)

Nors bažnyčios ne tik Dubline, bet ir visoje Airijoje panašios, šios katedros dvasia ir didybė ją išskiria iš kitų. Be to, šalia gražus parkelis, kuriame Jamesas Joyce‘as sėdėjo ir dėliojo galvoje savo būsimą „Ulysses“. 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

Smalsiam protui
„Book of Kells“ (College Street, Dublin 2) įsikūręs garsiausiame Airijos Šv. Trejybės koledže.
Senų knygų muziejus su įspūdinga biblioteka tarsi iš pasakos. Nesu labai aktyvi muziejų lankytoja, bet čia buvau ne sykį, nes kartais visai smagu papulti į pasaką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninis miesto gidas: 11 užburiančių Londono vietų

„Guinness“ alaus darykla (St James's Gate, Dublin 8) – verta dėmesio stotelė. Pasižiūri, kur gimsta išskirtinis alus ir po to aukštai esančiame muziejaus bare gali mėgautis šviežiausio gineso pinta, kurios putose barmenas išpiešė dobilėlį sėkmei, bei grožėtis Dublino panorama iš aukštai.

Išalkusiems
„Port House“ (64 South William Street, Dublin 2)
– ispaniškas tapas baras su skaniu maistu ir vynu. Čia dažnai užeinu pavalgyti. Su tradiciniu maistu Airijoje prėska, tad jo nepuolu rekomenduoti. 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

„One Pico“ (5-6, Molesworth Place, Schoolhouse Lane, Dublin 2). Restoranas, į kurį užsuku, kai pasiilgstu maisto kaip meno kūrinio. Ši vieta „Michelin“ žvaigždučių dar neturi, bet, manau, taip bus neilgai. 

Ištroškusiems
„Market Bar“ (14A Fade Street, Dublin 2)

Išgerti Dubline gali kiekvienam žingsnyje – „pubas“ ant „pubo“. Ir būtent „pubas“, o ne „pabas“ – čia ne Anglija. Į įspūdingąjį „ Market Bar“ reikia eiti savaitgalį vėlai vakare, kad pabūtum tame visuotiniame dūzgime.  Anksčiau šioje vietoje buvo gyvulių turgus, dar tebėra grindyse išlikę nutekėjimo latakai. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninis miesto gidas: 9 patikrintos Kopenhagos vietos

„Hogans“ (35-37 South Great George's Street, Dublin 2)
Jei nusibodo ankstesnėje vietoje, pereikite į kitą gatvės pusę. Ten „Guinness“ pintą įpils rimtas barzdotas dėdė su dredais žemiau kelių. Man ten patinka užsukti dieną, kai mažai žmonių ir per langą matosi skubantis Dublinas. Bet nedaug kas su manimi sutiktų, nes airiams geras „pubas“ turi būti sausakimšas. 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.

Pravėdinti smegenis
Howth
– šiaurinis Dublino priemiestis su žuvies parduotuvėmis, nedideliu uostu, ruoniais, tradiciniais fish and chips, kurie visai skaniai susivalgo žiūrint į laivus. Be to, labai gerai prasivėdina smegenys sukant ratą uolėta pakrante. 

Lina Kairelytė / Asmeninio albumo nuotr.