Arvydas Sabonis: „Sėdėti ant suolo – ne mano stilius“

Arvydas Sabonis / M.Penkauskaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-24 12:18
Kiekvienas krepšinio gerbėjas net naktį pažadintas pasakytų, kas, žaidęs 11 numeriu, aikštelėje darydavo stebuklus. Tai, be abejonės, Arvydas Sabonis. Žmogus, kurio vardo ir laimėjimų niekas iki šiol nepamiršo.

Profesionalaus krepšinio žaidėjo karjerą pradėjęs 1981 m., A.Sabonis jau po metų dalyvavo pasaulio krepšinio čempionate ir laimėjo auksą, vėliau nenusileido JAV rinktinei olimpinėse žaidynėse, buvo ne sykį išrinktas geriausiu Europos krepšininku – ir tai tik maža šio garsaus sportininko laimėjimų, neapsiribojusių Europa, dalis.

Arvydas Sabonis / Monikos Penkutės nuotr.
Arvydas Sabonis / Monikos Penkutės nuotr.

Nuo muzikos iki krepšinio

Šiandien Arvydas – Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, kadaise nė nesvajojęs patekti į NBA, jo didžiausia svajonė buvo patekti į Žalgirį. Laidos svečias atskleis, kuo būtų tapęs, jei ši svajonė nebūtų išsipildžiusi – ar tai rimta, laidos „Pasaulis apie moteris“ žiūrovai nuspręs patys.

Arvydas neslepia buvęs išdykęs vaikas, tad tėvai, nenorėdami palikti jo auklėjimo gatvei, bandė užpildyti sūnaus laisvalaikį įvairiais užsiėmimais – ne visi jie buvo sėkmingi.

„Bandė su muzika, su muzika nesigavo, kadangi man ten nelabai patiko, etiudai etiudai etiudai, žiauru yra tas pamokas ruošt“, – prisimena laidos „Pasaulis apie moteris“ svečias, mielai išmainydavęs muzikos pamokas į braidžiojimą balomis.

Tačiau viskas vyko taip, kaip, matyt, buvo lemta. 2 m. 20 cm jaunuoliui likimas buvo parengęs visai kitą kelią – krepšinio legenda nuo pat karjeros pradžios buvo akylai stebimas gerbėjų, žiniasklaidos, o jo laimėjimais džiaugdavosi visa Lietuva.

Kristina Rimienė ir Arvydas Sabonis
Kristina Rimienė ir Arvydas Sabonis

Lietuva – širdyje

„Lietuvoje nebūdavo isterikos kažkokios, po Ispanijos tikrai čia ramybė“, – teigia Arvydas, po 14  metų pertraukos sugrįžęs gyventi į Lietuvą ir su Kauno Žalgiriu tapęs Lietuvos čempionu bei naudingiausiu Eurolygos sezono žaidėju.

Laidos vedėjos Kristinos Rimienės paklaustas, ar ilgai svarstė, kur gyvens baigęs karjerą, Arvydas nedvejodamas atsakė, jog dėl to niekada nebuvo kilę jokių abejonių. 2005 m. Arvydas pareiškė baigiantis krepšininko karjerą ir be jokių svarstymų liko gyventi gimtojoje šalyje. „Atėjo laikas, kai jau matai, kad nelabai gali traukt, o sėdėti ant suolo – ne mano stilius“. Karjerą jis simboliškai baigė ten pat, kur ją ir pradėjo – Kauno Žalgiryje.

Arvydas Sabonis / Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Arvydas Sabonis / Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Pasitraukęs iš aikštelės, A.Sabonis nenutolo nuo krepšinio – tapęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu, viziją apie Krepšinio namus pavertė realybe. Pasak Arvydo, Lietuva nusipelnė atidaryti Krepšinio namus, kuriuose moderniai ir šiuolaikiškai būtų pateikiama šalies krepšinio istorijos medžiaga. Laidos žiūrovams jis papasakos apie šių namų kūrimo pradžią, viziją ir viltis, susijusias su jais.

Kaune esančiuose Krepšinio namuose bus įkurtas muziejus, renginių ir konferencijų salės, suvenyrų parduotuvė, kavinė su lauko terasa, kino salė, lankytojų lauks ir įdomios interaktyvios pramogos.

Laidos žiūrovai taip pat sužinos, su kuo gi krepšinio legenda sutiks Naujuosius metus ir išgirs jiems skirtus šventinius palinkėjimus, kurie, tikimės, išsipildys su kaupu.

Naujausi straipsniai