Arūnas Sakalauskas ir Jolanta Dapkūnaitė – apie meilės, laiko ir priklausomybės išbandymus

ŽURNALAS TELEFONE
Jolanta Dapkūnaitė ir Arūnas Sakalauskas / Tomo Adomavičiaus
Autorius: JŪRATĖ RAŽKOVSKYTĖ
Publikuota: 2021-06-16 19:28
Drauge rengti parodas, jau dabar vadinamas nauju reiškiniu Lietuvos mene. Drauge filmuotis kino juostoje. Drauge gelbėtis nuo karantino. Teatro bei kino aktoriai Jolanta DAPKŪNAITĖ (55) ir Arūnas SAKALAUSKAS (59) pastaruoju metu itin daug laiko leidžia kartu. Kaip visada sarkastiški vienas kito atžvilgiu, tokie pat švelniai besikandžiojantys, bet vis daugiau atrandantys šiame bendrume.

Karantinas jus paskatino ieškoti naujos veiklos – kuruoti vizualaus meno parodą?

Jolanta: Tikrai ne, nes veiklos šiek tiek turime. Tiesiog neįprasti dalykai yra įdomu. „Contour Art Gallery“ steigėja Vilma Mačianskaitė sumanė, kad aktoriai galėtų rengti parodą. Sulaukusi tokio pasiūlymo, iškart pasišiaušiau: „Neįmanoma, mes gi ne profesionalai.“ Bet... pradėjome lankyti dailininkų dirbtuves. Kai kuriuos pažinojome seniau. MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai kas vasarą kviesdavosi į Grybų kaimą, kur vienam vakarui susirinkdavo nemažas būrys menininkų, dailininkų.

Kad patys sau galėtume atsakyti, kodėl tai darome, sugalvojau sukurti savo pačių videodarbą – kaip ir kuo gyvena pora. Save filmavome šešis vakarus – savo lovoje. Būtume ir septintą, bet baigėsi kameros kortelė (juokiasi). Paskui montavome – šios neįprastos veiklos buvo pilna gegužė. Nežinau, kaip tokią parodą vertins dailės profesionalai, bet atrodė prasminga susieti ją su savo gyvenimu ir teatru. Darbą pavadinome „Pasikartojimai / Repetition“. Su daug tekstų iš savo vaidinimų teatre.

Visą tekstą gali skaityti tik žurnalo ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Išbandykite prenumeratą nemokamai, vėliau tik 4,99 € /mėn!

Kodėl verta prenumeruoti žurnalą ŽMONĖS telefono programėlėje?
  • Pirmas mėnuo nemokamas, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Prenumeratoriai naują žurnalą skaito pirmieji. Jau trečiadienio vakarą!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka.
Atsisiųskite ŽMONĖS programėlę iš „App Store“ arba „Google Play“ parduotuvių.

Naujausi straipsniai