Artūro Zuoko namuose rasti daiktai grąžinti Jono Meko fondui

Agnė ir Artūras Zuokai / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-06 09:32
Besiskiriantys Agnė ir Artūras Zuokai dalijasi turtą. Praėjusią savaitę A. Zuokienė pranešė apie netikėtą radinį jų namuose Užupyje – betvarkydama palėpę ji rado daugybę žurnalų, knygų, kasečių su vaizdo įrašais, galimai priklausiusių menininkui Jonui Mekui.

Moteris kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir liepos 30-ąją ji paprašė, kad rastą „lobį“ įvertintų anstoliai. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius dieną po to nusprendė atleisti „Jono Meko vizualiųjų menų centro“ direktorių Gintarą Sodeiką. Savo sprendimą jis pagrindė gauta informacija, kad dalis menininko Jono Meko privačios kolekcijos aptikta Zuokų namuose.

„Mes pavargome. Esame klystantys, įvykių, galingos gyvenimo srovės nešti žmonės, kuriems likimas skyrė neeilinių išbandymų. Patyrėme daug nesėkmių, kovos nualina, kasdienybė tampa kova, išsivaduoti tampa sunku“, – pranešusi, kad skiriasi dar neseniai žurnalui ŽMONĖS sakė Agnė Zuokienė. 

Tuo metu užsienyje viešėjęs Artūras Zuokas iš pradžių sakęs, kad Agnė su dukra po skyrybų galės likti gyventi jų bendruose namuose, neseniai jai pareiškė, jog jos turės išsikraustyti. 

Besiruošdama kraustynėms ir tvarkydama namus ji užklydo į palėpę, kurioje paskutinį sykį galimai lankėsi prieš septynerius metus. Radusi dėžes, kurios buvo siųstos tiesiai iš Amerikos ir kai kurios vis dar užštampuotos, neatidarytos, ji kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymu išsiaiškinti, kas slepiasi šiose dėžėse.

Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai iš Zuokų namus šias dėžes išsivežė.

Mįslingų dėžių drama baigta

Visgi, antradienio rytą savivaldybės darbuotojai grąžino daiktus Jono Meko fondui. Apie 100 dėžių su įvairiausiais daiktais buvo pargabentos ten pat, iš kur ir paimtos. 

Fondo atstovai teigė, kad daiktai nebuvo eksponuojami, nes neturėjo didelės meninės vertės.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai