Artėjant Kovo 11–ajai žinomi Lietuvos žmonės atskleidė, kodėl didžiuojasi būdami lietuviais

Dovilė Filmanavičiūtė, Jonas Nainys, Katažina Zvonkuvienė/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-05 17:15
Belaukiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio, LNK televizijos laida kovo 11-ają kviečia paminėti anksčiau. Ketvirtadienio vakarą tautiniais kostiumais pasipuošę žinomi Lietuvos žmonės papasakos, kodėl didžiuojasi būdami lietuviais ir kaip lietuviškas pasas jiems yra padėjęs ekstremaliose gyvenimo situacijose.

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas jau seniai gyvena tarp Lietuvos ir egzotiškos Balio salos. Tačiau neseniai Leonardas keliavo ir po Sibiro platybes, kur jį sustabdė vietos policija. „Jie mane kalbino ir laikė ilgai, nes nesuprato, ką lietuvis savo noru veikia šitoje dykynėje. O pokalbio pabaigoje jie stebėjosi, kodėl mes atsiskyrėme nuo didingos sąjungos ir tarsi laukė atsakymo, kad mes, lietuviai, dabar labai blogai gyvename laisvoje Lietuvoje“, – prisiminė Leo.

Leonardas Pobedonoscevas/Organizatorių nuotr.
Leonardas Pobedonoscevas/Organizatorių nuotr.

Garsus didžėjus Jonas Nainys neseniai tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet  ir užsienyje. Jonas tapo garsiausio Airijos klubo rezidentu ir yra kviečiamas groti net į Jungtines Amerikos Valstijas. „Pamenu, buvau toks kuklus paauglys iš Pasvalio, niekada negalvojau, kad darysiu tai, ką darau dabar ir dar po visą pasaulį. Tėvai man nuolat kartodavo: kada susirasi normalų darbą“, – pasakoja Jonas ir pridūrė, kad lietuviams nereikėtų būti tokiems kukliems.

„Mes turime garsių mokslininkų, menininkų, sportininkų ir nederėtų kompleksuoti, kad esame žmonės iš mažos šalies", – sakė Jonas Nainys.

Jonas Nainys/Organizatorių nuotr.
Jonas Nainys/Organizatorių nuotr.

Kulinarinių laidų vedėja Beata Nicholson atskleidė, kad jos britas vyras jau po mėnesio draugystės panoro pasipiršti ir pasakė, kad dėl jos jis gali kraustytis į Lietuvą. „Tiesa, pamenu, kad Tomas pirmą kartą atvyko čia, jis labai stebėjosi, kad Lietuvoje žmonės žolę pjauna dalgiais“, – kuriozinę situaciją prisiminė Beata.

 

 

 

Beata Nicholson/Organizatorių nuotr.
Beata Nicholson/Organizatorių nuotr.

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas Lietuvą per savo gyvenimą matė ir emigranto akimis. Po aktorystės studijų Eimutis vos pragyveno, todėl išvyko uždarbiauti į Angliją. „Teko ir tualetus plauti, ir maistą nešioti, ir tvarkyti. Nors Londonas man patinka ir yra labai gražus, tolerantiškas bei spalvingas miestas, ten aš jaučiausi svetimas“, – pasakojo Eimutis Kvoščiauskas.

Eimutis Kvoščiauskas/Organizatorių nuotr.
Eimutis Kvoščiauskas/Organizatorių nuotr.

Dzūkišku tautiniu kostiumu pasipuošusi reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė pasakos, kad per trisdešimt atkurtos nepriklausomybės metų lietuviai labai daug pasiekė, bet vis dėlto daug ką prarado.

 

Dovilė Filmanavičiūtė/Organizatorių nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė/Organizatorių nuotr.

„Laisvės kartos lūkesčiai pagimdė daug nepamatuotų ambicijų ir nusivylimų. Pusryčiams valgome vaisius iš Peru, planuojame keliones į Paryžių, o per pietus verkiame, kad mums depresija. Statistika rodo, kad mūsų tautos psichinė sveikata šlubuoja. Pagal savižudybes pirmaujame, vis dar aiškinama, kad berniukai neverkia, o mergaitės negali užkariauti pasaulio” , – ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Valanda su Rūta“ kalbės Dovilė Filmanavičiūtė.

Naujausi straipsniai