Artėjant Alen Chicco koncertui – „queer“ kūrėjų akcija: kvietė į gyvenimą pažvelgti atviriau

„Queer“ kūrėjų eisena Vilniaus gatvėse/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-29 09:03
Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją dieną, Vilniaus Lofto Terasoje muzikos atlikėjas Alen Chicco rengia savo vienintelį šios vasaros muzikinį šou, dedikuotą stereotipų nepaisančiai „queer“ kultūrai.

Šiam koncertui dainininkas ruošia ypatingą muzikos, šokių ir ekstravagantiškų įvaizdžių kupiną programą, kurios metu atiduos duoklę labiausiai įkvepiantiems „queer“ kūrėjams, iš arčiau supažindins su šios kultūros filosofija lietuvius ir papasakos savo, kaip „queer“ kūrėjo, istoriją.

Kas yra „queer“

„Taip paprastai paaiškinti, kas yra „queer“, yra beveik neįmanoma“, – teigia Alen Chicco. Kaip sako atlikėjas, daugelis žmonių „queer“ vis dar sieja tik su LGBTQ+ žmonėmis, tačiau šiais laikais šis terminas įgauna visai kitą formą. Jis greičiau apjungia žmones, kurie paprasčiausiai netapatina savęs su visuomenėje vyraujančiomis normomis bei stereotipais. Ir tie stereotipai nebūtinai turi būti susiję su tavo lytimi.“, – pasakoja atlikėjas.

„Queer“ yra apie savęs nevaržymą, laisvę, kūrybiškumą ir drąsą pripažinti, jog mąstai ar elgiesi kitaip, nei visi. Juk šios vertybės neturi nieko bendra su tavo biologine ar socialine lytimi. Aš tikiu, kad „queer“ filosofija nėra skirta tik LGBTQ+ bendruomenės žmonėms. Todėl su Lietuvos „drag“ karalienėmis išėjome į Vilniaus gatves nešinos pozityvių „queer“ žinučių tam, kad žmonės atrastų minčių, kurių jie nežinojo, kad jiems reikia“, – sako Alen Chicco.

„Queer“ kūrėjų eisena Vilniaus gatvėse/ Asmeninio albumo nuotr.
„Queer“ kūrėjų eisena Vilniaus gatvėse/ Asmeninio albumo nuotr.

Tai  – daugiau nei koncertas. Tai  – muzikinis šou

Atlikėjas teigia, jog artėjantis pasirodymas Vilniaus Lofto Terasoje bus daug daugiau, nei eilinis gyvo garso koncertas. „Aš nebenoriu kurti tiesiog muzikos – aš noriu kurti šou. Tai yra mano „stichija“, kurioje jaučiuosi geriausiai“, – dalinasi Alen Chicco.

Atlikėjas kiekvieną kartą ant scenos jungia ryškiausius pop muzikos, „drag“ kultūros, miuziklo ir performanco elementus, tad „Ultimate Queer Show“ nebus išimtis – laukia šokiai, muzika, spalvos, transformatyvūs įvaizdžiai ir charizma trykštantys pasirodymai.  

Atlikėjas atskleidžia, jog renginio metu jis atliks ne tik savo kūrybos kūrinius, bet ir kitų „queer“ muzikos atstovų, tokių kaip Lady Gaga, Troye Sivan, Shopie ar Sam Smith, dainas. „Manau, kad Lietuvoje yra labai daug žmonių, kurie klauso ir žavisi „queer“ kūrėjų muzika patys to nesuvokdami. Aš savo renginiu noriu juos supažindinti ir padėti atrasti dar daugiau“, – sako atlikėjas.

Lietuvoje dar nematyta premjera 

Renginio metu Alen Chicco pristatys ir savo naują, dar niekur negirdėtą, muzikinį kūrinį. Jis bus tikrai išskirtinis – tai pirmoji „drag“ karalienių daina Lietuvoje.

„Karantino metu man kilo idėja sukurti „drag“ stiliaus dainą kartu su Lietuvos „drag“ karalienėmis. Tai didelis iššūkis tiek man, tiek joms – nei viena jų nėra profesionali dainininkė, tad teko nemažai laiko praleisti įrašų studijoje ir daug dirbti tam, kad turėtumėm rezultatą, kuriuo dabar labai džiaugiamės. Nekantraujam, kol jį išgirs visa Lietuva. Tai tikrai bus ypatingas įvykis, kuriam visos ilgai ruošiamės“, – dalinasi Alen Chicco.

Naujausi straipsniai