Aromatai širdies ir kraujagyslių veiklai gerinti

Eteriniai aliejai / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-11 07:00
Kvapai – galingas įrankis mūsų sveikatos rankose. Vieni jų gali pakenkti, o kiti, atvirkščiai, padėti pasijusti geriau. Aromatų galia pripažįstama gydant įvairiausius sutrikimus, tarkime, peršalimo, odos ligas, netgi vėžį. Aromaterapeutai tikina, kad kai kurie kvapai gali itin teigiamai paveikti kraujospūdį, kraujagysles, širdį ar padėti besiskundžiantiems šiais sutrikimais. O juk metams bėgant nejaunėjame, skubame, dirbame, streso patiriame su kaupu, tad natūralu, kad kvapų terapija – puikus pasirinkimas siekiantiems atsipalaiduoti ir nusiraminti. Siūlome pasidomėti, kokie kvapai tinka mūsų organizmui.

♦ Kiparisų eterinis aliejus puikiai veikia kraujagyslių elastingumą.

♦ Sušvelninti stenokardiją padės mėtų, kvapiųjų kanangų, rozmarinų, citrinų, snapučių eteriniai aliejai.

♦ Arterinį kraujospūdį normalizuoti padeda mėtų, rozmarinų, kvapiųjų kanangų aromatai.

♦ Kenčiantiems nuo hipertonijos (padidėjusio kraujospūdžio) patariama rinktis levandų, snapučių, rozmarinų, kvapiųjų kanangų kvapus.

♦ Aterosklerozė – viena labiausiai plintančių ligų. Ja vis dažniau serga žmonės, kuriems daugiau nei keturiasdešimt. Vieni naudingiausių aliejų, padedantys užkirsti kelią šiai ligai ir profilaktikai, – tai pušų, levandų, eukaliptų, kvapiųjų kanangų.

♦ Jeigu jus kamuoja galvos smegenų kraujagyslių sutrikimai, tinka levandų ir mėtų eteriniai aliejai.

♦ Besikamuojančioms su varikozinėmis venomis patariama naudoti citrinų, rozmarinų aromatus.

♦ Migrena išties rimta problema, kamuojanti itin daug žmonių. Taigi, užplūdus nepakeliamam galvos skausmui, būtinai išbandykite eukaliptų, levandų, rozmarinų eterinius aliejus.

♦ Teigiama, kad eterinių aliejų kvapų galia gali numalšinti skausmus, išvalyti ir sustiprinti kraujagysles, sumažinti kraujospūdį. Beje, nuo širdies negalavimų gali padėti ir erškėtrožių žiedai bei vaisiai, sukatžolės. O štai kraujotakai naudingi ir svogūnai, aitrioji paprika, česnakas, imbieras, tad galite jų įtraukti į savo meniu. Dar geriau, jei save palepintumėte kvapnia vonia ar masažams skirtais aliejais. Štai keletas receptų, kurie palengvins širdies ir kraujagyslių negalavimus.

 

Vonia nuo migrenos

Įlašinkite į vonią:

• 5 lašus levandų eterinio aliejaus,

• 5 lašus eukaliptų eterinio aliejaus,

• 3 lašus eterinio rozmarinų aliejaus.

 

Vonia nuo hipertonijos (padidėjusio kraujospūdžio)

Įlašinkite į vonią:

• 4 lašus levandų eterinio aliejaus,

• 3 lašus kvapiųjų šalavijų eterinio aliejaus.

 

Masažinis aliejus varikozinėms venoms

• 50 ml bazinio (migdolų, abrikosų ir kt.) aliejaus,

• 6 lašai kiparisų eterinio aliejaus,

• 3 lašai ramunėlių eterinio aliejaus.

 

P. S. Geriausia prieš tai įvertinti savo sveikatos būklę ir pasitarti su specialistais, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Širdies ir kraujagyslių ligos – rimti negalavimai, todėl tik gydytojai gali patarti, kaip geriau juos gydyti. 

Ji24.lt