Aristokratai irgi turi pavardes: o kokia princo George'o?

Princas George'as pirmąją dieną Westacre Montessori vaikų darželyje  / Vida Press nuotr.
Princas George'as pirmąją dieną Westacre Montessori vaikų darželyje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-08 12:21
AA

Visai kaip Beyoncé, Cher ir Madonna britų karališkoji šeima priklauso elitui, kurį visas pasaulis žino vien iš vardo. Tiesa, aristokratų atveju viskas gerokai kitaip – jie taip elgiasi ne dėl sužvaigždėjimo, o dėl to, kad jų pilni vardai yra sudėtingi. Pavyzdžiui, į karalienę Elizabeth II pilnai kreiptis reikėtų šitaip: Elizabeth Antroji, Dievo valia paskirta Jungtinės Karalystės Didžiosios Britanijos, Šiaurės Airijos ir kitų valdomų teritorijų karaliene, Sandraugos galva, Tikėjimo gynėja (angl. Elizabeth the Second, by the Grace of God of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and of Her other Realms and Territories Queen, Head of the Commonwealth, Defender of the Faith).

Gali pritrūkti kvapo kreipiantis, ar ne? Tai yra viena iš priežasčių, kodėl karališkosios šeimos atstovai visiems žinomi tiesiog titulu ir pirmuoju vardu. Juolab, kad Jungtinėje Karalystėje nerasite daug princų Williamų ar princesių Charlotte.

Tačiau kartais net karališkosios šeimos nariams nepavyksta prasisukti tik su pirmuoju vardu. Kai kuriuose valstybiniuose dokumentuose reikalaujama įrašyti pavardę. Mokykla yra viena iš tokių vietų, kur karališkosios šeimos nariai turi pasijusti esantys niekuo neišsiskiriantys visuomenės nariai. Tad kaip bus kreipiamasi į princą George'ą, kuris ką tik pradėjo lankyti mokyklą?

Kaip rašo „Vogue“, iki pat 1917-ųjų britų karališkosios šeimos atstovai neturėjo pavardės. Jei taip nutikdavo, kad reikėdavo patikslinti, koks tai princas ar princesė, būdavo nurodoma dinastija, kuriai jis ar ji priklausė.

Kilus Pirmajam pasauliniam karui karalius George'as V nusprendė, kad jo dinastijos pavadinimas (Saksonijos-Coburgo-Gathos) skamba labai jau vokiškai, todėl paskelbė, kad visi karalienės Victorios vyriškos lyties palikuonys turės Windsorų pavardę. Moterims ši taisyklė netaikoma, atsižvelgiant į tai, kad jos ištekės ir pakeis pavardę.

Kai karalienė Elizabeth II ištekėjo už princo Philipo, ji priėmė jo pavardę ir tapo Mountbatten-Windsor. Pasak Bekingemo rūmų, jei karališkosios šeimos nariui reikia nurodyti pavardę, nurodoma būtent Mountbattenų-Windsorų pavardė.

Vis dėlto visos taisyklės turi išimtis... Princai Williamas ir Harry kaip pavardę naudodavo šeimos valdomų teritorijų pavadinimą. Kadangi princų tėvas Charlesas yra Velso princas, jo sūnūs į mokyklą ėjo kaip Williamas Walesas ir Harry Walesas. Kariuomenėje princas Harry buvo vadinamas Kapitonu Velsu (Captain Wales), o princas Williamas greitosios pagalbos sraigtasparnį valdė kaip pilotas Williamas Walesas.

Tačiau ir čia yra kabliukas. Po vestuvių su Kate Middleton porai buvo suteikti nauji titulai ir naujos valdomos teritorijos – Kembridžo hercogas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine. Taigi mažasis George'as yra Kembridžo princas, tad yra galimybė, jog jo pavardė bus Cambridge'as.

Jei viskas dar neatrodo pakankamai painu, jūs tik palaukite! Berniukas George'u Cambridge'u gali būti neilgai. Kai princas Charlesas taps karaliumi, Williamas perims senus tėvo titulus ir taps Velso princu. Tai reiškia, kad princas George'as gali tapti tiek George'u Walesu, tiek George'u Cambridge'u.

Nepaisant to, karališkosios šeimos stebėtojai mano, jog kol kas princas George'as bus pristatomas Mountbattenų-Windsorų pavarde. Tikima, kad paaugęs jis galės pats pasirinkti, kokia pavardę nori turėti.

Pirmoji princo George'o diena mokykloje (18 nuotr.)
+12