Argentina skęsta ašarose: šalis atsisveikina su futbolo legenda Diego Maradona

Argentina jausmingai atsisveikina su Diego Maradona / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2020-11-26 19:14
Trečiadienį mirusio futbolo legendos Diego Maradonos (60) gedi viso pasaulio sporto entuziastai. Visgi labiausiai dėl jo netekties išgyvenama Argentinoje ir Neapolyje – čia paskelbtas visuotinis gedulas.

Žmonės.lt primena, kad apie vieno geriausių visų laikų futbolininkų mirtį trečiadienį pranešė portalas „Cardin Fatale“. Pasak šio šaltinio, 1986 metais pasaulio čempionu tapusiam sportininkui sustojo širdis. 

Dėl D.Maradonos mirties Argentinoje paskelbtas trijų dienų gedulas. Vos paskelbus apie netektį žymiajame „La Bombonera“ stadione pradėjo rinktis tūkstančiai žmonių. Čia susirinkę fanai ašarodami dainavo žymiąją dainą „La Mano De Dios“ (liet. Dievo ranka).

Pagarbą anapilin iškeliavusiam futbolininkui žmonės atidavė ne tik stadione, bet ir gatvėse. Didžiausios minios plūdo į San Andreso rajoną, kuriame D.Maradona gyveno, bei La Platą, kurios komandos „Gimnasia y Esgrima“ treneriu argentinietis dirbo iki pat mirties.

Argentinos žiniasklaida skelbia, kad norinčių atsisveikinti su futbolininkų žmonių skaičius gatvėse gali siekti milijoną. 

Argentina atsisveikina su Diego Maradona / „Scanpix“/AP nuotr.
Argentina atsisveikina su Diego Maradona / „Scanpix“/AP nuotr.

Kaip skelbia „The Sun“ visuose Buenos Airių traukinių informacijos stenduose įžiebti žodžiai „gracias Diego“ (liet. ačiū Diego).

Velionio atstovas pranešė, kad legendinis futbolininkas bus palaidotas Buenos Airių pakraštyje esančiose kapinėse. Teigiama, kad laidotuvės šeimos pageidavimu turėtų vykti ketvirtadienio vakarą. Tikimasi, kad į laidotuves, nepaisant koronaviruso apribojimų, suplūs minios su D.Maradona atsisveikinti norinčių gerbėjų.

Pervadins stadioną

Jautriai su D.Maradona atsisveikinama ir už tūkstančių kilometrų nuo Buenos Airių. Italijoje, Neapolyje, ketvirtadienis taip pat paskelbtas gedulo diena.

Neapolio meras Luigi De Magistris ketvirtadienį pradėjo oficialią Diego Maradonos vardo suteikimo miesto Šv. Pauliaus stadionui procedūrą. 

„Mes jau šį rytą darome pirmuosius žingsnius, kad Neapolio stadionas būtų dedikuotas Maradonai, – sakė Neapolio meras. – Tai yra procesas, tačiau šis procesas bus greitas, nes troškimas yra labai didelis ir mūsų niekas nesulaikys“.

„Mes tikimės, kad tai sutaps su varžybų, stebimų sirgalių, sugrįžimu“, – pridūrė L.De Magistris.

Miesto valdomame stadione žaidžiant D.Maradonai Neapolio futbolo klubas „Napoli“ iškovojo du Italijos aukščiausios lygos „Serie A“ čempionų titulus 1987 ir 1990 metais.

Po Antrojo pasaulinio karo stadionas buvo pavadintas Šv.Pauliaus vardu, nes pasak legendos, apaštalas, pasiekęs šiuolaikinės Italijos žemes, išsilaipino dabartinio vakarinio Neapolio priemiesčio teritorijoje.

„Manau, kad teisinga pavadinti Šv.Pauliaus stadioną tavo vardu, kad tu ir išliktum su mumis kaip liudytojas didingo kelio, kurį nuėjo ši komanda“, – sakoma Neapolio futbolo klubo prezidento Aurelio De Laurentiis atvirame laiške velioniui D.Maradonai. – Jūsų metai neišdildomai išliko neapoliečių atmintyje. Atsinaujinimo ir išsvajoto prisikėlimo simbolis.“

Diego Maradona / „Scanpix“/AP nuotr.
Diego Maradona / „Scanpix“/AP nuotr.

„Dievo ranka“

Vienu geriausių pasaulio futbolininkų laikomas D.Maradona karjerą pradėjo 1976-aisiais, o karjeros piką pasiekė 1986 metais, kai su Argentinos rinktine Meksikoje tapo pasaulio čempionu. Tąkart D.Maradona pelnė net penkis įvarčius.

D.Maradona, pagarsėjęs savo „Dievo rankos“ įvarčiu, kurį kumščiu įmušė Anglijos rinktinei per 1986 metų Pasaulio čempionato ketvirtfinalį, per du dešimtmečius trukusią karjerą žavėjo sirgalius užburiančiu, nepakartojamu žaidimo stiliumi.

Nors D.Maradonos reputaciją sutepė įvairios priklausomybės ir nesėkmingas vadovavimas nacionalinei rinktinei, jį vis tiek dievino dėl futbolo pamišę argentiniečiai, vadinę jį „Pibe de Oro“ (Auksiniu vaikiu).

Ryžtingas, greitas ir visiškai nenuspėjamas D.Maradona buvo meistriškas puolėjas, kojomis lengvai žongliravęs kamuoliu besiverždamas prie varžovų vartų.

Grakščiai manevruodamas aikštėje dėl savo žemo svorio centro, jis lengvai apeidavo begalybę varžovų ir dažnai įmušdavo netikėtus įvarčius savo kaire koja, kuri buvo laikoma jo pavojingiausiu ginklu.

„Jis mokėjo daryti viską savo kojomis, ką tik galėjo sugalvoti“, – sakė Salvatore Bagni, kadaise žaidęs su D.Maradona Italijos klube „Napoli“.

Naujausi straipsniai