Ar Žydrūnas Savickas bandys jėgas operoje apie galiūną „Samsonas ir Dalila“?

Žydrūnas Savickas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-13 13:39
Kas bendra tarp stipriausio pasaulyje žmogaus ir Biblijos galiūno Samsono? Ogi ta pati abiejų gimtinė – Lietuva!

Daug sykių stipriausių Žemės vyrų varžybose triumfavęs ir rekordus gerinęs Žydrūnas Savickas bei pagrindinį vaidmenį Camille Saint-Saënso operoje „Samsonas ir Dalila“ atliekantis tenoras Vaidas Vyšniauskas, svetur pristatomas kaip Kristian Benedikt, ne tik susitiko, bet ir išbandė jėgas sporto salėje ir lenkdami rankas. Kuris laimėjo ir kaip sekėsi, užfiksavo vaizdo kameros.

Pergalės skonį pažįsta abu. Į jį be devynių centimetrų dvimetrinį Big Z vadinamą atletą veda treniruotės ir milžiniška raumenų jėga, o tenorą – išskirtinis talentas ir beprotiškai sunkus darbas repeticijų salėse. Žydrūno laimėjimai įvertinti taurėmis ir medaliais, Vaido – aplodismentais prestižiškiausiame pasaulio teatre – Niujorko Metropolitene, kur atliko stipruolio Samsono vaidmenį. Tą patį, kurį jau gegužės 3 ir 4 dienomis koncertų salėje „Compensa“ pristatys su Vilniaus City Opera ir Valstybiniu simfoniniu orkestru operoje „Samsonas ir Dalila“. Samsonas buvo pašvęstas Dievo tarnybai ir pasižymėjo neregėta jėga – plikomis rankomis galėjo sudoroti liūtą ar įveikti armiją priešų... asilo šonkauliu! Jo jėgos šaltinis buvo ilgi plaukai, kuriuos kirpti draudė įžadas.

Vyrų jėgos varžybos buvo populiarios dar Antikos laikais. Štai vienas graikų atletų Milo iš Krotono žinomas ne tik dėl stiprumo, pergalių turnyruose, bet ir mitybos įpročių. Rašoma, kad jis kasdien suvalgydavo 10 kg mėsos, 10 kg duonos ir išgerdavo 9 litrus vyno, o treniravosi nešiodamas ant pečių jauną buliuką. Anot legendų, šis stipruolis dienas baigė liūtų ar vilkų nasruose.

XIX amžiuje pasaulį apskriejo žinia apie prancūzų stipruolį Louisą Uni, kuris pakeldavo bet kokius metalinius daiktus, kuriuos tik galėdavo paimti į rankas. Jis taip ir keliavo po pasaulį besiimdamas ir kilnodamas svorius. Istorikai yra aprašė stambų jo kūną ir ypač bicepsus, kurie, teigiama, buvo daugiau nei 20 colių pločio.

Louisas Cyras, Kvebeke gimęs galiūnas, išgarsėjo XIX amžiaus pabaigoje. Įkvėptas Milo iš Krotono legendos, jis nuo žemės pakeldavo arklius, pirštu išjudindavo daugiau nei 500 svarų sunkumus, į kalną stumdydavo traukinio vagonus.

Istorijoje buvo daug kitų įsimintinų stipruolių iki Žydrūno Savicko, kuris, prieš daug metų iškilęs į sportines aukštumas, pagerino virš 50 pasaulio rekordų, o jam pačiam jų priklauso daugiau kaip 20. Vilkti 20 automobilių, kilnoti daugiau nei 200 kilogramų sveriantį rąstą ir daryti kitus paprastam žmogui sunkiai suvokiamus dalykus jis puikiausiai gali, tad Vaidui Vyšniauskui šioje srityje varžytis net neverta. O kuris nugalėtų operos scenoje? Ten solisto ginklai nepalyginamai pranašesni, tad, tikėkimės, jiedu nesugalvos susikeisti vietomis.... 

Naujausi straipsniai