Ar veido odą prižiūrite atsižvelgdamos į savo amžių?

Veido oda. / Fotolia nuotr.
Autorius: Laura Kešytė
Publikuota: 2016-03-29 17:33
Kiekviena moteris nori išsaugoti jauną veido odą, kad ši kuo ilgiau išliktų sveika ir stangri. Šiandien grožio industrijos rinka gali pasiūlyti gausybę produktų linijų, skirtų veido odos priežiūrai, o kartu ir procedūrų, palaikančių odos gyvybingumą. Tačiau kaip išsirinkti, ką naudoti? Kokios galėtų būti tos bendrinės gairės, kuriomis turėtume vadovautis?

„Priemones ir procedūras, skirtas veido odos priežiūrai, pirmiausia reikia rinktis pagal odos tipą – sausai, riebiai ar mišriai odai. Antras kriterijus – jūsų amžius“, – teigia „Gydomosios kosmetologijos centro“ kosmetologė Ieva Petrušytė.

Kosmetologės pastebėjimu, dažna klaida, kurią daro jaunos merginos ir moterys – naudoja veido priežiūros priemones, kurios yra per daug intensyvios, skirtos vyresnei odai.

„Jaunai odai užtenka tik maitinimo ir drėkinimo. Vakare, be abejo, reikia kruopščiai nuvalyti veido odą, makiažą, ir veidą patepti naktiniu kremu, nes jis yra stipresnės konsistencijos – turi daugiau ir maitinamųjų, ir drėkinamųjų, ir regeneruojamųjų medžiagų. Daugelis moterų nakčiai nori naudoti ir dieninį kremą, bet to nereiktų daryti“, – atkreipia dėmesį I.Petrušytė.

Kosmetologė taip pat rekomenduoja jaunai odai skirtas veido kaukes, kurias galima pasidaryti ir pačioms namų sąlygomis. Keletą paprastų receptų galite rasti čia.

„Nuo 25-ių iki 30-iems jau reikia pradėti naudoti kremus nuo pirmųjų raukšlių, galima pasirinkti jaunai odai skirtus paakių kremus“, – teigia grožio specialistė.

Taip pat skaitykite: Sveika ir graži veido oda: 10 profesionalės patarimų

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Intensyvesnė priežiūra – nuo 30-ies

„Nuo 30, kai pradeda rastis pirmieji senėjimo požymiai, reikia rinktis intensyvesnes priemonės bei rimtesnes procedūras. Kremai turi būti aktyvesni tiek dienai, tiek nakčiai. Odą stangrinančius serumus rekomenduoju naudoti prieš tepant naktinį kremą“, – pataria kosmetologė.

I.Petrušytės teigimu, moterims nuo 30-ies taip pat galima taikyti mezoterapiją, o toms, kurios bijo adatų, – beadatinę mezoterapiją, kuri veikia radijo dažniais: padidina odos pralaidumą ir padeda reikiamoms medžiagoms pasiekti reikiamus odos sluoksnius.

„Nuo 40-ies papildomai galima pradėto naudoti ir stangrinamuosius liftingo kremus. Na, o nuo 50-ies kremai turi būti dar aktyvesni. Vystančiai odai šiandien yra skirti kremai su augalinėmis kamieninėmis ląstelėmis, kurios skatina odos atsinaujiną“, – teigia grožio specialistė.

Taip pat skaitykite: Kosmetika pagal amžių: į kokias veido odos sritis susitelkti​

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Bendriniai patarimai

Tiesa, keletas faktorių, darančių įtaką mūsų veido odos būklei, nepriklauso nei nuo odos tipo, nei nuo mūsų amžiaus. Tai – gyvenimo būdas: mityba, žalingi įpročiai ir t.t. Odos būklė priklauso ir nuo patalpų, kuriose gyvenate ar dirbate mikroklimato.

„Prasidėjus šildymo sezonui rekomenduoju įsigyti drėkinamąjį serumą, kadangi sausose patalpose oda labai sausėja. Ta pati sąlyga galioja ir dirbant patalpose su kondicionieriais – odą reikia dažniau drėkinti, nes ji labai vargsta“, – atkreipia dėmesį grožio specialistė.

Svarbi ir odos apsauga nuo saulės. „Moterims siūlau nepiktnaudžiauti saulės voniomis, soliariumais, o dienos metu teptis kremą su UV apsauga tiek žiemą, tiek vasarą, nes apsauginis barjeras sulaiko spindulius, apsaugo odą nuo senėjimo“, – teigia I.Petrušytė.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Būtina žinoti, jog vasarmečiu veido odą reikia prižiūrėti tokiu režimu: dieną – drėkinti, naktį – maitinti. O šaltymečiu atvirkščiai: dieną – maitinanti, o naktį – intensyviai drėkinanti.

Pavasario ir rudens metu grožio specialistė pataria atsargiai rinktis odos valymo procedūras (su šveistukais ar lazeriu), kadangi šios procedūros kelia pigmentacijos riziką: „Jaunesnėms moterims patariu atlikti sluoksniavimą su gomažu, tada oda labai gražiai atsisluoksniuoja, jos nepažeidi.

Taip pat galima naudoti enziminius ar grūdelių pagrindu sukurtus pilingus. Geriausia, jeigu turite galimybę veido valymus atlikti pas savo kosmetologą.“

Linkime išlikti jaunatviškoms ir ilgai nesenti!

Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.