Ar tikrai sidabras tik jaunoms, o auksas – brandžioms?

Auksiniai papuošalai / „Fotolia“ nuotr.
Auksiniai papuošalai / „Fotolia“ nuotr.
2017-09-04 12:00
AA

Vienos moterys renkasi vien tik sidabro papuošalus, neva, jie tinka kiekvienai progai, o auksas pernelyg įnoringas metalas. Kitos tvirtina, kad be auksinių žiedų, auskarų ir grandinėlių neištvertų nė dienos. Pasidomėkime šių brangiųjų metalų savybėmis, kam kuris tinka ir kaip šiuos papuošalus prižiūrėti.

Sidabro savybės tinka jaunoms

Sidabras tinka daugeliui moterų, anot įvairių apklausų, jį paprastai renkasi jaunesnės. Pirmiausia, tai visiškai suprantama, nes šis metalas pigesnis nei auksas.

Baltas taurusis metalas nuo seno vertintas dėl skaistumo ir blizgesio, kuris priminė Mėnulį. Sakralinėms reikmėms ir papuošalams jis būdavo išgaunamas iš sidabro rūdynų. Šio metalo optinės savybės nepaprastos – jis puikiai atspindi šviesą, todėl buvo naudojamas net veidrodžių gamybai! Tiesa, šiandien itin mėgstami ir ne tokie blizgūs matiniai sidabro papuošalai.

Kam tinka. Nors sidabras tinka daugeliui moterų, anot įvairių apklausų, jį paprastai renkasi jaunesnės. Pirmiausia, tai visiškai suprantama, nes šis metalas pigesnis nei auksas. Tačiau kartu jis pasižymi tokiomis savybėmis, kurios ypač traukia jaunesnio amžiaus žmones. Sidabras ramina, mažina įtampą, todėl tinka nešioti aktyviems, emocingiems, garsiai kalbantiems ir daug gestikuliuojantiems žmonėms.

Savybės. Šis taurusis metalas turi antibakterinių savybių, saugo nuo infekcijų. Jis geba sugerti informaciją ir žmonių emocijas. Sidabro dirbiniai tamsėja, kai prikaupia neigiamos energijos ar jaučia organizmo negalavimus. Jei jūsų dažnai nešiojami papuošalai stipriai patamsėjo, atkreipkite dėmesį į savo sveikatą. Nusidažiusi oda gali signalizuoti apie skydliaukės sutrikimus. Teigiama, kad sidabriniai auskarai gali padėti gydyti trumparegystę, žiedai – širdies ligas, stiprinti imuninę sistemą, normalizuoti per didelį kraujo spaudimą, vidaus organų veiklą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokios magiškos galios priskiriamos turkiškam suvenyrui – Fatimos akiai?

Sidabriniai papuošalai / Fotolia nuotr.

Auksas – brandžių moterų metalas

Jau nuo žilos senovės Saulę primenantis auksas buvo laikomas didele vertybe. Iš pradžių jį žmonės išgaudavo plaudami auksingą smėlį, vėliau atrado kitokių jo gavybos iš rūdos metodų. Šis ryškiai geltonas taurusis metalas gali būti įvairių atspalvių, maišomas su kitomis medžiagomis, tampa vario raudonumo ar sidabriškai baltas. Taigi moterims tikrai yra iš ko rinktis.

Kam tinka. Auksą gali nešioti visi, tačiau jo papuošalais dažniausiai domisi brandžios moterys. Metalų savybes analizuojantys specialistai sako, kad čia nėra nieko nuostabaus: auksiniai dirbiniai ypač tinka vyresniems! Jie suteikia trūkstamos energijos, tonizuoja, saugo nuo pervargimo, stabdo senėjimą. Aukso papuošalus tinka nešioti apatiškiems, mieguistiems, lėtesniems žmonėms, kurie dažnai skundžiasi galvos svaiguliu ar skausmu.

Savybės. Jis kaupia energiją, stiprina nervų sistemą, padeda priimti tinkamus sprendimus. Teigiama, kad šis metalas netgi veikia žmogaus reprodukcinę sistemą, vyrus saugo nuo impotencijos, o moterims leidžia lengviau pastoti. Taip pat jis gydo sinusitą, plaučių uždegimą, normalizuoja virškinimo sistemos veiklą. Gelbsti žmones, kuriuos vargina per mažas kraujo spaudimas. Auksiniai auskarai padeda gerinti regėjimą.

Auksiniai žiedai / Shutterstock nuotr.

Prižiūrėti nesudėtinga

Brangieji metalai gana lepūs, nes yra palyginti minkšti. Todėl aukso ir sidabro papuošalus reikia reguliariai prižiūrėti.

  • Ypač greitai juoduoti linkęs sidabras. Jei nešvarumai ant papuošalų vos matomi, juos galima nuvalyti šiltu muiluotu vandeniu ir švelniu šepetėliu. Tiesa, įsisenėjusių juodulių taip paprastai išnaikinti nepavyks. Plačiai paplitęs būdas – valyti sidabro dirbinius dantų pasta ir švelniu šepetėliu. Tik būkite atsargūs, nenaudokite balinamųjų dalelių turinčios priemonės, antraip papuošalai praras blizgesį.
  • Auksui reikia kiek mažiau priežiūros nei sidabrui. Auksiniams papuošalams valyti taip pat tinka muiluoto vandens vonelės, dantų pasta. Dar vienas veiksmingas skystis – gazuotas vanduo. Tik niekada nešveiskite jo balinimo priemonėmis. Chloras gali nublukinti spalvą. Todėl ir prieš einant į baseiną, kuriame vanduo kvepia šia medžiaga, patartina nusimauti žiedus, išsisegti auskarus.
  • Juvelyrinius dirbinius ypač veiksminga 15–20 minučių pamirkyti druskos ir sodos tirpale. Kaip jį paruošti? Jums reikės šaukšto sodos, šaukšto druskos, stiklinės verdančio vandens ir folijos. Jos lakštu išklokite dubenėlio vidų, suberkite sodą ir druską, užpilkite verdančiu vandeniu ir išmaišykite. Sumerkite papuošalus ir palaikykite. Jei nešvarumų dar liko, procedūrą pakartokite.

Kaip derinti?

  • Pasak stilistės Agnės Gilytės, mitas, kad negalima derinti aukso ir sidabro papuošalų. Taip gali gimti įdomių kasdienių derinių. O šių metalų energija besidomintys specialistai teigia, kad kartu mūvint auksinį ir sidabrinį žiedus harmonizuojamas žmogaus organizmas.
  • Drabužių derinį norint pagyvinti juvelyriniais dirbiniais, nereikia persistengti. Geriausia pasirinkti vieną kūno vietą, kurią norite pabrėžti: kaklą, ausis ar riešus. Pakanka poros akcentų. Stilistė Agnė Gilytė pataria išardyti auskarų, apyrankės, pakabuko ir žiedo ar panašius komplektus ir šiuos papuošalus nešioti po vieną ar derinti prie kitų panašios stilistikos juvelyrinių dirbinių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Papuošalai, kuriuos privalo turėti kiekviena moteris

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!