Ar tikrai nereikia skiepyti tik namuose laikomo augintinio?

Katė ir šuo / 123rf.com nuotr.
Katė ir šuo / 123rf.com nuotr.
2016-02-14 13:00
AA

Interneto forumuose gausu informacijos, kaip prižiūrėti ir auklėti naminį gyvūnėlį. Perduodami iš lūpų į lūpas įvairūs patarimai neretai suformuoja klaidingą nuomonę.

Vienas itin paplitęs mitas – jei nežadate leisti gyvūno į lauką, nereikia jo skiepyti ar duoti vaistų nuo kirminų. Gyvūnas neturės sąlyčio su gentainiais, todėl neužsikrės jokiomis ligomis.

Šiuo mitu pagrįsta taisyklė taikoma jaunikliams, katėms, kurios laikomos išimtinai namuose, ir seniems augintiniams. Klaidingai manoma, kad ligų sukėlėjai plinta tik tiesioginio sąlyčio metu. Augintiniui pavojingų virusų, bakterijų ar parazitų kiaušinėlių galite parnešti iš lauko su batais, drabužiais, namų apyvokos reikmenimis.

Jaunikliai iki 8 savaičių dar atsparūs įvairioms ligoms, nes su patelės pienu gavo antikūnų, stiprinančių imunitetą (žinoma, jei kalė ar katė buvo skiepyta). Gyvūnėliui paaugus, pasirūpinkite tolesne apsauga.

Pagal veterinarijos gydytojų sudarytą planą atitinkamo amžiaus gyvūnėliai skiepijami nuo dažniausių ir gyvybei pavojingų ligų (įskaitant pasiutligę). Prieš įsigydami sužinokite, kiek kartų mažylis jau buvo vakcinuotas, kuriuos skiepus reikia pakartoti.

Kol keturkojis neįgijo atsparumo, neveskite į kiemą, nesivežkite į parduotuves ar pas draugus. Suaugę gyvūnai, atsižvelgiant į amžių, vakcinuojami kartą per metus.

Vyrauja klaidinga nuomonė, kad kirminų gali turėti tik jaunikliai. Kai kurie šeimininkai ramūs, nes įsitikinę: jei išmatose nematyti parazitų – gyvūnas yra sveikas. Nerizikuokite augintinio ir šeimos sveikata (kai kurie ligų sukėlėjai yra pavojingi žmonėms). Išnaikinti parazitus reikia prieš kiekvieną vakcinaciją, nes jie trukdo stipriam imunitetui susidaryti.

Plačiau apie labiausiai paplitusius stereotipus, susijusius su keturkojais draugais, skaitykite 6-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!

Žurnalo „Ji“ viršelis (6 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.