Ar tiesa, kad soliariumai padeda mesti svorį?

Vitaminas D atsakingas už riebalų deginimą
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-14 13:56
Žiemos metu dažnas iš mūsų skundžiamės padidėjusiu kūno svoriu. Mažesnis aktyvumas, noras daugiau valgyti, dažnesnis užkandžiavimas, didesnis laiko praleidimas uždarose patalpose – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių šaltuoju metų laiku auga nepageidaujami kilogramai. Tad nuolat ieškome patarimų, kaip svorio nepriaugti ar būdų, kaip greičiau jį numesti.

Vitaminas D atsakingas už riebalų deginimą

Siekiant mežesnių kūno apimčių dažniausiai kalbama apie maisto kiekio mažinimą, tam tikrų produktų atsisakymą ir fizinio aktyvumo didinimą. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad vitamino D trūkumas organizme gali stipriai įtakoti perteklinių riebalų kaupimą. Plačiai kalbama, kad vitaminas D yra labai svarbus kalcio įsisavinimui, depresijos mažinimui, imuniteto stiprinimui bei padeda apsisaugoti nuo daugybės ligų. Po dešimtmečius trukusių mokslinių stebėjimų buvo įrodyta dar viena „saulės vitamino“ nauda – jis padeda normalizuoti kūno svorį.

JAV atlikto tyrimo metu buvo stebimos dvi moterų grupės. Vieną jų reguliariai gaudavo ultravioletinių spindulių, o kita – beveik negaudavo. Tikslas buvo patikrinti, ar pirmos grupės moterims gaunamas vitaminas D, kuris gaminasi veikiant ultravioletiniams spinduliams, turės įtakos svorio pokyčiams. Rezultatai buvo daugiau nei įtikinami – pirmosios grupės moterys ne tik normalizavo savo svorį, bet net ir pradėjo mesti perteklinius riebalus. Antrosios grupės moterų svoris nekito arba augo. Taip buvo įrodyta vitamino D įtaka svorio metimui.

Geros emocijos padeda mesti svorį
Geros emocijos padeda mesti svorį

Vitaminas D gerina sporto rezultatus

Jau pirmoje 20 amžiaus pusėje atletai žinojo, kad ultravioletiniai spinduliai, kurių metu gaminasi vitaminas D, padeda gerinti sporto rezultatus. Raumenyse yra vitamino D receptoriai, per kuriuos šis vitaminas daro įtaką raumenų tonusui ir struktūrai. Drekselio universiteto mitybos mokslo profesorė daktarė Stella Lucia Volpe, didelę dalį savo profesinės karjeros paskyrusi vitamino D tyrinėjimui, teigia, kad tinkamas vitamino D kiekis organizme mažina nuovargio ir uždegimo atvejus, didina pajėgumą treniruočių metu ir skatina geresnį proteino įsisavinimą raumenyse. Tad jei kurį laiką sportuojate, tačiau rezultatai nedžiugina – vertėtų pasitikrinti, ar jums netrūksta vitamino D.

Soliariumai – vitamino D šaltinis

Jei vitaminas D padeda mesti svorį ir pagerina sporto rezultatus, kaip gauti ultravioletinių spindulių žiemą, kad organizme jo netrūktų? Kanados mokslininkai turi gerų žinių – neseniai atlikti jų tyrimai (http://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/19381980.2017.1375635 ) parodė, kad vitamino D lygį organizme galima efektyviai padidinti reguliariai bei saikingai lankantis soliariumuose. Jie nustatė, kad soliariumų lempos, kurios atitinka saulės apšvietos kiekį vasaros metu bei tuo pačiu atitinka sveikatos saugumo reikalavimus (Europos Sąjunga yra nustačiusi reglamentą, jog soliariumai negali naudoti lempų, kurių veiksmingoji energinė apšvieta viršija 0.3 W/m2), kiekvieno apsilankymo soliariume metu didina vitamino D kiekį ir ilgainiui padeda jį atstatyti bei išlaikyti reikiamą lygį žiemos metu, reguliariai gaunant ultravioletinių spindulių. Kodėl Kanados mokslininkams parūpo soliariumai? Jie paskaičiavo, kad dėl vitamino D trūkumo sukeliamų ligų (peršalimas, gripas, osteoporozė, diabetas, viršsvoris, širdies ligos ir net įvairios vėžio rūšys) sveikatos apsauga patiria 12,5 milijardų išlaidų kasmet, kurias būtų galima sumažinti, jei kanadiečiams netrūktų vitamino D.

Tad jei norite gerai jaustis bei gražiai atrodyti – reguliarus apsilankymas soliariume ne tik suteiks gražų įdegį, bet ir padės atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pagerins jūsų treniruočių sporto salėje rezultatus. O geresnė nuotaika po apsilankymo soliariume – teigiamas šalutinis poveikis. Tik pasitikrinkite, ar soliariumų studija naudoja Europos Komisijos nustatytas sumažintos apšvietos 0,3 W/m2 lempas.

Geros emocijos padeda mesti svorį
Geros emocijos padeda mesti svorį

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai