Ar privalote būti sėkmingi? Galbūt iki šiol mąstėte klaidingai

Motyvacija / Fotolia nuotr.
Motyvacija / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-10-03 12:00
AA

Dažnai girdime, kad būti sėkmingu – turėti gerai apmokamą darbą, sukurti šeimą, pakeliauti po pasaulį, įsigyti būstą ir pan. – yra būtinybė. Tik tada žmogus gali vadinti save sėkmingu. Visgi neretai kyla klausimas, ar tikrai to reikia, ir ar išties privalome būti sėkmingi?

Vienam sėkmė – didžiulis namas su sodu, kitam – graži šeima, trečiam – karjera ir aukštas postas, ketvirtam galbūt galimybė keliauti po pasaulį.

Dabar rasti informacijos, ką daryti, kad pasiektumėte sėkmę, prilygsta dviejų pirštų spragtelėjimui. Gaila, tačiau sėkmė suvokiama siaurai, neretai apima tik išorinę gyvenimo pusę ir neįtraukia to, kaip žmogus jaučiasi. Šiuolaikiniam žmogui nuolat kartojama, kad jis turi pasiekti didelių tikslų, kur tik įmanoma tapti geriausiu, išnaudoti pasitaikiusias galimybes, kuo daugiau dirbti ir būti už tai įvertintas. Išorinė sėkmė orientuota į materialius dalykus: sėkmingą karjerą, pinigus.

Tačiau tokia sėkmė gali turėti destruktyvios įtakos: žmonės pradeda vienas su kitu kovoti, lipti per galvas, net šeimos nariai vienas kitam pavydi turtų, įtakos, pareigų, lenktyniauja, kuris geresnis, protingesnis, gabesnis, įtakingesnis.

Kiekvienam – sava sėkmė

Visi esame skirtingi: mąstome, rengiamės, elgiamės ne vienodai. Būtent todėl, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, sėkmė gali reikšti visiškai skirtingus dalykus. Vienam tai – didžiulis namas su sodu, kitam – graži šeima, trečiam – karjera ir aukštas postas, ketvirtam galbūt galimybė keliauti po pasaulį ir pan. Neretai visuomenė perša mintį, kad sėkmingas žmogus turi pasiekti kiek įmanoma daugiau visose srityse. Tačiau jei jūs gerai jaučiatės šeimos lizdelyje, neprivalote pulti ir siekti karjeros aukštumų, jei svajojote megzti kojines ir jas pardavinėti turguje, kodėl užsidarote biure?

Vienuolis Thich Nhat Hanhas sakė: „Sėkmės paslaptis – būti tikruoju savimi, ir kai iš tiesų esi savimi, gali patirti būtį šią akimirką.“ Tad kiekvienam žmogui – sava sėkmė, kuri neturi būti tokia pati kaip kaimyno ar draugo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjero dizainerė: kilimai su gamtos motyvais bus populiarūs ilgai

Mergina su kompiuteriu / Fotolia nuotr.

Nesėkmė kartais duoda daugiau

Nesėkmės slegia, gniuždo, neleidžia lengvai atsistoti ir eiti toliau. Jos verčia mus beviltiškai ropoti, tačiau nuo mūsų priklauso, kaip sugebėsime priimti visus nesėkmės mestus išbandymus.

Manote kad tik jums nesiseka? Klystate. Daugelis dabar garsių žmonių patyrė sunkumų, kurie juos užgrūdino, suteikė pospyrį eiti toliau ir siekti daugiau. Štai Waltui Disney net 302 kartus buvo pasakyta, kad nieko neišeis, kai jis svajojo įkurti Disneilendą. Tačiau atkaklumas davė vaisių.

Vienas mylimiausių šių laikų rašytojų – Paulo Coelho – taip pat nelipo iškart sėkmės laiptais. Kai jis parašė ir išleido „Alchemiką“, pirmasis jo leidėjas sumaišė knygą su purvais, nes pardavimai buvo prasti. Laimei, jis nenuleido rankų ir rado kitą leidėją, kuris labiau juo patikėjo. Dabar garsiai nesėkmes pripažįstantys žmonės sako, kad tai buvo geriausia, kas galėjo nutikti – jie kitaip pradėjo vertinti aplinką, darbą, žmones, pasiekimus.

Pažvelkite į žmones, kurie sėkmę gauna avansu – laimi milijoną, nuo mažens gali siekti karjeros net to nesuvokdami, turi ypatingų gabumų ir pan. Prisiminkite kokį nors tokį žmogų ir pagalvokite, ar jis išties yra laimingas. Jei paklaustumėte, tikriausiai atsakytų ne. Kodėl? Todėl, kad jie nesuvokia savo sėkmės, kartais negali daryti to, ko išties nori. Taigi, mokėkime džiaugtis nesėkmėmis ir padėkime sau jas išgyventi – per jas galime pasiekti ir suprasti daugiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Studentų dėmesiui: būdai, kurie padės prisiversti mokytis

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!