Ar mokame plauti galvą ir naudoti kondicionierių?

Kaukė plaukams / Vida Press nuotr.
Autorius: Dalia Daškevičiūtė
Publikuota: 2017-07-27 14:34
Klausimas tikriausiai skamba keistai. Gal net kvailai. Tačiau jei jis užduodamas, vadinasi, ne veltui. Vadinasi, ne visos mokame tai daryti teisingai. Vadinasi, iš dalies dėl to tos brangios plaukų priežiūros priemonės gali būti neveiksmingos.

Turiu nepaklusnius plaukus. Jų nėra labai daug, tačiau jie pučiasi, banguojasi, o po nesėkmingo plaukų nudažymo „blyksniais“, dėl ko plaukai išsausėjo, išvis nebesusitvarkau. Plaukų priežiūros priemonių pas mane rastumėte „n“ ir brangių, ko nepasakytumėte iš vaizdo ant mano galvos.

Taigi – kur šuo pakastas?

Pažįstu ir daugiau tokių moterų, kurioms plaukai nuolat kelia rūpestį. Kartais problemos būna priešingos – plaukai ploni, jų mažai, jie prisiploję ir nepavyksta išgauti apimties. Arba – tos pačios bėdos su plaukų garbanojimusi ir sausėjimu ir bandymu kaip nors juos išguldyti.

Šios problemos, kaip ir pasikonsultavimas su specialiste viename prabangių grožio tinklų, paskatino pasidomėti: ar priemonės netinkamos, ar jas netinkamai naudojame? Priežastys gali būti abi.

Pirma, jei kišate krūvą pinigų į plaukų priežiūros priemones, pasikonsultuokite su specialiste, ar jos tinkamos jūsų plaukams. Pasakykite, kokių problemų jie kelia, kokio efekto norite ir paklauskite, ką galėtų pasiūlyti. Nebūtina iškart pirkti – galite panaršyti internete apie tas prekes ir jų gamintoją, pasiskaityti atsiliepimų. Stebuklų tikėtis neverta, bet kažkoks matomas ar apčiuopiamas rezultatas privalo būti.

Dėl ko taip svarbu nuodugniai viską išsiaiškinti? Pavyzdžiui, aš gruodį sukišau apie 130 Eur į tris prancūziškos kompanijos priemones, kurios yra labai giriamos ir skirtos sausiems plaukams. Rezultatas geras nebuvo. Ir tik neseniai sužinojau, kodėl – jas man labai rekomendavo konsultantė kaip drėkinamąsias priemones, bet ji nepaminėjo, kad dvi iš jų suteikia plaukams purumo, nes yra skirtos ploniems lygiems plaukams. Kitaip tariant, priemonės skatino pūstis plaukus, ko aš norėjau vengti kaip velnias kryžiaus. Ant dėžutės tai įvardyta nebuvo, o kas gi skaito tas ilgas instrukcijas dėžučių viduje?..

Antra, jei perkate ne šampūną ir balzamą po du eurus, o į juos investuojate, turite tinkamai juos naudoti, kad pasiektumėte geriausią rezultatą. Tad atsakykite atvirai į klausimą: kaip naudojate šampūną ir balzamą (ar kaukę)?

Pasakysiu, kaip turėtų būti.

Šampūnas

  • Kokį nors poveikį turintys suteikti šampūnai dažniausiai nėra skirti kasdieniam naudojimui, nes jų veikliosios medžiagos yra stipresnės. Tokius naudoti galima triskart per savaitę ir to turėtų užtekti, kad plaukai būtų švarūs.
  • Ar atkreipėte dėmesį, kaip grožio salone jums trenkama galva? Nors priemonės naudojama daugiau, nei reikėtų (viskas dėl malonaus putojimo ir skanaus aromato), specialistai šampūną į skalpą įmasažuoja ne veltui – mes turime išplauti ne kiek pačius plaukus, kiek galvos odą ir šaknis. Toks įmasažavimas užtikrina, kad skalpas bus švarus, kartu tai skatina cirkuliaciją ir plaukų augimą.
  • Šampūno nereikia naudoti daug ir jis neturi gausiai putoti. Gerai sušlapinkite plaukus, galus labai švelniai nugręžkite ranka – antraip priemonė kartu su vandeniu nubėgs žemyn. Įpilkite šampūno į delnus ir tolygiai įmasažuokite į skalpą. Tuomet gausiai nuplaukite vėsiu vandeniu. Ant plaukų galų tepti šampūno nereikia – užteks tiek, kiek jo nubėgs skalaujant plaukus.

Kondicionierius, kaukė

  • Šias priemones tepkite prieš tai nusausinusios galus – rankšluosčiu arba nugręžusios vandenį. Jokiu būdu netrinkite plaukų, šlapi jie itin pažeidžiami.
  • Išspauskite nedidelį kiekį priemonės į delną ir ištepkite plaukus nuo pusės iki pat galiukų. Netepkite šaknų, nes tai paskatins jas riebaluotis. Galite paskirstyti balzamą retomis šukomis.
  • Palaikykite priemonę ant plaukų tiek, kiek rekomenduojama ant pakuotės. Tuomet kruopščiai nuplaukite vėsiu vandeniu.
  • Atminkite, kad plaukų kaukę galima naudoti kartą, maksimum – du per savaitę, nes jos koncentruotos ir jų poveikis išlieka ilgiau. Nebent gamintojas nurodo kitaip.

Priemonės plaukams, kurias galite išmėginti:

Terra Bella nuotr.
Terra Bella nuotr.

Kaukė plaukams su argano aliejumi

Idealiai tinka garbanotiems plaukams, išnarplioja suveltus plaukus, juos tiesina ir švelnina. Maitina ir apsaugo plaukus, suteikia žvilgesio, jų neapsunkina.

Terra Bella nuotr.
Terra Bella nuotr.

Atkurianti plaukų kaukė

Skirta itin nualintiems, sausiems, dažytiems, ypač šviesintiems plaukams. Kviečių ir sojos baltymai veiksmingai atkuria pažeistus kapiliarus, atgaivina ir sustiprina plaukus. Pieno baltymai skatina ląstelių atsinaujinimą, maitina, tonizuoja, drėkina, suteikia plaukams vešlumo bei atsparumo tiek mechaniniams, tiek aplinkos veiksniams. Suminkština ir atpalaiduoja šiurkščius, suveltus plaukus, palengvina jų iššukavimą bei tvarkymą. Plaukai įgauna žvilgesio, tampa elastingi ir puikiai krenta.

Terra Bella nuotr.
Terra Bella nuotr.

Maitinamasis kremas sausiems plaukams

Maitinamasis kremas intensyviai regeneruoja, maitina, drėkina, minkština itin jautrius, cheminio šukavimo, šviesinimo, sruogelių dažymo paveiktus plaukus. Plaukai tampa blizgūs ir švelnūs it šilkas, lengvai šukuojami, tvirtesni, puresni ir atsparesni aplinkos poveikiui.

Kremas dažytiems plaukams

Užtvirtina ir palaiko dažytų plaukų spalvą, atstato pH pusiausvyrą, saugo plaukus nuo senėjimo, UV spindulių, veikia kaip antioksidantas. Turi savybę prasiskverbti giliau, todėl plaukai lengvai pasisavina kremo sudėtyje esančias vertingas medžiagas.

Greito poveikio kremas

Suteikia plaukams išskirtinį žvilgesį. Atkuria pažeistų plaukų struktūrą, išlygina plauko paviršių, minkština, atpalaiduoja. Atstato natūralų plaukų ir galvos odos pH, stiprina plaukus giliai iš vidaus, suteikia jiems šilko švelnumo, atstato galvos odos drėgmės balansą, reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, suteikia plaukams purumo. Skatina ląstelių atsinaujinimą.

Naujausi straipsniai