Ar kutai rudenį vis dar aktualu?

Betty Bachz / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-08-20 09:50
Esame pratę, kad klasikiniai daiktai reiškia praktiška, „basic“, nesudėtinga ir nedrasko akių. Švarkai, kelnės, džinsai, lietpalčiai ir panašiai, ar ne? Pavadinkim šiuos spintos klasika. Mados klasika galime vadinti tai, kas pasikartoja sezonais, tačiau iš esmės niekur nedingsta. Kaip, pavyzdžiui, vasarą visada sulaukiame gaivių spalvų, dryžių ir baltų suknelių, žiemą – tvido, odos, kailio ir... kutų.

Kutų? Kutai žmonijos istorijoje yra vienas iš pirmųjų dekoro elementų – atsirado prieš tai, kol žmogaus rankos įsimiklino daryti tai, ką dabar mados industrijoje daro programuojamos mašinos (siuvinėti, peltakiuoti, dygsniuoti ir panašiai).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pastaraisiais metais aštuntojo dešimtmečio bohemos, vesterno inspiracijos – vienos iš dominuojančių kas sezoną, su jomis – ir kutai. Šį sezoną dizaineriai kutų nė nemano atsisakyti ar sutelkti kūrybines galias tik ties vienu dešimtmečiu – kutai yra pagrindinis dekoro elementas prabangiose „Balmain“, gatvinio old-school stiliaus „Marc Jacobs“, rafinuotose ir moderniose „Michael Kors“ ir „Celine“ kolekcijose, nostalgiškose „Dior“ ir dešimtyse kitų dizainerių kūrinių. Ilgais šilkiniais kutais dekoruotos suknelės, storais, asimetriškais, minkštais – megztiniai ir švarkai: viskas, kas įmanoma, siūbuoja kutais. Kutai – viena iš esminių sezono tendencijų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kutuoti drabužiai – smagus dalykas, suteikiantis siluetui apimties ir judesio, tarsi aksesuaras. Būtent kaip aksesuarą kutus ir reikėtų naudoti. Kaip? Per daug kutų gali atrodyti lyg scenos kostiumas ar Koučelos festivalio derinys (kai jo neplanuojate). Sveikiausia įkvėpimo ieškoti, kur jo daugiausia – gatvėje.

Patikimiausias gatvės madistų būdas bet kokį daiktą derinti su šiuolaikiškais, basic, įprastais drabužiais: vietoj „pieštuko“ sijono su švarku – kutuotas sijonas, vietoj įprasto denimo švarko su suknele – kutuotas zomšinis, vietoj įprastos rankinės – kutuota ir t. t. Griežtų taisyklių nėra ir negali būti. Svarbu, kad kutai neatrodytų pigiai (per stori, tarsi sukarpyti, susivėlę akriliniai). Trumpi kutai atrodo kasdieniškiau, ilgi ir labai ilgi – dramatiškai ir ekstravagantiškai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

www.lauralatour.com

Elaima.lt

Naujausi straipsniai