Ar jūsų baimė dėl ateities pagrįsta?

Stresas
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Turbūt ne vieną žmogų kamuoja baimė dėl ateities: ar artimieji bus sveiki, ar turėsite darbą, ar viskas bus gerai... Nors nėra pagrindo, jaučiate vidinį nerimą, o į šią įtampą reaguoja ir kūnas – padidėja kraujospūdis, smarkiau plaka širdis. Ateities baimė ne visada yra pagrįsta ir jos galima išvengti.

Sumažinkite dirgiklius

Vakarykštė diena praėjo, o rytojus dar neatėjo, yra tik šiandiena, kuriai ir turėtume skirti didžiausią dėmesį.

Negatyvios informacijos srautas per radiją, televiziją, internetą toks didelis, kad vargu, ar įmanoma visiškai išvengti ateities baimės. Tai tik skatina baimę, kad gali nutikti kažkas blogo (prasidės karas, nukris lėktuvas ir pan.).

Visgi reikėtų atvirai paklausti savęs: „Ar mano baimė yra pagrįsta?“. Užuot mintyse kurpę situacijas, „Kas būtų, jeigu...“, reikėtų svarstyti „Ką aš darau, kad...“.

Taigi svarbu susikoncentruokite ne į baimę, o į tai, ką galite padaryti. Blogiausia yra susigūžti iš baimės ir slėptis ar dar blogiau – kurti baisiausius scenarijus. Jei esate labai imlūs, nežiūrėkite kriminalinių laidų, neskaitykite straipsnių, kuriuose daug neigiamos informacijos. Aišku, nereikia ir izoliuotis, tačiau nesigilinkite į kiekvieną detalę, nesekite žiaurių nusikaltimų smulkmenų, sąmoningai atsirinkite informaciją, kuri jums nekeltų nerimo dėl ateities.

Bijote ateities? Vėjais švaistote šiandieną...

Kiekvienas perdėm susirūpinęs savo ateitimi žmogus iš tiesų ne padeda, o kenkia sau. Pirmiausiai dėl to, kad jis pamiršta gyventi šia diena, ja mėgautis ir padaryti viską, ką gali būtent šiandien. Vakarykštė diena praėjo, o rytojus dar neatėjo, yra tik šiandiena, kuriai ir turėtume skirti didžiausią dėmesį.


Dalai Lama yra pasakęs, kad jį didžiai stebina vienas dalykas. Tai, jog žmonės aukoja savo sveikatą, kad galėtų uždirbti daugiau pinigų, tačiau paskui leidžia juos, kad pasveiktų. O tada būna labai susirūpinę dėl savo ateities ir negali džiaugtis dabartimi. Pasak jo, taip žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Apie tai turėtų pagalvoti kiekvienas, nepagrįstai bijantis ateities.

Liūdna moteris

Patarimai, padėsiantys įveikti baimę

Analizuokite. Tai, ką mes įsivaizduojame, nebūtinai įvyksta. Paklauskite savęs, kodėl bijote, iš kur ta baimė kyla, kokių galimybių yra jai pildytis? Dažnai atviras pokalbis su kitu žmogumi padeda nusiraminti ir pamatyti, kokios didelės baimės akys.

TAIP PAT SKAITYKITE Bijote senti? Visai be reikalo! Su amžiumi pliusų tik daugėja

Pajuskite dabartį. Tik pastebėję, kad mąstote, apie baisius dalykus, kurie gali įvykti, pabandykite sustoti. Tokiais atvejais labai padeda dabarties suvokimas: atkreipkite dėmesį į tai, ką šiuo metu matote, girdite, užuodžiate, liečiate, skanaujate. Pasistenkite sąmoningai pajusti, kas vyksta čia ir dabar.

Prisiminkite gražias gyvenimo akimirkas. Kuo didžiuojatės savo gyvenime? Kuo galėtumėte kitam pasigirti, jeigu tiktai norėtumėte? Žvilgsnis į praeities sėkmes padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi ir mažina ateities baimę.

Pasistenkite atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, pasiruoškite vonią su raminamosiomis žolelėmis, paskaitykite mėgstamą knygą, pažiūrėkite filmą, susitikite su draugais. Darykite tai, kas padės pajusti dabarties akimirką ir mažiau rūpintis ateitimi. Galite atlikti ir kvėpavimo pratimus. Kvėpuokite giliai, lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite. Sutelkite visą dėmesį į patį kvėpavimą, oro tekėjimą kūnu. Be to, gelbsti ir mėgstama veikla. Įvairios veiklos padės užmiršti baimę ir leis atsikratyti fizinės įtampos. Todėl moterys net nesąmoningai imasi mezgimo, maisto gaminimo, o vyrai puola žvejoti, sportuoti.

Važiuoti ir skaityti gali toli gražu ne kiekvienas / 123rf.com nuotr.

Supraskite, kad ne viskas nuo jūsų priklauso. Kad ir kaip stengtumėtės valdyti savo gyvenimą, jame visą laiką nutiks kažkas, kas nuo jūsų nepriklauso. Todėl religingi žmonės, žinodami šią tiesą, išties yra laimingesni: jie jaučia mažesnę įtampą dėl ateities, kad ir kokia ši būtų. Koncentruokitės į tai, ką galite pakeisti. Baimė dėl ateities sumažės, jei pasitikėsite savimi ir žinosite, kad galite rasti išeitį iš bet kokios situacijos.

Skaitykite daugiau