Ar įmanoma suderinti dalykinį ir sportinį stilių?

Ieva Dumbauskaitė / Vinco Alesiaus nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Dalykinė apranga šiandien gerokai išlaisvėjusi. Spraustis į futliarą primenančius kostiumėlius retai kada prireikia, vis tik darbe dalykiškumas turi būti jaučiamas, net jei esate sportinio stiliaus gerbėja. Kaip lengvai ir paprastai surasti aukso viduriuką?

Žurnalo „Laima“ mados redaktorės Giedrės Anužytės ir sportininkės Ievos Dumbauskaitės mados interpretacijos „Monton“ kolekcijoje įrodė – jaunatviškas valiūkiškumas ir klasikinės aprangos elementai atrodo naujai, gaiviai ir nenuobodžiai.

Viena pajėgiausių paplūdimio tinklininkių Lietuvoje Ieva Dumbauskaitė sako, kad dar vaikystėje žinojo: darbas biure nuo ryto iki vakaro – ne jai. Tačiau šiandien Ieva ne tik intensyviai sportuoja, atstovauja Lietuvai tarptautinėse tinklinio varžybose, bet ir studijuoja žurnalistiką. Todėl ir sportinę aprangą jai vis dažniau tenka pakeisti dalykiškesniais deriniais.

Stilistė Giedrė Anužytė Ievai Dumbauskaitei pasiūlė 5 universalius derinius iš „Monton“ kolekcijos drabužių.

Drąsiau derinkite raštuotus audinius

Stilistė Giedrė Anužytė ragina merginas nebijoti derinti skirtingo stiliaus drabužius. Tarkime, klasikines kelnes ir laisvalaikio palaidinę. Tai derinys, kuris atrodo jaunatviškai ir neįpareigoja.

Drąsiai derinkite ir skirtingus raštus. Vis tik norint, kad derinys turėtų dalykiškumo, nereikėtų persistengti – rinkitės vieną dominuojantį raštą, o kiti tegul bus „palydintys“. Derinkite ne tik raštus, bet ir spalvas. Idealu, kai išlieka panašių atspalvių paletė.

„Man nesinori Ievos įsprausti į dalykinius kostiumėlius. Užtrunka laiko juos prisijaukinti“, – sako Giedrė. „Monton“ kolekcijoje stilistė Ievai sukūrė derinį iš languotų klasikinio silueto žalsvų chameleoninių kelnių ir madingais raštais margintos laisvos formos palaidinės. Pasak stilistės, toks derinys tinka jaunai merginai, neapsunkina ir nevaržo.

„Monton“ / Vinco Alesiaus nuotr.

Tvarkingi džinsai puikiai tinka ir darbui

Džinsai – neatsiejamas kasdienės aprangos elementas. Išlaisvėjusiuose biuruose jie jau nėra tik įprasta penktadienių apranga – puikiai tinka ir dalykiškiems deriniams su švarkais.

Ievai stilistė parinko juodus „Monton“ džinsus ir raudoną oversize megztinį. Prie jo priderino ir raudoną paltą – monochrominiai deriniai šį sezoną labai madingi.

„Ievai labai patinka ir tinka raudona spalva. Ji atrodo ryškiai, gaiviai. Raudonos ir juodos derinyje užkoduota klasika, bet dėl laisvos drabužių formos derinys išlieka dinamiškas ir sportiškas. Be to, raudona spalva byloja apie žmogaus pasitikėjimą savimi, tarsi spinduliuoja mintį „aš žinau, ką jums noriu pasakyti“. Ji padeda sutelkti dėmesį. Bendraujant, tokio žmogaus įdėmiau klausomasi“, – atkreipia dėmesį stilistė.

„Monton“ / Vinco Alesiaus nuotr.

Klasikinių spalvų ir jaunatviškų modelių deriniai

Klasikinė tamsiai mėlyna spalva yra bene labiausiai paplitusi darbo aprangoje. Kad šios spalvos deriniai nebūtų nuobodūs, jaunoms merginoms stilistė pataria įprastus dalykinius modelius keisti jaunatviškesniais. Ievai ji parinko monochrominį tamsiai mėlynų drabužių derinį, kuriame klasikinis švarkelis pakeistas jaunatvišku „Monton“ „bomber“ tipo švarkeliu su užtrauktuku. Taip jaučiamas sportiškumas, bet tuo pačiu išlaikomas derinio vientisumas. Derinys sportiškas, bet santūrus ir neiššaukiantis.

„Monton“ / Vinco Alesiaus nuotr.

Puiki išeitis – smėlio tonai

Šviesūs tonai labai tinka darbui. Jei nenorite dėvėti įprastų baltų marškinių, rinkitės šviesius žemės tonus. Ypač tinka smėlio atspalviai. Nemirštanti ir aktualumo neprarandanti klasika – smėlio spalvos paltas. Nesvarbu, vilnonis paltas, lietpaltis ar striukė. Svarbu, kad drabužis turėtų klasikinį siluetą. Tada derinys atrodo vientisai, o jūs – užtikrintai. Toks derinys asocijuojasi su klasikiniu nerealiu mados namų „Burberry“ paltu, kuriuo vilki kone visų klasikinių filmų apie stiprias ir savimi pasitikinčias moteris herojės.

„Monton“ / Vinco Alesiaus nuotr.

Tos pačios juodos kelnės – nauji deriniai

Juodos klasikinės kelnės – privalomas elementas kiekvienos moters spintoje. Šis drabužis puikiai tinka ir darbui, ir laisvalaikiui, ir vakarėliams. Kad klasikinių juodų kelnių derinys neatrodytų nuobodus ir nepridėtų papildomų metų, stilistė siūlo jas derinti su jaunatviškais drabužiais. Pavyzdžiui, sportiniu švarkeliu su užtrauktuku. Ievai ji parinko „Monton“ švarkelį, margintą klasikiniu, iš angliškos kultūros pasiskolintu raštu. Jame užkoduota ir klasika, ir jaunatviškas sportiškumas. Puikus derinys prie juodų kelnių, kai norisi laviruoti tarp dalykiškumo ir jaunatviškos laisvės.

„Monton“ / Vinco Alesiaus nuotr.

„Mada, tai smagus žaidimas, kurį verta žaisti ir darbe“, – įsitikinusi stilistė Giedrė Anužytė.

Skaitykite daugiau