Ar grįžti pas buvusįjį?

Pora / „Fotolia“ nuotr.
Pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-15 20:30
AA

Surasti savo antrąją pusę nėra paprasta, dar sunkiau su ja praleisti visą gyvenimą. Kartais likimo siųstų išbandymų santykiai neišlaiko ir pasukama skirtingais keliais, tačiau po kurio laiko buvęs mylimasis vėl ima atrodyti kaip gyvenimo meilė. Ar verta antrą kartą bristi į tą pačią upę?

Pirmiausia prieš priimdami buvusį partnerį su visais jo lagaminais atgal, sąžiningai sau prisipažinkite, kodėl pirmą kartą nesusiklostė santykiai

Pirmiausia prieš priimdami buvusį partnerį su visais jo lagaminais atgal, sąžiningai sau prisipažinkite, kodėl pirmą kartą nesusiklostė santykiai.

– skirtingi pomėgiai, nesuderinamas seksualinis gyvenimas, žalingi įpročiai, neištikimybė ar kt.

Daugeliu atvejų, ta pati priežastis gali vėl išardyti porą. Labai svarbu tvirtai suvokti ir noro sugrįžti priežastis, ar tikrai negalite be vienas kito gyventi, o gal jaučiate spaudimą iš šalies – tėvams jūsų mylimasis labai patiko, draugai be jo neįsivaizduoja vakarėlių. O gal tiesiog šiuo metu jaučiatės vieniši ar ilgą laiką jūsų kelyje pasitaiko netinkami žmonės.

Atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ko kiekvienas individualiai išmokote būdami drauge pirmąjį kartą?
  • Kas pasikeitė nuo skyrybų, kad jūs svarstote galimybę susitaikyti (partneris atsikratė žalingų įpročių, subrendo šeimai, jūs nuleidote kartelę ar kt.)?
  • Kurioje situacijoje šįkart būsite linkęs eiti į kompromisus?
  • Kaip kiekvienas įsivaizduojate bendrą ateitį?
  • Kodėl drauge būti geriau nei atskirai?
  • Sąžiningai atsakykite į šiuos klausimus vienumoje ir vienas kitam, neskubėkite ir nepasikliaukite vien emocijomis, antraip dar kartą išgyvensite skausmingą išsiskyrimą.

Išlaukite sunkųjį periodą

Suprantama, kad pasiilgote žmogaus, su kuriuo buvote artimi, o dabar negalite matytis, tačiau kartais tereikia šiek tiek laiko, kad suprastumėte, jog pasaulis nesugriuvo išsiskyrus, o kai kurios jo spalvos tapo dar ryškesnės.

Pasistenkite po skyrybų bent kurį laiką pabūti kitoje aplinkoje, venkite vietų, kuriose lankėtės kartu, ar kurios primena buvusią meilę. Antraip po mėnesio ar dviejų jau nenulaikysite rankų ir pulsite rašyti žinutės, o gal net atsidursite prie buvusio namų durų. Psichologai sako, kad išsikyrimas su mylimu žmogumi smegenis veikia panašiai, kaip atsisakius medžiagų, nuo kurių buvai priklausomas, – nesigamina pakankamai laimės hormono, stinga energijos, gali prasidėti depresija ir t. t. Anot specialistų, reikia išlaukti tą sudėtingą periodą ir priklausomybė kitam žmogui pamažu slopsta, kol visai praeina. Tačiau jei matote, kad liūdesio ir ilgesio periodas užsitęsė pernelyg ilgai, gali būti, kad padarėte klaidą pasukdami skirtingais keliais.

Išsiskyrimas / „Fotolia“ nuotr.

Kartais duodamas antras šansas

Gerai pagalvokite, galbūt tiesiog susitikote netinkamu metu ir likimas suteikia jums dar vieną galimybę. Dažnai mokyklos ar universiteto suole kelerius metus draugavę žmonės išsiskiria, nes suvokia, kad turėjo per mažai gyvenimiškos patirties – nori ne susitupėti ir kurti šeimą, bet keliauti, skirti laiką hobiui ar kopti karjeros laiptais. Susitikus po kelerių metų ir vėl atradus vienas kitą galima nugyventi drauge visą gyvenimą.

Neretai įsimylėjėlius išskiria ir atstumas – darbas ar studijos kitoje šalyje. Palaikyti santykius, matantis retai gana sudėtinga. Tačiau jei likimas jus vėl sugrąžino į tą patį miestą, kodėl nepradėjus nuo ten, kur baigėte?

Kada taikytis neverta

Akivaizdu, kad negalima grįžti pas partnerį, kuris turi nevaldomų priklausomybių (alkoholis narkotikai, lošimas ir t. t.). Taip pat jokiu būdu nevalia susitaikyti su smurtautoju. Atminkite smurto rūšių esama ne tik fizinių. Kėsintis į kito žmogaus orumą, laisvę, sveikatą galima ir psichologiniu, ekonominiu ar seksualiniu smurtu. Pasitaiko, kad dėl žemos savivertės žmogus mano, jog nusipelno tik tokio elgesio ir tokio partnerio šalia, bet visomis priemonėmis pasistenkite nesivelti į tokius santykius.

Dar vienas dalykas – nesumaišykite noro susitaikyti su pavydu. Pamačius buvusį partnerį gerai leidžiantį laiką su nauju žmogumi, gali kilti noras jį susigrąžinti. Ypač dažnai taip nutinka, jei buvęs vėl į pasimatymus vaikščioti ima greičiau, nei jūs spėjate emociškai atsigauti po skyrybų.

Sėkmingi santykiai – nelengvas darbas

Susitaikymas su buvusiu gali atrodyti labai romantiškas, kol jo neįgyvendinote. Po kelių dienų ar savaičių jūsų santykiai nusistovės, įsivyraus rutina ir dėl laimės teks vėl pasistengti. Norint ilgalaikių sėkmingų santykių, reikia pamiršti ultimatumus, reikalavimus ir išmokti atleisti, daugiau pasitikėti. Jei dėl skyrybų buvo kaltesnė kita pusė, susitaikę turite atversti naują lapą ir nebausti mylimojo už praeities klaidas. Antraip santykiai pasmerkti žlugti.

Mylėkite darbais, o ne žodžiais. Jei susitaikėte vedini tikrų jausmų, remkite, saugokite ir branginkite vienas kitą. Tapkite vienas kitam svarbiausiais žmonėmis.