Ar grįš namo Melania Trump?

Melania Trump, Donaldas Trumpas / Vida Press nuotr.
Melania Trump, Donaldas Trumpas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-09-21 21:00
AA

Šaltiniai (ir „šaltiniai“) nepavargsta rašyti apie JAV pirmosios poros nemeilę. Tik atsirado nauja detalė: Melanios TRUMP (48) pilietybė, kurią didysis ir baisusis Donaldas TRUMPAS (72) būtinai atims, kai tik išsiskirs.

Kad ir kokie iš šalies atrodytų jųdviejų santykiai, bent jau kol kas apie skyrybas nekalbama. Vasaros pabaigoje visa šeima – Donaldas, Melania ir Barronas – praleido trumpas atostogas kartu ir grįžo į Vašingtoną. Nuotraukose aiškiai matyti, kaip sutvirtėjo ir ūgtelėjo jaunylis Trumpas. Dvylikametis, jau praaugęs 180 centimetrų ūgio mamą, netrukus eis į šeštą klasę privačioje mokykloje ir šiandien atrodo visai pasitikintis savimi.

Melania tęsia kampaniją prieš patyčias internete „Be Best“ – ypač jai rūpi vaikų ir paauglių skriaudos, juk pati susidūrė su šiuo reiškiniu, kai socialiniuose tinkluose buvo negailestingai šaipomasi iš Barrono išvaizdos ar menamo autizmo. Ironiška – tai darė ne bendraamžiai, o sunkioji artilerija – suaugę žurnalistai ir tinklaraštininkai.

Melanios Trump globojamas judėjimas prieš interneto patyčias niekuo ne blogesnis už Michelle Obamos prieskonių ir daržovių darželį prie Baltųjų rūmų ir sveikos vaikų mitybos iniciatyvą (beje, mistinis šaltinis leidiniui „The Times“ pasakojo, esą Melania mėgino įpratinti ir savo sutuoktinį gyventi sveikiau, tačiau prezidentas pernelyg mėgsta ledus ir mėsainius).

Ir ši greičiau miela nei grėsminga detalė, ir „The New York Times“ papasakota istorija, kad Trumpas pareikalavo pašalinti iš rezidencijos Melanios parinktus baldus, ir didžioji paslaptis, kad sutuoktiniai miega skirtinguose miegamuosiuose, o Melania labiau atsipalaidavusi, kai šalia nėra vyro, – iš esmės nepavojingos spekuliacijos. O štai prielaida dėl Melanios pilietybės – rimtesnis reikalas, nes imigracijos reikalai – viena iš 45-ojo JAV prezidento svarbiųjų veiklos sričių.

Tiesa, jos šaltinis – ne pats patikimiausias – dabar jau buvusi prezidento Trumpo padėjėja (ir buvusi jo realybės šou „Mokinys“ dalyvė) Omarosa Manigault Newman, prieš gerą pusmetį atleista iš pareigų. Ji neseniai išleido skandalingą knygą apie savo karjerą „Unhinged“ („Pamišęs“) ir dar disponuoja 200 slapta padarytų garso įrašų. Omarosa ir tikina, kad jei Melania sugalvotų palikti Trumpą kadencijos metu, jis keršydamas už baisų pažeminimą atimtų iš jos pilietybę, vizą, priverstų palikti Ameriką ir grįžti į gimtąją Slovėniją (įdomu, kaip būtų įgyvendintas pastarasis punktas?).

Slovėnų modelis Melanija Knavs atvyko į Ameriką kaip turistė 1996 metais. Vėliau gavo kelias darbo vizas, suteikiamas gabiems imigrantams, dirbo modeliu Niujorke modelių agentūroje „Trump Model Management“. 1998-aisiais vakarėlyje susipažino su neseniai išsiskyrusiu Donaldu Trumpu ir netrukus tapo nuolatine jo palydove.

„Trump Model Management“ seniai kaltinta neturėjusi teisės įdarbinti JAV savo merginų, tarp kurių buvo ir Melania. Girdi, pirmąjį honorarą – 20 056 JAV dolerių už 10 fotosesijų – Melania gavo dar neturėdama leidimo legaliai dirbti Amerikoje. Tačiau ji pati visada sakė, jog kantriai, laikydamasi formalumų siekė iš pradžių žaliosios kortos, o paskui ir pilietybės, ją gavo tik prabėgus metams po vestuvių 2006-aisiais. Melania pasinaudojo vadinamąja Einsteino vizos programa, skirta išskirtinių gebėjimų žmonėms: mokslininkams, verslininkams, Pulitzerio premijos ar „Oskaro“ laureatams, olimpiniams prizininkams.

Modelis Melania Trump gal ar neatitiko išvardytų kriterijų. Bet vargu ar įgijo pilietybę meluodama ir apgaudinėdama – o būtent dėl šių priežasčių ji galėtų būti atimta. Žodžiu, net jei Donaldas Trumpas nėra galantiškiausias pasaulio vyras, net jei jam nepatiko Melanios baldai ir siūlomas meniu ir net jei jo administracija peržiūri senas bylas ir iš naujo vertina pilietybės suteikimo pagrįstumą – reikia per daug prielaidų ir lakios fantazijos, kad patikėtum, jog Melaniai Trump iškilusi reali grėsmė būti deportuotai.

Juolab su gimtine ją mažai kas tesieja – Slovėnijoje likęs tik jos netikras brolis Denisas Cigelnjakas (50) – Melanios tėvo atžala iš ankstesnės santuokos, su kuriuo ji greičiausiai nė nebendravo. Metais vyresnė Melanios sesuo Ines seniai gyvena Amerikoje – tik per gatvę nuo „Trump Tower“ Niujorke, o rugpjūčio 9-ąją JAV piliečiais tapo ir tėvai: Viktoras (74) bei Amalija (72) Knavsai Niujorke davė priesaiką šaliai, kurioje jų jaunylė dukra pasiekė neregėtų aukštumų.

Buvęs vairuotojas ir automobilių prekeivis bei vaikiškų drabužių sukirpėja, dabar – pensininkai, (Melania niekada neslėpė kilusi iš labai paprastos šeimos), iki šiol gyveno JAV turėdami žaliąją kortą, jų finansinis garantas greičiausiai buvo dukros ir ypač Melania. Kaip paaiškėjo, jie leidžia atostogas, šventes, keliauja su Melanios šeima ir net dalyvavo Respublikonų partijos 2016 metų suvažiavime, kuriame jų žentas buvo patvirtintas kandidatu į prezidentus. Sunku pasakyti, kaip jie bendrauja su prezidentu, kalbančiu tik angliškai (kai 2002-aisiais buvo atskridęs į Liublianą, jiems vertėjavo Melania), bet sakoma, kad senelius dievina anūkas – mama išmokė Barroną slovėniškai. 


Melanios Trump tėvai Viktoras Amalija Knavsai / Vida Press nuotr.