Apsivalymas Holivude: 38 moterys pateikė kaltinimus garsiam režisieriui dėl lytinio priekabiavimo

Jamesas Tobackas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jis vaikščiodavo Manheteno gatvėmis, ieškodamas jaunų ir gražių merginų. Dažniausiai dvidešimtmečių. Kartais – studenčių, o kartais – abiturienčių. Jis prieidavo prie jų ilsintis Centriniame parke, laukiant eilėje prie bankomato ar parduotuvėje... Jis prisistatydavo keliais skirtingais būdais. Vienas populiariausių: „Mano vardas Jamesas Tobackas. Aš dirbu kino režisieriumi. Ar kada nors matei „Juoduosius ir baltuosius“ arba „Dvi merginos ir vaikinas“?“

Dažniausiai jos nebūdavo mačiusios šių filmų, tad režisierius Jamesas Tobackas pradėdavo vardyti pavardes aktorių, su kuriais dirbo. Paminėdavo jis ir tai, kad buvo nominuotas „Oskarui“. Jei merginos juo nepatikėdavo, Jamesas išsitraukdavo vizitinę kortelę arba kokį žurnalą, kuriame būdavo apie jį rašoma. J.Tobackas parodydavo esąs svarbus šulas Holivude – jis gali kiekvieną paversti žvaigžde.

Tačiau pirmiausiai jam reikia pažinti tave, būsimą žvaigždę. O susipažinti dera intymiai. „Pasitikėk manim, tai įprasta proceso dalis“, – taip režisierius paaiškindavo savo pasiūlymą.

Tuomet perklausos (būtent taip susitikimai būdavo įforminami dienotvarkėje) virsdavo seksualiniais žaidimais. Viešbutyje, kino studijos vagonėlyje ar net parke – J.Tobackas nelabai kreipdavo dėmesį į susitikimų vietą.

38 moterys leidiniui „Los Angeles Times“ papasakojo apie savo karčią patirtį, kaip garsus Holivudo režisierius jas susirasdavo gatvėje, o vėliau seksualiai išnaudodavo.

Perklausos virsdavo seksualiniais žaidimais. Viešbutyje, kino studijos vagonėlyje ar net parke – J.Tobackas nelabai kreipdavo dėmesį į susitikimų vietą.

Per aktorių atranką J.Tobackas išgarsėti norinčioms merginoms užduodavo žeminančius klausimus. Kaip dažnai masturbuojiesi? Kiek plaukų yra tavo bikinio zonoje? Jis sakydavo merginoms, kad negali funkcionuoti, jei bent kelis kartus per dieną nepasitenkina. Režisierius pradėdavo trintis į merginas, kartais ejakuliacijos metu sėkla aptaškydavo į darbo pokalbį atėjusias savo aukas.

Pasak liudytojų, J.Tobackas ištisus dešimtmečius priekabiavo prie savo jau nusamdytų moterų, prie tų, kurios ieškojo darbo, ir netgi tų, kurias jis pamatydavo gatvėje.

38 moterys tikina nukentėjusios nuo režisieriaus. Deja, nė viena iš jų nedrįso kreiptis į policiją. Tuo tarpu pats J.Tobackas griežtai neigia bet kokius kaltinimus ir tikina, jog jis nė negalėtų to padaryti, nes serga diabetu ir turi širdies ydą.

Aktorė Adrienne LaValley pateikė režisieriui prieštaraujantį pasakojimą. 2008-aisiais jiedu susitiko pokalbiui viešbučio kambaryje. Susitikimo pabaigoje J.Tobackas pradėjo trinti tarpkojį į Adrienne koją. Kai ši pasipriešino ir atsistojo, aktorė išvydo kaip režisierius išlieja spermą tiesiai į kelnes.

„Pasijutau lyg prostitutė. Šlykštus nusivylimas sau pačiai, mano tėvams, mano draugams. Jaučiausi nenusipelniusi kam nors tai papasakoti“, – sakė A.LaValley.

Kitų moterų istorijos panašios. Jos visos jautėsi likusios kvailio vietoje, patyrusios tokį pažeminimą, apie kurį gėda prisipažinti.

Visos aktorės tylėjo ilgus metus. Prabilti jas privertė tik neseniai kilęs skandalas dėl prodiuserio Harvey Weinsteino. Kino pramonės magnatui kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo pateikė daugiau nei 30 moterų, tarp jų – Angelina Jolie, Lupita Nyong'o, Ashley Judd, Cara Delevingne ir kt.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Skaitykite daugiau