Apsipirkimas dėvėtų rūbų parduotuvėse – sąmoningumo požymis

Moteris renkasi drabužius / Shutterstock nuotr.
Moteris renkasi drabužius / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-21 10:00
AA

Yra žmonių, kurie vengia apsipirkti dėvėtų drabužių parduotuvėse, nes yra veikiami įvairių stereotipų. Tačiau iš tikrųjų pirkti tokiose parduotuvėse yra labai naudinga: galima savo spintą papildyti puikiais drabužiais ir sutaupyti pinigų. Be to, toks elgesys rodo, kad esate sąmoningi ir suprantate, kad drabužiai gali gyventi keletą gyvenimų.

Sutaupyti pinigų patinka visiems

Iš tikrųjų apsipirkti naujam sezonui, pasikeisti garderobą kainuoja nemažus pinigus. Dažnas pagalvoja, kad visko, ką mato akys, sau leisti negali. Tokio jausmo atėjus į dėvėtų drabužių parduotuvę nepajusite: viskas kainuoja po keletą eurų. O jei dar užeisite tada, kai viskas kainuoja su 50 proc. nuolaida arba tuo metu, kai vyksta „laimingasis pusvalandis“, galite išeiti išleidę vos keletą eurų.

Visgi išgirdę, kad artimiausią pusvalandį prekės kainuos perpus pigiau, neskubėkite griebti visko, ką matote po ranka, nes parsinešę drabužius namo, galite apsigalvoti, tačiau grąžinti jau nebegalėsite. Tad prieš pirkdami būtinai pasimatuokite, net jei manote, kad jums tai puikiausiai tiks. Juk būtų apmaudu parsinešti drabužį namo ir niekada jo neužsivilkti.

Moteris renkasi drabužius / Shutterstock nuotr.

Reikia mokėti rinktis

Kartais gali atrodyti, kad tie, kurie sugeba nusipirkti pigius, bet labai kokybiškus drabužius iš dėvėtų rūbų parduotuvių, žino kažkokias nerašytas taisykles, kaip reikėtų drabužių ieškoti. Iš dalies taip ir yra.

Mažuose miesteliuose dėvėtų rūbų parduotuvėse drabužių galite įsigyti labai pigiai. Nustebsite, kad vos už 10 eurų išeisite su glėbiu drabužių.

Ieškoti tinkamų apdarų dėvėtų rūbų parduotuvėse – tikras menas. Juk kiekvieno drabužio yra tik po vieną vienetą ir dydį, tad nėra tokio pasirinkimo, kaip prekybos centrų parduotuvėse. Iš tikrųjų čia reikia ieškoti kur kas atidžiau, skirti tam daugiau laiko. Jei pirmą kartą užėję į tokią parduotuvę nieko sau nerasite, nemanykite, kad taip bus visada. Tai yra sėkmės dalykas – kartais per 5 minutes galima išsirinkti visą derinį, o būna, kad net eidami kelias dienas iš eilės nieko nenusipirksite.

Kad būtų paprasčiau rinktis, prieš eidami į dėvėtų drabužių parduotuves atlikite namų darbus: peržvelkite naujausių madų tendencijas, dar kartą užmeskite akį į savo spintą. To reikia, kad netikėtai pamačius kokį įdomesnį drabužį žinotumėte, ar reikia jo, ar turėsite prie ko derinti. Ir visada būkite pasiruošę netikėtumams: garantuotai nusipirksite tai, ko neplanavote, nes niekada nežinote, ką rasite: gal paltą, kelnes ar palaidinę, o gal puikų kaklo papuošalą. Tačiau netikėtumo tikimybė tik labiau žavi.

Pirkite mažuose miesteliuose

Didžiuosiuose miestuose dėvėtų drabužių parduotuvių išties yra nemažai. Tačiau ir žmonių kur kas daugiau, tad ten gražius ir nebrangius drabužius ar aksesuarus greitai nuperka.

Kitaip yra mažesniuose miesteliuose, nes juose nėra tiek daug žmonių, o dėvėtų rūbų parduotuvė dažniausiai būna bene vienintelė vieta, kur galima nusipirkti rūbų. Vis tik drabužiai ten ilgiau užsibūna ir galima rasti išradingesnių, įvairesnių rūbų. Reikėtų nepamiršti, kad užmiesčiuose tokiose parduotuvėse ir kainos žymiai mažesnės, tad išlošiama dvigubai. Nustebsite, kad vos už 10 eurų išeisite su glėbiu drabužių.

Galite įsigyti kažką unikalaus

Lankantis prekybos centruose dažnai apima jausmas, kad visur kabo tie patys drabužiai, kad visi vaikšto vienodai apsirengę, o norint nusipirkti išskirtinį rūbą tenka ieškoti dizainerio arba siuvėjo, kuris įgyvendintų jūsų idėją.

Kai pajaučiate, kad parduotuvėse nėra nieko, kas trauktų akį, skirkite laiko apsilankyti dėvėtų rūbų parduotuvėse. Nustebsite, kad jose galima rasti stiliaus perliukų, kurie, atrodo, tik jūsų ir laukė. Pinigų daug neišleisite, o garderobą papildysite puikia detale ir pagerinsite nuotaiką. Beje, nesunkiai rasite ir garsių firmų drabužių, kurie būna kokybiški, o kartais net praėjusio sezono. Tad priderinę prie turimo garderobo, galėsite sukurti išskirtinį stilių.

Kai kurie žmonės bijo pirkti dėvėtus drabužius, nes jie neva turi buvusio šeimininko energiją, ir neaišku, ji gera ar bloga, tad gali pritraukti ir nemalonių dalykų. Tačiau atminkite, kad ne daiktai kalti dėl nesėkmių jūsų gyvenime. Jei tikrai bijote dėl blogos energijos, kurią gali skleisti nusipirktas drabužis, tereikia jį išskalbti po tekančiu vandeniu ir visa bloga energija, kuri jus gąsdina, išnyks.

Laimėsite pirkdami ne tik drabužius

Ne paslaptis, kad gera tekstilė šiais laikais labai brangi. Tad užėję į dėvėtų drabužių parduotuvę atkreipkite akį ir į namų apyvokos daiktus. Kai kada galima rasti puikių, kokybiškų, tvirtų užuolaidų, patalynės, dekoratyvinių pagalvėlių, staltiesių. Taip pat reikėtų nepraeiti ir pro vaikiškų drabužių skyrius, juose galima rasti mielų, geros medžiagos drabužėlių, už kuriuos įprastoje parduotuvėje tektų suploti nemenką sumą. Be jokios abejonės, tokioms paieškoms teks skirti daugiau laiko, tačiau kartais rastas laimikis viską atperka.

Ekologija – ne paskutinėje vietoje

Kai perteklinis vartojimas yra pasiekęs labai aukštą ribą, sąmoningi žmonės pradeda galvoti, ką galėtų padaryti, kad vartotų mažiau. Jei perkate dėvėtus rūbus, puoselėjate žalią požiūrį į pasaulį, taupote išteklius.

TAIP PAT SKAITYKITE Tvarkote spintą pavasariui? Atsakykite sau į 9 klausimus

Jei jaučiatės nepatogiai pirkdami dėvėtų drabužių parduotuvėse, paklauskite savęs, kuo tai skiriasi nuo pirkimo internetu iš nepažįstamų žmonių? Juk prisėdę prie kompiuterio su malonumu žvalgotės puslapiuose, kuriuose žmonės parduoda drabužius, ir džiaugiatės, kad galite įsigyti gerą daiktą pigiau. Žmonės tampa vis sąmoningesni ir supranta, kad dalytis būtina. O dėvėtų drabužių parduotuvės yra vienas iš būdų tai padaryti.