Apsinuoginusių garsenybių nuotraukas paviešinęs JAV kompiuterinis įsilaužėlis pasiųstas už grotų

Scarlett Johansson / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Scarlett Johansson / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2012-12-18 10:47
AA

Vienas JAV teisėjas pirmadienį pasiuntė dešimčiai metų už grotų kompiuterinį įsilaužėlį, kuris buvo įgijęs prieigą prie kai kurių garsenybių, įskaitant aktorę Scarlett Johansson, elektroninio pašto paskyrų ir padėjo išplatinti internete apsinuoginusių žvaigždžių nuotraukas.

Los Andželo federalinio teismo teisėjas taip pat nurodė Floridoje gyvenančiam 36 metų Christopheriui Chaney sumokėti iš viso 76 tūkst. dolerių (apie 200 tūkst. litų) S.Johansson, Christinai Aguilerai ir Renee Olstead, kurios buvo tarp dešimčių nukentėjusių asmenų.

Ch.Chaney padarė kaltės pripažinimą šių metų kovą pagal susitarimą su prokurorais. Iš pradžių jam buvo iškelti 26 kaltinimai, o jeigu Ch.Chaney būtų pripažintas pagal visus iš jų, jam galėjo būti skirta iki 121 metų laisvės atėmimo.

JAV apygardos teisėjas S.Jamesas Otero pareiškė, kad Ch.Chaney elgesys demonstruoja „beširdišką nepagarbą aukoms“, ypač dviem mažai žinomiems asmenims, kuriuos jis šnipinėjo ilgiau nei 10 metų.

„Neteisėtas prisijungimas suteikė ponui Chaney prieigą prie kiekvieno elektroninio laiško, išsiųsto daugiau nei penkioms dešimtims aukų, taip pat leido jam peržiūrėti jų itin asmenišką informaciją, – sakė federalinis prokuroras Andre Birotte'as Jr. (Andrė Birotas jaunesnysis). – Ponas Chaney atsakingas už tai, kad dešimtys neteisėtai įgytų privačių nuotraukų buvo paskelbto internete, kurias galėjo peržiūrėti visi.“

Prokuroras pridūrė: „Ši byla yra blaivinantis priminimas, kad kibernetinis nusikalstamumas kelia labai realią grėsmę kiekvienam amerikiečiui, ir visi turėtų imtis priemonių apsaugoti savo tapatybes bei asmeninę informaciją internete.“

Ch.Chaney Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai suėmė pernai spalį po 11 mėnesių trukusio tyrimo dėl įsilaužimo į daugiau nei 50 pramogų pasaulio garsenybių privačias paskyras. Dauguma jo taikinių buvo žvaigždėmis tapusios jaunos moterys, tokios kaip Mila Kunis.

Ch.Chaney buvo kaltinamas neteisėtu įsibrovimu į kompiuterius ir jų gadinimu, neteisėtu prisijungimu ir tapatybės vagystėmis.

Neteisėtai įgytose S.Johansson, kuri yra filmų „Arklių užkalbėtojas“ (The Horse Whisperer) ir „Mergina su perlo auskaru“ (Girl with a Pearl Earring) žvaigždė, aktorė matoma apsinuoginusi savo namuose.

Į Ch.Aguileros buvo įsibrauta 2010 metų gruodį – tuomet internete taip pat pasklido šios dainininkės pikantiškos nuotraukos. M.Kunis mobilusis telefonas buvo neteisėtai šnipinėjamas tų metų rugsėjį, o internete irgi buvo paviešintos jos nuotraukos, įskaitant vieną, kurioje aktorė matoma vonioje.

FTB kėlė prielaidą, kad Ch.Chaney naudojo atviruose šaltiniuose prieinamą viešą informaciją, padėjusią jam atspėti garsenybių elektroninio pašto paskyrų slaptažodžius – tuomet jam atsiverdavo galimybę neteisėtai prisijungti.

Tuomet jis galimai tiesiogiai susisiekdavo su asmenimis, kurių adresus rasdavo paskyrose, į kurias jam pavykdavo įsibrauti, taip pat išnaršydavo jas, ieškodamas nuotraukų ir kitokios informacijos.

Perėmęs paskyros valdymą, Ch.Chaney matomai pakeisdavo jos nustatymus, nukreipdavo per ją einančias žinutes į atskirą elektroninio pašto adresą, kurį jis kontroliavo.

FTB biuro Los Andžele pareigūnas Billas Lewisas pirmadienį sakė: „Daugeliui aukų pono Chaney veiksmai prilygsta vagies įsilaužimui naktinį ir patekimui į jų namus.“

„Ponas Chaney metodiškai pasirinkdavo taikiniais savo aukas, remdamasis jų turimu garsenybės statusu, nepaisydamas įstatymų arba poveikio, kurį asmeninių ir intymių detalių vagystės galėjo padaryti jų gyvenimui“, – pridūrė jis.