Aplinkinių patarimai, kurių visai nereikia klausyti

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-18 17:47
AA

Žmonės mėgsta patarinėti, kai jų niekas neprašo. Ypač giminės ir artimieji mėgsta kartoti tariamą liaudies išmintį – stereotipines frazes, kaip jums rekėtų gyventi. Pažiūrėkime, kokie jų patys nereikalingiausi.

1. „Susitvarkyk gyvenimą“

Tai reiškia – gyvenk, kaip visi. Darželis, mokykla, universitetas, vedybos, vaikai, anūkai, pensija. Dar – butas, automobilis, sodyba, atostogos ten, kur šilta. Ir jokių variacijų.

Mes visi skirtingi, skiriasi mūsų planai, svajonės ir tikslai. Stengdamiesi gyventi „kaip visi“, išduodame save.

Dabartinei jaunajai kartai tai – visiška nuobodybė. Mes visi skirtingi, skiriasi mūsų planai, svajonės ir tikslai. Stengdamiesi gyventi „kaip visi“, išduodame save. Aplink ir taip per daug žmonių, kurie dirba nekenčiamą darbą, gyvena su nemylimu žmogumi ir gailisi, kad kadaise neatsilaikė prieš tėvų spaudimą rinktis prestižinę specialybę. Sunkoka, bet geriau visiškai nekreipti į tetulių padejavimus, kad dar neturite antrosios pusės, nepagimdėte kūdikio ar jūsų darbas, jų požiūriu, kažkoks keistas...

2. „Privalai kažko pasiekti“

Atrodo, kad gyvenimas – tai nuolatinis bėgimas su kliūtimis, kai turi pasiekti gerų rezultatų. Negali tiesiog besimėgaudamas dirbti širdžiai mielo darbo – ne, turi tobulėti, „augti“, kilti karjeros laiptais. O gal žmogui to visai nesinori? Gal jam patinka jo užimama pozicija ir visiškai nevilioja boso vieta? Gal jam jauku jo mažame bute ir visiškai nesinori lįsti į skolas ir pirkti namą, kad galėtų pasipuikuoti prieš gimines? Tačiau to nesuprantantys už nugaros jį vadina nevykėliu.

Tačiau sėkmė – tai nebūtinai kažkas apčiuopiamo: namas, karjera, pareigos ir atlyginimas, bet ir kažkas nematerialaus – galimybė būti savimi, siekti savo svajonių, ieškoti ir rasti savo pašaukimą, tiesiog džiaugtis gyvenimu ir jaustis laimingu žmogumi.

Mama ir dukra / Vida Press nuotr.

3. „Laimė sunkiai pasiekiama, ji ne visiems“

Neklausykite tų, kurie sakys, kad jūsų laimei dar daug ko trūksta. Klausykite savo širdies – tik ji gali pasakyti, ar jaučiatės laiminga.

Laimei esą reikia ypatingos priežasties. Juk negali atsibusti ir tiesiog jaustis laimingas kaip vaikystėje – tiesiog savaime. Geri kavą, vartai žurnalą, žvelgi pro langą į skrajojančias snaiges ir jauti harmoniją bei laimę. Eini į darbą mylimo miesto gatvėmis, savaitgalį susitinki su senais draugais, klausaisi nuostabios klaiskinės muzikos. Bet kitiems tai atrodo per menkos priežastys laimei.

Neklausykite tų, kurie sakys, kad jūsų laimei dar daug ko trūksta – pavyzdžiui, ištekėti, uždirbti daugiau pinigų ir taip toliau. Klausykite savo širdies – tik ji gali pasakyti, ar jaučiatės laiminga.

4. „Svarbiausia – tavo ateitis“

Ne, svarbiausia – dabartis, nes gyvename čia ir dabar. Ir kiekviena išgyvenama akimirka yra vertinga ir unikali. Priminkite tai sau nuolat. Kad gyvenate gyvenimą, kuris jau savaime – dovana. Ir jaustis dėkingiems už kiekvieną dieną. Įsisukę į darbų ratą mes retai apie tai pagalvojame: kad gera tiesiog jaustis gyvam, kvėpuoti, judėti – apie tai susimąstome tik didelių sukrėtimų ar sunkių ligų akivaizdoje.

Mama ir dukra / Vida Press nuotr.

5. „Ne visi juk gimė su marškinėliais“

Kai kurių žmonių nuomone, jei jau negimei turtuolių ar įtakingų žmonių šeimoje, tai ir „neprasimuši“. Visiška nesąmonė. Žmonės daug pasiekia išnaudodami net mažiausias progas. O jų – pilna. Jei mažiau lindėtumėte socialiniuose tinkluose, mažiau laiko skirtumėte beprasmiškiems pokalbiams ir skirtumėte tą laiką profesiniam tobulėjimui, saviugdai ar sportui, tikrai nemažai pasiektumėte. Tačiau prieš tai reikia suvokti, ko iš tikrųjų norite – kai yra tikslas, atsiranda motyvacija.

6. „Rimti santykiai – visam gyvenimui“

Gyvenime sutinkame labai daug žmonių – vieni tampa gerais mūsų pažįstamais, kiti – draugais, dar kiti – mylimaisiais. Senosios kartos nuomone, buvusių brangių mums žmonių negalima pamiršti, nors, tiesą sakant, nuvažiavę į klasės susitikimą, dažnai nebeturime apie ką kalbėtis su tada buvusiais labai gerais draugais.

Laikui bėgant kai kurie santykiai teisiog išsisemia, artimi žmonės tampa svetimais, todėl nebijokite jų paleisti ir išsiskirti. Kai kurie žmonės ateina į mūsų gyvenimą, kad kažko išmoktume, kad patobulėtume, kad išgyventume daug gražių akimirkų. Jie nutolsta, bet atsiranda kitų, kurie mums tampa ne mažiau brangūs.

Mama ir dukra / Vida Press nuotr.