Aplinką tausojantiems vilniečiams – kvietimas nemokamai atsigaivinti ir išvengti plastiko

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas ir bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas pristatė mobiliąsias gertuves prie Žaliojo tilto/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas ir bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas pristatė mobiliąsias gertuves prie Žaliojo tilto/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-06-18 12:51
AA

Pasauliui vis garsiau kalbant apie besaikį bei žalingą plastiko naudojimą, bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės gyventojus ir jos svečius kviečia išbandyti įvairiose Vilniaus vietose įrengtas mobiliąsias vandens gertuves. Iš jų galima prisipilti vandens į savo tarą arba atsigerti tiesiog vietoje. „Radome sprendimą, puikiai tinkantį dinamiškam miesto gyvenimui. Galimybė mobiliąsias gertuves gabenti iš vienos vietos į kitą, tikimės, ateityje padės sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį tiek pačioje sostinėje, tiek viešuose jos renginiuose“, – pasakoja bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Ne tik gaiviu vandeniu, bet ir inovatyviu dizainu džiuginančios mobiliosios gertuvės ketvirtadienį maloniai nuteikė miestiečius, skubančius pro Žaliąjį tiltą. Įrengus jas abiejose pusėse prie viešojo transporto stotelių, ekologiškas sprendimas akimirksniu sulaukė palaikymo. Žmonės džiaugėsi, kad ir prieš pasinaudojimą transportu, ir po – turės galimybę atsigaivinti. 

Vos prieš savaitę „Vilniaus vandenims“ atidarius stacionarių vandens gertuvių sezoną, įmonė ėmėsi intensyvios gertuvių plėtros.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Kai praėjusiais metais Vilniaus mieste pradėjome statyti papildomas gertuves, pastebėjome, kad žmonėms jų išties reikia. Vasaros karštos, norisi atsigaivinti. Visi supranta plastiko daromą žalą, nori mažinti jo vartojimą kasdieniame gyvenime, todėl ilgai Europoje ieškojome šios problemos sprendimo būdų. Tos paieškos mus nuvedė iki Australijos, kur atradome itin patogų ir vietinių pamėgtą mobiliųjų gertuvių modelį. Mobiliosios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – sutekti galimybę miestiečiams atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko ir taip prisidedant prie švaresnės aplinkos išsaugojimo“, – sako UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami atsigaivinti mobiliųjų gertuvių stotelėse/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pasak jo, gertuvės įrengus viešose miesto vietose, siekiama pamažu keisti ir formuoti sostinės gyventojų įpročius sportuojant, pramogaujant, keliaujant ar šiaip laiką leidžiant mieste, visada šalia turėti indą, į kurį ištroškus galima įsipilti vandens.

Mobiliąsias gertuves patogu transportuoti ir galima nesunkiai įrengti bet kurioje miesto vietoje, iš karto įrengti ne vieną, o kelias gertuves ar net gertuvių grandinę.

Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Galime didžiuotis, kad Vilniuje turime švarų vandenį. Tai – didelis privalumas, kuriuo reikia naudotis. Jei anksčiau vykdavo įvairios akcijos ir karštą dieną būdavo dalijami plastiko buteliukai, tai su mobiliųjų gertuvių įrengimu mes siekiame pakeisti nusistovėjusius įpročius, sumažinti plastiko vartojimą. Turime galimybę ugdyti sąmoningą visuomenę, o Vilnių paversti ekologišku švariu miestu. Pradedame nuo mažų detalių ir kol bus poreikis, užtikrinsime mobiliųjų gertuvių paslaugą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami atsigaivinti mobiliųjų gertuvių stotelėse/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Mobiliosios lauko gertuvės išdėstytos miesto gyventojų ir svečių gausiai lankomose Vilniaus vietose – Gedimino prospekte, šalia Jono Basanavičiaus paminklo (netoli Aušros varų). Abejuose Žaliojo tilto pusėse šalia viešojo transporto stotelių. Poreikis atsigaivinti įlipant ar išlipus iš autobuso ar troleibuso ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms.

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami atsigaivinti mobiliųjų gertuvių stotelėse/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pasak gertuves įrengusios bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovų, mobiliosios gertuvės pasižymi ir tuo, kad yra antivandalinės konstrukcijos, tamsiuoju paros metu – specialiai apšviečiamos ir darniai įsikomponuoja į bendrą miesto vaizdą. Iš gertuvių atitenkantis vanduo yra saugus ir kokybiškas – jo tiekimui gertuvės prijungiamos prie centralizuoto miesto vandentiekio tinklo, o tose vietose, kur tokios galimybės nėra – gali būti prijungiamos prie vandenvežės mašinos.

Nuo šių metų birželio „Vilniaus vandenys“ siūlo tokių mobilių gertuvių bei mobilios rūko sistemos nuomos paslaugas ne tik Vilniaus, bet ir kitiems miestams. Bendrovė taip pat įrengia bei nuomoja ir stacionarias vidaus ir lauko gertuves. Šią vasarą „Vilniaus vandenys“ numato ir toliau plėsti geriamojo vandens gertuvių tinklą mieste, šalia veikiančių 9 stacionarių vandens gertuvių, įrengti dar kelias dešimtis. Galvojama ne tik apie centrinę miesto dalį, bet ir miegamųjų rajonų žaliąsias zonas, mokyklas.

Mobiliųjų gertuvių prie Žaliojo tilto pristatymas (32 nuotr.)
+26