Apie moterišką pavydą

Nelaiminga moteris / Vida Press nuotr.
Nelaiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-03-15 09:09
AA

Kažin ar rastume daug moterų, neturinčių bent vienos ar kelių bičiulių, su kuriomis išsprūsta nusiaubti parduotuvių per išpardavimus ar susitinka aptarti visų gyvenimo rūpesčių bei džiaugsmų. Geros draugės yra nuostabu. Bet ne apie jas šį kartą.

Apie tai, kaip kartais tie moteriški pasisėdėjimai prisipildo sunkiai nusakomos įtampos – tarsi tęsdamos seną tradiciją ar iš įpročio vis dar susitinkate, bet jaučiate, kad jei kažkada su drauge galėjote išsikalbėti apie savo rūpesčius, nesėkmes, tai dabar jūsų gyvenimo džiaugsmai yra tarsi nemalonūs kliuviniai, rodos, ne mažiau laimingai, gal net sėkmingesnį gyvenimą susikūrusiai bičiulei.

Pavyduolės jautriai reaguoja į tuos pokyčius, kurie paliečia sritį, kurioje jos jautėsi lyderės.

Gera, nuoširdi ir suprantanti draugė staiga virto kandžia ir priekabia. Kas atsitiko? Dažniausiai taip ima elgtis tos bičiulės, kurios iki šiol su jumis draugavo, bet nevertino kaip lygiavertės asmenybės. Kai kurios moterys mėgsta bendrauti su, jų akimis, ne tokiomis gražiomis, protingomis ir sėkmingomis, kad pačios jaustųsi geriau. Jei draugė, kurią pavyduolė vertino kaip pilką pelytę, šalia kurios ji skleidėsi kaip rožė, staiga sužydi labiau?

Pavyduolės jautriai reaguoja į tuos pokyčius, kurie paliečia sritį, kurioje jos jautėsi lyderės. Desperatiškai ieškančios jaunikio ima pykti, jei bičiulė, kuri, jų įsitikinimu, yra pasmerkta vienatvei, pirmoji susiranda draugą ar vyrą. „Jis potencialus mergišius“, „tu verta geresnio“ , „kuo jis ypatingas?“ – paprastai pavyduolė taip reaguoja į draugės mylimąjį. Kitas žingsnis – verksmingi priekaištai, kad nuo šiol jūs pasikeitėte, neskiriate jai tiek laiko, nesgi visą laisvalaikį leidžiate su tuo, kuris įsiterpė į tobulą moteriškos laimės pasaulėlį. Turėtumėte žinoti, kad gera draugė nuoširdžiai džiaugsis jūsų pažintimi ir supras, kad normalu, jog žmonės ieško partnerio, su kuriuo nori susieti gyvenimą, o ne blaškytis vienišių pramogose. Draugišku gestu negalima pavadinti ir amžinai besiskundžiančios bičiulės bandymų tapti trečiąja jūsų pasimatymų dalyve.

Moteris lovoje / Vida Press nuotr.

Tačiau ne visuomet vyrai yra pagrindinis pavydo objektas. Moterys pavydi viena kitai išvaizdos, finansinių galimybių, gero skonio, komunikabilumo, profesinės sėkmės... Sąrašą galima tęsti iki begalybės. Beje, įdomu, kad pavyduolė yra nebūtinai mažiau uždirbanti, ne tokia graži ar mažiau sėkmės palytėta. Kuo mažesnė draugės savivertė, bet didesnės ambicijos, tuo didesnė tikimybė, kad pavydo liepsna rusens nepriklausomai nuo jos pačios situacijos.

Pavyduoles vienija vienas bruožas – nuolatinis noras jaustis visose srityse geresnėms už kitas. Jos negali džiaugtis jokia kitos moters sėkme – net jei ji gerokai kuklesnė už pavyduolės kasdienybę. Todėl nuoširdžiai draugauti jos gali tik su tomis, kurios jų akyse yra tikros nevykėlės. Rodydamos joms užuojautą rafinuotais būdais, kuriuos kai kurios moterys mano esant nuoširdžios draugystės pasireiškimais, jos pačios sau pasitvirtina: taip, aš esu geriausia. Todėl jos gali mielai apmokėti sąskaitą kavinėje, išklausyti dar vieną nesėkmės istoriją, užjausti dėl prarasto darbo. Tačiau už savo tariamą gerumą ir supratingumą jos pasiima atlygį, kai jūs to net nepastebite – jos mėgaujasi savo gyvenimu, kuris spalvų ir prasmių įgauna tik kitų nelaimių fone. Todėl nenustebkite, kad prabangiuose butikuose apsiperkančios gali jums pavydėti jaunimo drabužių parduotuvėje įsigytų džinsų, o pas geriausius grožio specialistus besilankančios – naujos šukuosenos. Juk tokiu atveju praraja tarp jos ir užuojautos vertos nevykėlės bičiulės mažėja.

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime vyksta nuostabūs dalykai – į širdį beldžiasi meilė, pagaliau pavyko sulieknėti ar gauti svajonių darbą, o jūsų „gera“ draugė su kiekviena diena vis labiau niaukiasi – natūralu, kad santykiai jau nebegali klostytis pagal senąjį modelį, nes jūsų tariama bičiulė dabar šalia jūsų jau nesijaučia pranašesne.

Ar gelbėti tokią draugystę? Išsiaiškinti santykius ir išsiskirti? Gerai pasvarstykite, ar verta. Nes išgelbėti tokius santykius įmanoma tik vienu būdu – vėl grįžtant į senąjį rolių žaidimą, kuriame jai tenka princesės, o jums pelenės vaidmuo. Ar norėtumėte to? Bandymai aiškintis greičiausiai pasibaigs isteriškais verksmais apie neišsipildžiusius lūkesčius, jūsų nesupratingumą ir žiaurų pasaulį.

Todėl vienas geriausių būdų – leisti išblėsusiai draugystei mirti natūralia mirtimi. Jei po susitikimų su drauge jaučiatės emociškai išsekusi, kaltinama dėl abstrakčių dalykų – retinkite tokius susitikimus, rasdama pačių įvairiausių dingsčių, kodėl negalite ištrūkti puodeliui kavos. Jei pastebite, kad prieš susitikdama su drauge ir vėl lendate į senuosius džinsus ir paliekate naują rankinę namie, kad nesukeltumėte jai pavydo, o kalbėdama stengiatės prikąsti liežuvį, kad nesunervintumėte bičiulės, kaip jums pasisekė, o štai jos gyvenime nieko gera, pamąstykite, ar tikrai nešvaistote savo brangaus laiko su žmogumi, šalia kurio turite apsimetinėti?