Apie meilę tai pačiai lyčiai diskutavusi ir kritikos sulaukusi Vasha: „Šįkart išmokau ne vieną pamoką“

Gabrielė Rutkauskienė-Vasha
Šaltinis: Žmonės
AA

Savaitgalį apie tos pačios lyties asmenų santykius pasisakiusi atlikėja Gabrielė Grygolaitytė-Vasha sulaukė nemažai kritikos – ji tikino nemananti, kad su vaikais turi būti kalbama apie meilę tos pačios lyties asmenims. Toks Vashos pareiškimas sukėlė nemažą diskusiją – vieni sekėjai palaikė, kiti jos požiūrį vertino neigiamai, tad mergina nutarė savo poziciją paaiškinti plačiau.

Prieš kelias dienas Gabrielė Grygolaitytė-Vasha pasidalijo įrašu, kuriame aprašė savo pokalbį su 5-mete dukra Adrija ir pareiškė, kad nors ir palaiko netradicinės orientacijos žmones, su vaikais šiomis temomis kalbėti nereikėtų.

G.Grygolaitytės pasisakymas sulaukė nemažai kritikos, o jos pažiūros pavadintos homofobiškomis. Po didelę diskusiją sukėlusio įrašo atlikėja nutarė atsiprašyti žmonių, kuriuos savo žodžiais galėjo įžeisti ir paaiškinti, kodėl laikosi tokios pozicijos. Savo įrašu ji pasidalijo ir su Žmonės.lt portalu.

Gabrielė Grygolaitytė-Vasha su dukra Adrija / Asmeninio albumo nuotr.

„Draugai, noriu atsiprašyti visų, kas galbūt klaidingai supratote mano įrašo mintį ir buvo užgauti. Aš esu už meilę. Kas mane pažįstate, sekate ilgesnį laiką – žinote, kad visuomet stengiuosi palaikyti šalia esantį žmogų. Aš tikrai neskirstau žmonių pagal jokius kriterijus.

Man meilė visuomet užėmė pirmą vietą mano gyvenime. Mano mama ir tėtis, močiutė ir senelis įdiegė man šią vertybę nuo mažų dienų. Būdama maža aš stebėjau juos ir žavėjausi. Savo biologinio tėvo šialia neturėjau. Dėl to tėviškos meilės man netrūko, bet klausimas „kodėl“ buvo kilęs.

Mano asmeniniame gyvenime buvo žmogus, gimė Adrija. Tačiau šeima, kurią tikėjausi sukurti kartą visam gyvenimui, iširo.. Taip pat, žinau širdį drąskantį jausmą, kai slapčia nuo viso pasaulio myli žmogų, kurio laisvai mylėti negali, o apie bendrą laimę tik tyliai svajoji..

Gal dėl to, kai į mane žiūri Adrija, jos akyse matau tą tyrą norą mylėti. Įsivaizduoju, kaip jos gyvenime viskas klostysis nepaprastai laimingai. Ir atsiras tas princas, kuris ją saugos, kaip pasakoje.

Aš esu tos nuomonės, kad man idealūs santykiai yra tada, kai žmogus tave gerbia, myli, rūpinasi dėl bendros ateities ir tai daro besąlygiškai, nes jaučiasi laimingas kartu. Taip, mano atveju tas žmogus – būsimas vyras. Visų kitų (Adrijos taip pat) – asmeninis pasirinkimas. Bet juk mes kiekvienas norime savo artimiausiam žmogui tokios laimės, kokią geriausiai įsivaizduojame mes.

Paskaičiusi jūsų komentarus, supratau, kad neapgalvojau, jog mano tekstą galite priimti su neteisinga potekste. Manau, kuo daugiau pamokų gyvenimo mokykloje išmokstame – tuo geriau. Ir aš džiaugiuosi, kad nesu toms pamokoms abejinga.

Šį kartą išmokau ne vieną pamoką. Džiaugiuosi, kad tolerancijos pamoką taip pat įsisavinau. Ir čia visai nesvarbu – tu myli vyrą ar moterį. Tolerancija aprėpia ne tik lytinę orientaciją, bet ir pagarbą kitokiai nuomonei. Tikiu, kad jūs savo gyvenimo mokykloje taip pat mokotės sąžiningai ir ne mane vieną kartais ištinka pastaba pažymių knygelėje“, – rašė G.Grygolaitytė-Vasha.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienį Gabrielė Grygolaitytė-Vasha socialiniuose tinkluose pasidalijo įrašu, kuriame nupasakojo situaciją, kuomet su 5-mete dukra teko kalbėti apie meilę tos pačios lyties atstovui. 

Portalui Žmonės.lt susisiekus su pačia Gabriele, ji neslėpė, kad bijo būti išvadinta homofobe, tačiau tikino tokia nesanti ir palaikanti visus.

„Bijau, kad būsiu apmėtyta akmenimis, tačiau nesuprantu, kam reikia į tai kišti vaikus. Nesu homofobė, turiu homoseksualių draugų ir su jais puikiai sutariu, tačiau nenoriu, kad mano vaikui nuo pat mažens būtų brukama tokia informacija“, – portalui Žmonės.lt sakė Vasha.

„Nesiskirstau į jokias stovyklas, tiesiog palaikau tradicinę šeimą“, – pridūrė ji. 

Plačiau savo pokalbį su dukra G.Grygolaitytė-Vasha aprašė socialiniame tinkle „Instagram“:

„Na, štai ir atėjo ta diena“, – tokiais žodžiais savo įrašą pradėjo Gabrielė. 

„Adrijai vos 5 metai. O ji man šiandien pareiškė, kad moteris gali mylėti moterį, o vyras vyrą. Nesu prieš, bet pati renkuosi tradicinę šeimą ir tradicinį savo vaiką. 

Diskusija apie meilė vyrui ir moteriai truko apie 30 minučių. 5 metų vaikui teko aiškinti, kad tam, jog gimtų vaikas, moteris turi mylėti vyrą, o vyras moterį. Nenutuokiu, iš kur ją pasiekė tokia informacija, bet mažamečiai jau kalba darželiuose bei mokyklose.

Mylėkit jūs visi ką norit, aš jus palaikau, bet c'mon kam vaikus traukti į tai jau nuo darželio?!

Pati turiu įvairių draugų ir tuos žmonės labai myliu, bet... Vaikams nereikalingos tos mados ir tendencijos. Gamta sutvėrus kitaip“, – savo mintimis dalijosi Gabrielė Grigolaitytė.

Skaitykite daugiau