Asmenukėms filmuoti skirta lazdele mojuojanti N. Marčėnaitė – apie tai, kaip išsipildo burtažodžiai

Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-24 12:11
Kino seanse, vykusiame Valdovų rūmų kieme, ketvirtadienio vakarą galėjai sutikti ir Nomedą Marčėnaitę (53). Čia, ji, aukštai iškėlusi mobilųjį telefoną, filmavo vaizdo įrašą gerbėjams internete. Nuo rudens startuoja laida „Kultūringai su Nomeda“, todėl vedėją mieste gali sutikti gali kiekvienas. Nomeda planuoja apžvelgti įvairiausius kultūrinius renginius, kalbėti apie meną ir ryškius žmones.

Monika Urbonaitė

„Klausimas: „Nomeda, kada sugrįši į televiziją?“ man tapo tarsi burtažodis. Štai ir sugrįžau. Malonu, kai tokius žodžius žmonės sako. Anksčiau į klausimus atsakydavau su fantazija. Tai buvo ir yra komplimentas už kurį pirmiausia visada padėkoju. O dabar, sugrįžusi, suvokiu, jog sulauksiu ne tik liaupsių, bet ir kritikos. Konstruktyvią kritiką aš visuomet priimu. Kultūra yra kur kas platesnis reiškinys, nei kiti mano. Todėl naujoje laidoje mes kalbėsime ir tokiomis temomis, kurios skatins kitaip, nei įprasta apsikeisti nuomonėmis." – netikėtai užklupta Valdovų rūmų kieme šypsosi Nomeda ir pasakoja apie rudenį įvyksiantį sugrįžimą į televiziją.

Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Nomeda, iš pradžių svarstėte įvairiausius laidos pavadinimus. Buvo ir „Meno dozė“ ir tik „Dozė“. Kaip priėjote prie galutinio sprendimo?

Manęs jau niekas nebeklausė. Buvau visko prigalvojusi, vienas juokingiausių, kurį dabar prisimenu – „Pirkinių sąraše meno nėra“, dar vienas linksmas ir man patikęs – „Ne apie seksą“. Tačiau atsirado „Kultūringai su Nomeda“. Na, ką galiu pasakyti, šis pavadinimas leidžia gvildenti įvairias temas, o ir man kultūra yra labai artima. Pavadinimas, aišku, svarbus, bet nepagrindinis dalykas.

O Nomeda Marčėnaitė kada nors yra kalbėjusi nekultūringai?

Taip. Yra tekę gyvenime pasisakyti. Galvoju, kad su kitais žmonėmis kalbėdama aš nevartoju negražių žodžių. Jei man kas nepatinka – urzgiu. Kažkada su sese apie tai kalbėjome. Žmones aš gąsdinu savo mandagumu. Visa suledėju, kartais suraukiu antakius taip, kad žmogus tuojau pat nutyla ir prie manęs nebelenda. Daug kalbėti nereikia. Tokiu būdu man pavyksta suvaldyti situaciją. Žinoma, dažnai to daryti netenka.

Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Sakote, jog kalbėsite apie meną ir menininkus. Šiais laikais menininkų labai daug. Savo pašnekovams pasirinkti taikysite ypatingus kriterijus?

Laidoje apžvelgsime įvairius žmonių portretus. Viena iš temų ir bus – o kas gi yra tas menininkas? Ar menininkas būtinai turi turėti diplomą? Yra pavyzdžių, kai žmogus neturi aukštojo išsilavinimo Dailės akademijoje ar režisieriaus diplomo, o kuria puikiai. Temų naujoje laidoje bus tikrai daug ir įvairių. Aš ir pati dirbu televizijoje, nors neturiu diplomo. Kadaise, kai tik atėjau dirbti, visi buvo įsitikinę, kad baigiau žurnalistiką. Vis man tekdavo aiškintis, iš kur aš čia tokia nukritau kaip grybas. Net turėjau atsarginį planą, jei nepasisektų. Galvojau sakysiu – tik ėjau pro šalį, iš tikrųjų aš – keramikė.

Man atrodo, kad klausti žmonės turi teisę, kai tu kasdieną esi televizijoje. Nemanau, kad yra kvailų klausimų, o tik nuobodūs ir neįdomūs atsakymai. Puikiai suprantu, kai žmonės abejoja dėl tavo profesionalumo, jiems reikia kažkokio įrodymo.

Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Pirmosios laidos jau nufilmuotos?

Vyko bandymai. Visaip repetuojame, styguojamės, trinamės šonais. Iš anksto smagu. Į televiziją grįžti smalsu, lengva. Man labai patinka laidos tema. Kultūra man įdomi. Kaip žmogus reaguoja į kultūrą, kokį poveikį ji jam daro. Tai yra man artima tema. Tikriausiai nebegrįžčiau į pokalbių šou apie bet ką. Šis pasiūlymas pasirodė be galo įdomus, todėl jį ir priėmiau. Aš sugrįžtu su džiaugsmu.

Patikėkite, aš tikrai turiu, ką veikti. Sugrįžtu ne todėl, kad man pasidarė nuobodu. Vos viską suspėju. Tiesiog smalsu. Tikiu šiuo projektu. Gyvenimas yra labai keistas dalykas, kuo tu daugiau darai – tuo daugiau ir padarai.

Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Kokius renginius apžvelgsite savo laidose?

Štai šiandien norėjau apžvelgti „Kiną po žvaigždėmis“ Valdovų rūmų kieme. Pirmą kartą kažką filmavau su asmenukėms daryti skirta lazdele. Beje, anksčiau dažnai lankiausi šiuose seansuose. Jau nuo pat jų atsiradimo pradžios. Mėgstu kiną, dailę, įvairias pramogas ir kultūrą. „Kinui po žvaigždėmis“ reklamos nereikia, tai puikus projektas, į kurį bilietai žaibiškai išparduodami. Visai neseniai mano draugės lankėsi filme „Stebuklas“. Tuo metu buvau išvykusi. Gerai, jog esu mačiusi šį puikų filmą, nes kitaip būčiau šiek tiek pavydėjusi.

Laida „Kultūringai su Nomeda“ turėtų persikelti ir į kitus Lietuvos miestus. Žmonės galvoja, jog tokios laidos yra skirtos profesionalams, aš labai norėčiau viską pristatyti platesnei auditorijai. Kad tie žmonės, kurie anksčiau nesidomėdavo tam tikrais dalykais – nueitų pasidomėti, pagalvotų: „Štai, aš jau seniai lankiausi Vilniaus dailės galerijoje“. 

Naujausi straipsniai