Apie kompleksus prakalbusi Monique sulaukė sumišusių žinučių: „Norisi prasklaidyti debesis“

Monika Pundziūtė-Monique / Nerijaus Šmigelskio ir Gintarės Pašukonytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-24 09:11
Kai prieš keletą savaičių garsi Lietuvos popmuzikos atlikėja Monika Pundziūtė-Monique prakalbo apie ją praeityje varžiusius standartus bei kompleksus dėl savo kūno, ji sukėlė tikrą diskusijų audrą. „Kodėl jaunas ir išvaizdus žmogus neatitinka mūsų pačių kuriamų standartų?“ – klausė daugelis. Monigue teigė sulaukusi be galo daug palaikymo, o kalbėti toliau ji nusprendė dėl sumišų gerbėjų jausmų bei žinučių.

Atlikėja prieš keletą dienų dar kartą visus patikino, jog dabar dėl savo išvaizdos ji nepergyvena. Monique pratęsė viešą pokalbį ir dar giliau pažvelgė į anksčiau savo pačios užkabintą temą. Po pirmojo įrašo socialiniuose tinkluose atlikėja sulaukė be galo daug žinučių, jog atrodo puikiai ir jai nederėtų pergyventi,  gerbėjus Monique nuramino – dabar jai nekyla abejonių dėl išvaizdos, jauna moteris myli savo kūną.

„Tęsiant #positiveshape temą, norisi prasklaidyti debesis. Bene labiausiai sujudino toliau kalbėti tos mixed feelings (sumišusių jausmų –red. past.) žinutės. Apie kokius netobulumus tu čia šneki? Kokias dar kūno formas? Tu puikiai atrodai! Ačiū, aš irgi taip manau. Dabar. Tačiau mano pagrindinė žinutė yra prižiūrėkit savo emocinę sveikatą! Puoselėkite sveiką požiūrį į bet kokias kūno formas. Gyvenime buvau tiek daug kartų užgauliota dėl svorio, kiek būtų sunku patikėti. Ir tikrai vienu kartu per daug buvo priminta apie iškritusią rinkutę iš po maikės, kai pasilenkiau į šoną. Ir dviem kartais per daug buvo pasakyta – tu rimtai valgysi tą sausainį? 

Ir taip, plius dydžio modeliams buvo sunku kovojant su visuomenės standartais, kol pagaliau jie atsidūrė ant podiumo, viršelių ir įvairiausių reklamų – net apatinių. Ilgas ir labai svarbus kelias nueitas – aš jį visad palaikau.

Bet tada esu aš. Ir visos kitos vidutinio dydžio merginos, kurios niekada netilpo nei į nuostabiai gražių petite merginų, nei į nuostabiai gražių plus-size merginų rėmus ir galų gale, drabužių dydžius. Taip ir likome rautis plaukus nuo galvos – kad tik pritaptumėme į kurią nors bendruomenę. Deja, dažniau į tą, petite. Ir deja, dažniau tai priveda prie liūdnų dalykų. Pradedi matuoti savo, kaip žmogaus vertę, liemens siaurumu.

Koks dar sveikas suvokimas apie save, jei esame nepritapelės? Tiesa ta, kad galime tiesiog būt savimi ir pamažu burti savo ratą. Jis, kitur pasaulyje, jau įgavo pagreitį.

Mano vienas didžiausių įkvėpimų yra kosminiu greičiu karjeroje kylantis modelis – Jill Kortleve. Jos karjeros pikas ją aplankė tik tada, kai ji LEIDO sau būti vidutinio dydžio modeliu. Ji vaikšto Michael Kors, Chanel, Versace podiumais, pozuoja garsiausiems žurnalų viršeliams atvirai didžiuodamasi savo kūno formomis, bet svarbiausia – yra laiminga, nes yra savimi.

Grožio standartas plečiasi pasaulyje kartu su atviru žmonių požiūriu į kūną. O kartu ir aš, jums pasipasakojusi, jaučiuosi normali. Jaučiuosi graži! Ir praėjusi veidrodį namuose, nebesiraukau, o šypsaus.“

Naujausi straipsniai