Apie „Euroviziją“ kitaip – diskusijoje svarstys, kaip konkursas susijęs su žmogaus teisėmis

Viktoras Diawara / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-14 09:03
Prasidėjus „Eurovizijos“ savaitei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia į diskusiją apie šiame dainų konkurse pasireiškiančius žmogaus teisių paradoksus. Gegužės 15 d. vyksiančiame renginyje dalyviai kalbėsis, kaip „Eurovizija“ prisideda prie diskusijų apie lygybę.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė pastebi, kad ši diskusija parodo, kad lygios galimybės yra tema, aktuali įvairiausiose situacijose. „Iš pirmo žvilgsnio, „Eurovizijos“ dainų konkursas yra spalvinga populiariosios kultūros šventė, šalių varžybos, kuri surengs įspūdingesnį šou. Tačiau, geriau įsižiūrėję, pamatome, jog tiek pasirodymų metu, tiek priimant vienokius ar kitokius organizacinius sprendimus, žmogaus teisių klausimas tampa labai aktualus“, – sako ji.

Pernai laimėjo daina, parašyta atkreipiant dėmesį į #MeToo judėjimą, į pirmąjį penketuką pateko ir italų duetas, dainavęs apie karo beprasmybę. Daug dėmesio sulaukė Airijos šokėjai, skambant švelniai baladei, papasakoję dviejų vyrų meilės istoriją, Prancūzijos atstovai dainavo apie pabėgėlę mergaitę, šveicarai – patyčias ir neapykantos skleidimą.

Tiesa, konkursas, kuriame nemažai pasirodymų, kalbančių apie universalią meilę, taiką, vienybę, sulaukia ir kritikos. Šiemet nemažai organizacijų žiūrovus ir atlikėjus net ragino boikotuoti „Euroviziją“ dėl galimo rengėjų abejingumo Izraelio politikai Palestinos gyventojų atžvilgiu.

Tad kyla klausimas: „Eurovizija“, būdama komercinis renginys, švenčia lygybę, ar iš jos pelnosi? Šis konkursas – įvairovės manifestas, ar priemonė, padedanti normalizuoti žmogaus teisių pažeidimus? Kiek svarbi „Eurovizijos“ politinė ir socialinė žinutė? O kaip šiame kontekste atrodo Lietuva?

Diskusijoje „LoveIsLove: „Eurovizijos“ žmogaus teisių paradoksai“ savo įžvalgomis dalysis:

· Kristina Aržuolaitienė, portalo „15min“ dienos redaktorė, lydėjusi projekto „Draugystė veža“ delegaciją į „Eurovizijos“ renginį 2018 metais;

· Viktoras Diawara, grupės SKAMP narys, muzikantas ir prodiuserius, du kartus dalyvavęs „Eurovizijos“ dainų konkurse;

· Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė, portalo „Manoteises.lt“ redaktorė;

· Tomas Vytautas Raskevičius, LGBT* teisių aktyvistas, teisininkas, politologas.

Renginys vyks gegužės 15 d., 18 val. knygyne „Mint Vinetu“ (Šv. Ignoto g. 16, Vilnius). Daugiau informacijos rasite ČIA.

Ši diskusija – pokalbių apie lygybę ciklo dalis. Visuomenei atviromis diskusijomis siekiama, kad apie žmogaus teises būtų kalbama ne tik uždaruose susitikimuose, konferencijose ar posėdžiuose, bet ir tiesiog prie kavos puodelio.

Naujausi straipsniai