Apgaulingi simptomai – nugaros ir pilvo skausmas

Nugaros skausmas / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-26 15:00
Daugelio ligų simptomai būna panašūs ir juos lengva supainioti. Rimtos ligos požymius galime palaikyti virškinimo sutrikimu arba, priešingai, supanikuoti be priežasties. Gydytojai pataria atkreipti dėmesį į šiuos dažniausiai pasitaikančius apgaulingus simptomus.

Nugaros, ypač juosmens, skausmas

Pirmoji kilusi mintis – radikulitas. Atrodo, užteks nugarą patepti tepalais, pagerti vaistų nuo skausmo ir praeis. Tačiau ilgai užsitęsęs skausmas gali signalizuoti ir apie kitas ligas.

Kitos priežastys. Jei ėmė skaudėti strėnas be priežasties ir skausmas nepraeina keletą dienų, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Šie požymiai gali atsirasti dėl degeneracinių stuburo slankstelių ir tarpslankstelinių diskų pažeidimų (išvarža ir kt.), inkstų, kepenų, kasos, tulžies pūslės, ginekologinių ligų, net kelių ar klubų sąnarių artrozės. Į nugarą plintantis krūtinės skausmas kartais būna prasidedančio miokardo infarkto simptomas.

Taip pat strėnų skausmus gali sukelti lumbagas (strėnų gėla ar juosmens raumenų uždegimas), netaisyklinga laikysena, sėdimas arba stovimas darbas.

Neretai skausmo priežastis būna ataugos, raumenų pertempimas, nusilpę nugaros ir pilvo raumenys (nejudrumas, antsvoris), nugaros ar stuburo traumos, osteochondrozė, įgimtos stuburo patologijos. Netgi menstruacijos, nėštumas, pasmukusi gimda, netaisyklinga pėdų padėtis, netinkama avalynė, ypač kasdien dėvimi aukštakulniai.

Skausmas viršutinėje pilvo dalyje

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pirmoji kilusi mintis – sutriko virškinimas, apsinuodijau maistu, užvalgiau riebaus ar neįprasto maisto, persivalgiau.

Kitos priežastys. Pasak gydytojų, nuolat pasikartojantys skrandžio skausmai gali signalizuoti apie rimtas virškinamojo trakto ligas: skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligę, gastritą (skrandžio gleivinės uždegimą), pankreatitą (kasos uždegimą), ezofaginį refliuksą ir kt.

Viršutinės skrandžio dalies maudimas (skausmas po krūtinkauliu), sunkumo ir pilnumo jausmas skrandyje, trinkantis virškinimas, gali būti ir vienas iš nestipraus miokardo infarkto simptomų. Skausmai, spaudimo pojūtis skrandžio ir pilvo srityje būdingas ir sergant išemine širdies liga.

Skausmas apatinėje pilvo dalyje

Pirmoji kilusi mintis – apendicitas. Žinoma, gali būti ir lėtinis ar ūmus apendicitas. Jam būdinga iki 37,5 laipsnio pakilusi temperatūra (progresuojant ligai, gali pakilti ir iki 38 laipsnių ar daugiau), pykinimas, skausmas vidurinėje arba dešinėje pilvo dalyje, kuris vėliau gali išplisti. Šiuo atveju būtina kuo skubiau kreiptis į medikus, nes trūkus apendicitui kyla sunkių komplikacijų.

Kitos priežastys. Pilvo skausmai būna įvairios kilmės. Juos gali paskatinti dirgliosios žarnos sindromas, sukeliantis žarnyno spazmus, trikdantis tuštinimąsi, taip pat šlapimtakių ir ginekologinės ligos.

Skausmas ir tempimas pilvo apačioje yra ir vienas iš pradinės stadijos kiaušidžių vėžio simptomų (tai – klastinga liga, kuriai pradžioje nebūdingi jokie ryškūs požymiai). Sunkumas pilvo apačioje, pilvo pūtimas būdingas ir esant kiaušidžių cistoms.

Daugiau apie apgaulingus simptomus skaitykite 47-ajame žurnalo „Ji“ numeryje!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Naujausi straipsniai