Apdovanotos „Kanų liūtų” idėjos: kas šiemet sužavėjo pasaulį?

„Burger King“ komanda/ Philipo Schulte nuotr.
„Burger King“ komanda/ Philipo Schulte nuotr.
Deimantė Statinytė
Šaltinis: Žmonės
2019-06-25 11:49
AA

66-ajame „Kanų liūtų“ festivalyje išdalinti 932 apdovanojimai. Daugiausia „liūtų“ šiais metais laimėjo JAV (313), Jungtinė Karalystė (90) ir Brazilija (85). Kūrybiškiausiomis ir pokyčiams įkvepiančiomis idėjomis pripažintos prekinių ženklų „Burger King“, „Libresse“, „Nike“, „Microsoft“ ir IKEA reklaminės kampanijos.

Geniali „Burger King“ kampanija „Whopper Detour“

Prekinis ženklas „Burger King“ šiemet vėl užtikrintai apgynė savo kūrybiškumo titulą su kampanija „Whopper Detour“. Surinkusi daugiausiai „Grand Prix“ apdovanojimų skirtingose kategorijose, idėja vertinimo komisijos pavadinta visiškai genialia.

Norėdamas padidinti mobiliosios programėlės naudojimą, „Burger King“ pasiūlė savo populiariausią mėsainį „Whopper“ užsisakyti už 1 centą. Reikėjo atlikti tik du veiksmus: 1. atsisiųsti mobiliąją maisto užsakymo „Burger King“ programėlę 2. Nuvykti į bet kurį „McDonalds“ restoraną. Idėjos atomazga – pasiekus „McDonalds“ mažiau nei 200 metrų atstumu, „Burger King“ programėlėje aktyvuojamas pasiūlymas – mėsainis „Whopper“ už 1 centą, kurį beliko atsiimti artimiausiame „Burger King“ restorane.

Per 48 val. „Burger King“ programėlė pagal naudotojų skaičių pakilo iš 686-os į 1-ą vietą, per devynias dienas surinkusi 1.5 milijono parsisiuntimų. Kampanijos metu JAV šalyje „Burger King“ restoranuose apsilankė daugiausiai žmonių per ketverius metus.

Pasak „Burger King“ marketingo vadovo Fernando Machado, kampanija „Whopper Detour“ įrodė, jog aiškiausia ir patogiausia idėja ne visada yra efektyviausia. Šios idėjos galia buvo aplenkti logiką.

Kampanija laimėjo „Grand Prix“ titano „liūtą“ („Titanium“), du „Grand Prix“ „liūtus“ Tiesioginėje („Direct“) ir Mobiliojoje („Mobile“) kategorijose bei du auksinius „liūtus“ Mobiliojoje („Mobile“) ir Media („Media“) kategorijose.

„Libresse“ odė moterų genitalijoms „Viva la vulva“

Atvirai ir drąsiai, tačiau visuomet subtiliai ir estetiškai apie moteriškumą kalbantis moteriškos higienos produktų ženklas „Libresse“ toliau laužo temų tabu ir šiais metais „Kanų liūtų“ apdovanojimuose triumfuoja su nauja kampanija „Viva la vulva“. Tai džiaugsminga ir drąsi odė moteriškai anatomijai, siekiant kovoti su mitais ir stereotipais, kuriuos moterys patiria dėl savo genitalijų.

Skandinavijoje ir Jungtinėje Karalystėje startavusi kampanija iš karto sulaukė komplimentų visame pasaulyje nuo JAV iki Indijos. Su nemokamu žiniasklaidos palaikymu, prekės ženklo vaizdo įrašas per dvi savaites surinko daugiau nei 5 milijonus peržiūrų.

„Libresse“, žinomas Skandinavijos šalyse kaip prekės ženklas „Essity FemCare“ ir „Bodyform“ Jungtinėje Karalystėje, šia kampanija reklamavo savo naują intymų prausiklių, įklotų ir servetėlių asortimentą. Tačiau nenorėjo, kad jų produktai būtų pristatomi kaip konkrečių problemų sprendimai, todėl kampanija „Viva la vulva“ tapo šventiška ir pasakojanti moterims, kad jų „vulvos“ yra tobulos, nesvarbu, kokios formos ar dydžio. Svarbiausia – save mylėti.

Kampanija laimėjo titano „liūtą“ („Titanium“) bei 4 auksinius „liūtus“ – Kūrybiškos strategijos („Creative Strategy“), Video („Film“), stiklinį „liūtą“ už pokyčius („Glass: The lion for change“) bei Sveikatos ir sveikatingumo („Health & Wellness“) kategorijose.

Beprotiška „Nike“ kampanija „Dream Crazy“

30 metų ikoninis „Nike“ šūkis yra tapęs ne vienu motyvaciniu kvietimu visų sporto šakų žaidėjams – tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Švęsdamas sukaktį, prekinis ženklas „Nike“ išleido naują kampaniją „Dream Crazy“ („Svajok beprotiškai“), skirtingomis istorijomis pagerbiančią sportininkus, kurie sugebėjo tikėti ir pasiekti savo užsibrėžtas svajones.

Reklamos veidais tapo tokios sporto legendos ir fenomenai kaip krepšininkas LeBron James, tenisininkė Serena Williams, amerikietiško futbolo ikona Odell Beckham Jr., maratonininkas Eliud Kipchoge, krepšininkas Megan Blunk, imtynininkė Isaiah Bird.

Kampanijos įvaizdis būtų likęs nepriekaištingas, jeigu ne pagrindinis reklamos veidas – kontraversiškai vertinamas amerikietiško futbolo žaidėjas Colin Kaepernick, anksčiau sukėlęs neramumų rungtynių metu, protestuodamas prieš rasizmą ir policijos elgesį.

Sulaukus klientų protesto ir viešų neigiamų pasisakymų, „Nike“ akcijos sumažėjo daugiau nei 3 proc. Tačiau ne visi pasmerkė tokį sportinių prekių gamintojo sprendimą ir per trumpą laiką pardavimai šoktelėjo iki 61 proc. Tai lėmė „Nike“ akcijų kainos greitą atsigavimą ir visų laikų didžiausią augimą.

Nesurežisuota „Nike“ istorija simboliškai patvirtino savo pagrindinę kampanijos žinutę ir Colin Kaepernick žodžius: „Tikėk kažkuo. Net jeigu tai reiškia paaukoti viską“ („Believe in something. Even if it means sacrificing everything“).

Kampanija laimėjo titano „liūtą“ („Titanium“), 2 „Grand Prix“ apdovanojimus Lauko („Outdoor“) ir Sporto pramogų („Entertainent Lion for Sport“) kategorijose bei 2 auksinius „liūtus“ Socialinių tinklų ir nuomonės formuotojo („Social & Influencer“) bei Meistriško video („Film Craft“) kategorijose.

Pakeistos „Microsoft“ žaidimo taisyklės

„Microsoft“ priklausantis žaidimų kompiuteris „Xbox“ išleido į rinką „Xbox“ pritaikomąjį žaidimų valdiklį, kuris atitiktų žaidėjų su negalia poreikius. Prie pagrindinio žaidimų įrenginio buvo galima prijungti papildomus priedus, pritaikytus skirtingiems specialiems poreikiams. Produkto pakuotės taip pat pakeistos ir pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia.

Produkto pristatymui „Microsoft“ pasirinko JAV Nacionalinės futbolo lygos atkrentamųjų varžybų finalo rungtynes, norėdama pasiekti didžiausią auditoriją ir iškomunikuoti produkto prieinamumą kiekvienam. Pagal rezultatus, tai buvo visų laikų pati efektyviausia „Supertaurės“ reklama.

Kampanija laimėjo „Grand Prix“ apdovanojimą Prekinio ženklo patirties ir aktyvacijos („Brand experience & Activation“) kategorijoje bei du auksinius „liūtus“ Dizaino („Design“) ir Inovacijų („Innovation“) kategorijose.

Neįgalumą įgalinęs IKEA projektas

Vienas iš dešimties žmonių pasaulyje turi sunkią negalią. Specialiems poreikiams pritaikyti baldai brangiai kainuoja ir namuose užima daug vietos. IKEA drauge su ne pelno organizacijomis „Milbat“ ir „Access Israel“, kurios gamina specialius įrengimus ir prietaisus žmonėms su negalia, patobulino savo populiariausių produktų liniją priedais.

Didesni šviestuvų jungikliai, lengviau užfiksuojamos rankenos ar prailgintos sofų kojos. Iš viso IKEA sukūrė 13 atviro kodo 3D spausdinamų priedų, kurių kiekvienas išsprendė skirtingą neįgalumo problemą. Priedai galėjo būti išbandyti ir atspausdinti pirmosiose pritaikytose IKEA parduotuvėse arba nemokamai atsiųsti iš projekto svetainės www.thisables.com į bet kurią pasaulio šalį.

Kampanijos metu projekto svetainę aplankė 54 000 vartotojų iš 127 šalių bei parsisiuntė virš 4500 priedų, atspausdintų 3D spausdintuvu. Patobulintų 13-os produktų pardavimai padidėjo virš 30 proc.

Socialinė kampanija“ laimėjo „Grand Prix“ ir auksinį „liūtą“ Sveikatos ir sveikatingumo („Health & Wellness“) kategorijoje, taip pat 2 aukso „liūtus“ Tiesioginėje („Direct“) ir Prekinio ženklo patirties ir aktyvacijos („Brand experience & Activation“) kategorijose.