Apdovanojimų M.A.M.A. 2012 rengėjai nebijo skeptikų ir skatins pamilti lietuvišką muziką

 M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-10-23 12:22
AA

„Net ir muzikai reikalinga M.A.M.A.“, – su tokiu šūkiu praėjusiais metais gimė lietuviškos muzikos apdovanojimai „M.A.M.A. 2011“. Antradienio rytą Saulius Urbonavičius-Samas, Kęstutis Jakštas, Martynas Tyla ir Dovilė Filmanavičiūtė pristatė, kas laukia naujuose M.A.M.A. 2012 muzikos apdovanojimuose.

Kavinėje „Vero Cafe“ vykusią spaudos konferenciją pradėjo apdovanojimų pirmininkas, muzikos prodiuseris Martynas Tyla. Jis pristatė skaičiukus, kurie atspindi praėjusiais metais vykusius M.A.M.A. 2011 apdovanojimus. „Praėjusiais metais Kauno „Žalgirio“ arenoje mes surinkome 10 tūkstančių žmonių. Šiais metais tikimės panašaus pasisekimo“, – pasakojo apdovanojimų pirmininkas. M.Tyla patikino, kad kitais metais laukia ne tik gausybė technologinių naujovių, bet ir keletas papildymų. O dar konkrečiau –  prie esamų nominacijų prisidės dvi naujos.

„Šiais metais mes turėsime ne 14, o 16 nominacijų – tai yra net dviem nominacijomis daugiau. Mes išskirsime „Metų popgrupę“ ir „Metų koncertinę grupę“, nes šios kategorijos nėra vienodos. Taip pat mes apdovanosime ir daugiausia bilietų į koncertus pardavusią grupę ir pakeisime vienos nominacijos pavadinimą – „Metų debiutas“ virs „Metų proveržiu“, nes dauguma grupių, nors visuomenei ir nežinomos, vis tiek kūrė, koncertavo, muzikavo“, – pasakojo M.Tyla.

M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Tiesioginė transliacija emigrantams

Išbėręs praėjusių metų apdovanojimus apibūdinančius faktus ir skaičius Martynas mikrofoną atidavė šmaikščiajam rokeriui, grupės „Bix“ lyderiui, televizijos prodiuseriui ir apdovanojimų transliacijos prodiuseriui Sauliui Urbonavičiui-Samui. Šis nieko nelaukdamas ėmė pokštauti.

„Kaip matote, M.A.M.A. myli savo vaikus, – linksmai tarstelėjo S.Urbonavičius-Samas. – Šis šou skirtas lietuviams. Todėl stengsimės jį parodyti kuo didesnei auditorijai. 2013 metų sausio 11-ą  Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantys apdovanojimai prasidės TV6 eteryje, o baigsis TV3 etery. O smagiausia tai, kad tautiečiai, gyvenantys užsienyje, visą transliaciją galės stebėti internetu.“

S.Urbonavičius patikino nebijąs piktų skeptikų žodžių, kad jiems šie muzikos apdovanojimai nepatinka. Maža to, jis didžiuojasi ne tik apdovanojimais, bet ir lietuviška muzika, kurią „dažnai reikia paimti, pamyluoti ir tik tada ji sublizga“.

„Mes turime daug gerų muzikantų, tiesiog jiems reikia suteikti visas priemones, visas įmanomas galimybes ir tada jie sublizgės. Tai mes jau matėme pernai metais. Šiemet bus lygiai tas pats, tik mums tai padaryti bus sudėtingiau. Antrą kartą žiūrovus nustebinti tikrai nėra lengva, bet mes esame atkaklūs. Žinau, kad bus skeptikų, sakančių, kad darome nesąmonę ir šūdą, bet didžioji dalis, manau, pasidžiaugs, kad mes turime visai kokybiškus muzikos apdovanojimus“, – sakė S.Urbonavičius.

M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Muzikantams – profesinė šventė

Pokštauti konferencijos metu nevengė ir praėjusiais metais „Metų debiuto“ statulėlę nuskynusi grupės „Gerai, Gerai&Miss Sheep“ vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė.

„Kai manęs paklausė, kaip pasikeitė mūsų gyvenimas, kuomet per M.A.M.A 2011 apdovanojimus gavome „Metų debiuto“ statulėlę, atsakymo nereikėjo ilgai galvoti. Pirmiausia, mes nunešėme statulėlę į Klaipėdos lombardą ir ją užstatėme“, – juokavo D.Filmanavičiūtė.

Tačiau kiek vėliau surimtėjusi pabrėžė, jog „kiekvienas menininkas nori būti įvertintas“, o M.A.M.A apdovanojimai tam puikiausiai tinka. „Labai noriu padėkoti visai kūrybinei grupei, nes ji Lietuvos muzikantams iš tiesų sukūrė profesinę šventę. Policininkai ją turi, gaisrininkai ją turi, prostitutės, man atrodo, irgi ją turi, o Lietuvos muzikantai kažkodėl buvo nuvertinti. Be to, kada gi daugiau Lietuvos scenos divoms tą Juozo Statkevičiaus suknelę užsitempti, jei ne per M.A.M.A. apdovanojimus“, – juokavo Dovilė.

M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Bilietai jau prekyboje

O štai M.A.M.A. 2012 ceremoniją režisuosiantis aktorius ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas buvo kiek rimtesnis. Vyras patikino, kad ilgai svarstęs, ar verta prisidėti prie rengiamų apdovanojimų, ir galiausiai nusprendęs – tikrai verta.

„Prieš ko nors imdamasis aš savęs klausiu: ar man to reikia ir ar aš to noriu? Prieš sutikdamas su apdovanojimų organizatorių pasiūlymu, pagalvojau, kad muzikantai daro didžiulę įtaką visiems, o ypač jaunimui. Todėl aš sutikau būti šitoje komandoje, kad jauni žmonės būtų ne gatvėje, o M.A.M.A. 2012 koncertų salėje“, – savo pasirinkimą grindė jis.

Nors Kęstutis ir neišdavė visų apdovanojimuose pasirodysiančių režisūrinių sprendimų, patikino, kad tikrai bus į ką pasižiūrėti. „Kažkada galvojau, kuo scena skiriasi nuo futbolo aikštės... supratau, kad futbolo aikštėje nieko negali nuspėti. Tokiu būdu mes ir projektuojame visą keturių valandų programą – sieksime išlaikyti ne tik televizijos žiūrovų, bet ir salėje sėdinčių žmonių dėmesį“, – konferenciją baigė K.Jakštas.

Tačiau mikrofono atiduoti dar neskubėjo M.Tyla. Apdovanojimų pirmininkas pasidžiaugė, kad antradienį svetainėje Tiketa.lt prasidėjo ir bilietų prekyba į lietuviškos muzikos apdovanojius M.A.M.A. 2012, o per pirmąjį pusvalandį lietuviškos muzikos gerbėjai jau įsigijo net du bilietus.

M.A.M.A spaudos konferencija / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.