Apdovanojimai „Žmonės 2018“ iškėlė temas, kuriomis nesmagu, bet būtina kalbėti

zmones-2018-metu-ivykis-drasa-kalbeti
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-22 14:28
Sekmadienio vakarą vykę pramogų pasaulio apdovanojimai „Žmonės 2018“ nesibaigė kartu su paskutiniu iškilmių pasirodymu. Metų įvykis – drąsa kalbėti – skatina ir toliau Lietuvą apnuoginti skaudžią tiesą, nebesislapstyti šešėliuose.

Maži žingsneliai, tokie kaip atviras pokalbis, gali pakeisti gyvenimą. Jei ne visuomenės, tai bent jau kalbančiojo. Susitaikymas ir savo praeities priėmimas – svarbus žingsnis pokyčių link. Būtent todėl apdovanojimuose „Žmonės 2018“ laimėtoju tapo visi tie, kurie rado savyje jėgų ir drąsos prabilti apie skaudžias patirtis ir nutraukė tylą.

Štai televizijos žurnalistė Daiva Žeimytė prabilo apie skaudžias skyrybas ir smurtą artimoje aplinkoje. „Gėda ir nesmagu apie tai kalbėti“, – prisipažino Daiva. Aktorė Beata Tiškevič kalbėjo apie skaudžias skyrybas, o jos scenos kolega Marius Repšys – apie patirtą depresiją. Dainininkas ir aktorius Dominykas Vatiekūnas prabilo apie netradicinę seksualinę orientaciją bei kęstas patyčias.

Tuo tarpu aktorė Erika Račkytė atskleidė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro teatro vadovo seksualinį priekabiavimą. „Man neužteko kūno svorio jį atplėšti...“ – atviravo E.Račkytė.

Tokiems skausmingiems išgyvenimams nėra atsparios ir pasaulinio lygio žvaigždės – jau kelis mėnesius Holivudą drebina skandalas dėl lytinio priekabiavimo ir prievartos darbinėje aplinkoje. Ne vieną dešimtmetį tylėjusios aktorės išdrįso demaskuoti įtakingus kino pramonės magnatus, nuskriaudusius dešimtis, net šimtus moterų.

Jautriomis, nepatogiomis temomis kalba Lietuva ir likęs pasaulis. Išdrįskite kalbėti ir Jūs. Nes pirmiausia buvo žodis, o po tamsos visada ateina rytas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai