Apdovanojimą po 5 mėnesių gavęs Oskaras Koršunovas: „Pasitikrinkite, ar prezidentūroje nedūlo jūsų ordinas“

Oskaras Koršunovas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Karolis Banevičius
Publikuota: 2016-02-29 12:11
Oskaras Koršunovas gavo Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo apdovanojimą. Tiesa, prezidentūra, turėjusi perduoti šį apdovanojimą režisieriui, tai padarė tik praėjus penkiems mėnesiams.

„Štai ką gavau iš Švedijos karaliaus. Įdomu tai, jog prezidentūra, turėjusi perduoti šį apdovanojimą, perdavė jį tik praėjus penkiems mėnesiams. Taigi, siūlau visiems pasitikrinti, ar prezidentūroje nedūlo koks jūsų ordinas“, – socialiniame tinkle nusistebėjo režisierius O.Koršunovas. 

O.Koršunovas apdovanotas Švedijos Karališkuoju Šiaurinės Žvaigždės ordinu. Žmonės.lt režisierius pasakojo, kad labai džiaugiasi netikėtai gautu apdovanojimu. 

„Emocijos tikrai geros. Man patinka karalių ordinai. Romantiškai skambantys pavadinimai mane džiugina, šis skamba tikrai gražiai. Nemažai Švedijoje, Norvegijoje stačiau spektaklių. Skandinavai turi bendrą kultūrinę erdvę. O apdovanojimą gavau už kultūrinę veiklą“, – Žmonės.lt sakė O.Koršunovas.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Režisierius apie tai, kad jam turi būti įteiktas ordinas, nežinojo. Šiuo metu Varšuvoje viešintis O.Koršunovas sužinojo, kad apdovanojimas iš Lietuvos prezidentūros atkeliavo į Oskaro Koršunovo teatrą. 

„Tik dabar sužinojau apie tą apdovanojimą. Mano teatras jį gavo. Truputį keista, tokia savotiška stringanti diplomatija. Todėl ir siūlau visiems pasitikrinti, gal dūla ten kažkokie jūsų ordinai“, – juokėsi režisierius.

Situaciją pakomentavo Prezidentės spaudos tarnyba.

„Švedijos valstybinius ordinus gavusiems asmenims apdovanojimai buvo atiduoti Švedijos karališkosios poros – Karaliaus Karlo XVI Gustavo ir Karalienės Silvijos valstybinio vizito į Lietuvą vykusių renginių metu. Ponas O.Koršunovas buvo kviestas į vieną iš vizito oficialių renginių, tačiau jame dalyvauti negalėjo. Suderinus su Oskaro Koršunovo Teatro administracija buvo nuspręsta šiuo metu užsienyje esančiam O.Koršunovui apdovanojimą ir jį lydintį apdovanojimo sertifikatą perduoti per jo teatro atstovus.

Visiems asmenims, kurie nedalyvavo oficialiuose renginiuose valstybinio vizito metu, apdovanojimai buvo atiduoti po to, kai iš Švedijos pusės buvo gauti Karaliaus Karlo XVI Gustavo pasirašyti apdovanojimų sertifikatai“, – rašoma Prezidentės spaudos tarnybos komentare.   

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai