Anžela Adamovič nustebo: kodėl 500 g kavos perpylus į du 250 g indus šie – nepilni?

Anžela Adamovič / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-05 11:21
Nedidelį buitinį „eksperimentą“ šeštadienio rytą atlikusi Anžela Adamovič liko nustebusi. Nusipirkusi pusę kilogramo kavos pakuotę pabandė ją išpilstyti į du 250 g indelius, tačiau šie buvo anaiptol ne pilni.

„Vienas indelis pilnas, o kitas – kiek mažiau nei pusė. Kaip taip?“ – pasidalijusi keliomis nuotraukomis feisbuke rašė ji.

Netrukus jos iškeltas klausimas sulaukė atsakymų. ir nors dalis komentatorių piktinosi, kad pardavėjai neva taip bando apgauti pirkėjus, kiti priminė, kad svoris nėra tas pats kas tūris, todėl pakuotėje nebūtinai turi tilpti tiksliai tiek gramų, kiek ant jos užrašyta. Dėl to neretai įvairių produktų pakuotės yra didesnės nei jose vietos užima patys produktai.

Asmeninio albumo nuotr,
Asmeninio albumo nuotr,

„Svoris ir tūris skirtingi mato vienetai. Pvz. perki traškučių maišelį, ant kurio parašyta 200 g, tačiau beveik pusė to maišelio yra tuštuma/oras/pakavimo dujos. Jei tą pakuotę pilną pripildysi traškučių, ji svers apie 340 g. Pripylus vandens – svers apie 1,5 kg. Tad matuoti skirtingų gamintojų indeliais kažkiek skirtingų produktų svorį yra saviapgaulė. O svarstyklės tam tikrai tinka“, – po nuotraukomis, kuriose matyti į du indus perpilta kava, rašė „bavaras“ Juozas Liesis.

Vienas komentatorius priminė ir palyginimą, kad kilogramas pūkų ir kilogramas vinių vizualiai atrodytų labai skirtingai. Esą šis Anželos atvejis – panašus pavyzdys.

Pati Anžela sako pasikliovusi pirmu, vizualiu įspūdžiu. „Maniau, kad visų produktų kiekis matuojamas gramais. Tai svoris, ne tūris. Dėl to kilo klausimas, kodėl perpilus kavą į kito gamintojo pakuotę, ji neužsipildė. Komentatoriai viską detaliai paaiškino, kas ir kaip“, – Žmonės.lt sakė Anžela.

Kai kurie internautai bandė juoktis, kad tai elementaru, tačiau buvo stojusių ir į Anželos pusę. „Labai geras klausimas. Šitą taisyklę pamiršta net verslininkai, kai reikia vežti krovinius“, – rašė vienas iš komentatorių.

Dainininkė nesutriko ir atkirto: „Jei kažko nesuprantu – klausiu. Klausti nėra gėdinga.“

Asmeninio albumo nuotr,
Asmeninio albumo nuotr,
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai