Antros vestuvės, kardai vietoj žiedlapių, uniforma vietoj kostiumo – buvęs 15min.lt vadovas Tomas Balžekas stebino netradiciniais sprendimais

Tomo ir Andrės Balžekų bažnytinės santuokos bei jų dukters Onos krikštynų akimirkos / Tomo Tumalovičiaus nuotr.
Autorius: Daiva Kaikarytė
Publikuota: 2017-05-29 14:02
Netradiciniu sprendimu gegužės 27 d. nustebino verslininkas, vienas „15min“ įkūrėjų ir buvęs 15min.lt vadovas Tomas Balžekas (39). Savo žmoną, komunikacijos specialistę Andrę Balžekienę (32) Vilniaus Bernardinų bažnyčios altoriaus link jis vedė pasipuošęs paradine šaulio uniforma.

Ir vėl vestuvės? Taip – pora nusprendė savo saitus sutvirtinti bažnytine santuoka. Netradiciška ir tai, kad tėvai per savo vestuves pakrikštijo penkiametę dukrą Oną.

Tomas ir Andrė jau buvo susituokę – vestuves pora atšoko prieš penkerius metus. Vyras neslepia: šį kartą viskas kitaip. Vienas vidinės brandos ir pasikeitimų simbolis – paradinė šaulio uniforma.

Tada jaučiausi ne toks ramus, atrodė, kad skubame, nedarome visko taip, kaip tikrai norime. Dabar jaučiausi puikiai, ramiai ir užtikrintai. Dabar mūsų santykiai jau patikrinti. Santuoka yra didelė atsakomybė, į ją žiūriu labai rimtai.

„Svarsčiau vilktis paprastą kostiumą, bet šaulio paradinės uniformos idėja pasirodė daug prasmingesnė, iškilmingesnė. Paprastą kostiumą dėvėjau po ceremonijos per vakarėlį“, – sakė Tomas Balžekas.

Ar tokiu iškilmingu rūbu – paradine šaulio uniforma – puošėtės pirmą kartą?

Taip. Ją specialiai pasisiuvau vestuvių proga. Kovo 11-ąją daviau šaulio priesaiką – būti Lietuvos šaulių sąjungos nariu man didelė garbė ir atsakomybė. Šiuos žodžius galiu pasakyti ir kalbėdamas apie šeimą, taigi tuoktis su paradine šaulio uniforma atrodė natūralu. Labai džiaugiamės, kad mano bičiuliai šauliai atvyko pasveikinti taip pat su uniformomis ir kardais. Buvo labai gera išeiti iš bažnyčios ir vietoje barstomų žiedlapių, eiti pro kardų arką. Neapsakomas jausmas.

Tomo  Tumalovičiaus nuotr.
Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Kaip nusprendėte su žmona, kad judviem norisi ir bažnytinės santuokos?

Andrei visada norėjosi, tik aš spyriojausi. Man užtruko suprasti, kaip tai labai svarbu. Jaučiu, kad subrendau šiam sprendimui ir matau tai kaip natūralų mūsų šeimos judėjimą pirmyn. Tos pačios šventės metu buvo pakrikštyta ir mūsų penkiametė dukra Ona. Šventė ir džiaugsmas buvo dvigubi.

Galbūt jūsų namuose dažnai kalbamasi religinėmis, vertybinėmis temomis – mes juk dabar įpratę skubėti?

Vertybinėmis temomis kalbama dažnai. Bet tai nebūtinai religija, dažniau kalbama apie meilę tėvynei, šeimai, pagarbą žmogui. Tai mūsų šeimoje labai svarbu. Sekmadieniais stengiamės apsilankyti bažnyčioje, manau Dievas ir tikinčiojo vertybės dažnai yra mūsų mintyse, bet tikriausiai daugumai žmonių taip yra, tik to nepripažįstame.

Koks buvo jūsų su svečiais vakaras, naktis – šėlote ar ramiai pasibuvote?

Su artimiausiais draugais šėlome Vilniaus restoranėlyje „Capo“ – ten graži lauko terasa. Mūsų šeima muzikali, puikiai dainuoja Andrės senelis, brolis Justinas ir kiti draugai. Taip jau sutapo, kad visoms svarbiausioms šeimos šventėms už pulto diriguoja DJ Swix, taip kad buvo daug gyvos muzikos, dainų, šokių, laimės ir geros nuotaikos.

Koks pabudote rytą po dar vienos – bažnytinės – santuokos?

Pabudau žvalus ir geros nuotaikos, ne tik dėl to, kad nepadauginau alkoholio, – smagiai kalbėjo Tomas. – Puikus lengvumo jausmas, kai tiek daug artimų žmonių tau linki gero. Su artimiausiais važiavome pusryčiauti, po to maudytis į Trakus, buvo nuostabus rytas ir diena.

Gal galėtumėte palyginti jausmą po ankstesnės ir dabartinės ceremonijos.

Tada jaučiausi ne toks ramus, atrodė, kad skubame, nedarome visko taip, kaip tikrai norime. Dabar jaučiausi puikiai, ramiai ir užtikrintai. Dabar mūsų santykiai jau patikrinti. Santuoka yra didelė atsakomybė, į ją žiūriu labai rimtai.

Tomai, jei per naktį šnekučiuotumėtės su geru draugu, o jis skųstusi savo santuokiniu gyvenimu, ką jam patartumėte?

Neskubėti priimti sprendimų. Nusiraminti. Išsimiegoti. Nueiti pakalbėti su kunigu. Jei jau pasižadėjai būti kartu, tiesiog ieškai sprendimo iš sudėtingų situacijų ir žinai, kad negali pasiduoti. Juk neatsisakome vaikų, net jei mus iš proto veda jų paauglystės maištas, – šyptelėjo Tomas. – Ko gero, žmonės skiriasi todėl, kad dažniausiai skuba, nesugeba kalbėtis, neturi bendrų vertybių.

Koks jūsų receptas gesinti įtampą, kai tarp judviejų su žmona kyla?

Aš visada sakau, kad viskas bus gerai, nusiraminkime, viską galime išspręsti kalbėdamiesi. Kartais verta ir truputį atsitraukti vienas nuo kito, kad įtampa atslūgtų.

Ar šventės proga vyksite į kelionę – vėl kopinėti medaus?

Artimiausiu metu savaitei vyksime į kūrybiškumo festivalį „Kanų liūtai“ Pietų Prancūzijoje, tai bus savotiška medaus savaitė. Didelės kelionės vasarą neplanuojame, būsime Lietuvoje, prie jūros. Bet mes iš esmės mėgstame keliauti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai