Antrojo „Galapagų“ vakaro žvaigždė DUB FX atskleidė, kiek uždirbdavo grodamas gatvėje

Antroji festivalio „Galapagai“ diena/Dainiaus Dambrausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-28 15:18
Pirmą kartą Palūšėje įvykęs festivalis „Galapagai 2019“ įsimins ir dėl muzikinės programos. Pagrindinis antrojo vakaro svečias – australas DUB FX Lietuvoje viešėjo jau nebe pirmą kartą. „Bet man čia visada labai patinka. Unikali šalis“, – kalbėjo jis.

Šeštadienį „Galapagų“ karuselę įsuko „Humoro klubas“, vėliau dvi valandas pievoje skardėjo juokas, nes vyko „Kitokie pasikalbėjimai“: Mantas Katleris ir „Pravalturo“ direktorius Vytautas Mikaitis pasikalbėjo atvirai apie viską.

Festivalyje šiemet pirmą kartą grojo Tomas Sinickis. „Buvau užkimęs, nežinojau, kas nutiks vidury pasirodymo. Bet viskas gerai, patiko“, – sakė jis.

Po balso stygų traumos jau atsigavusi Jazzu „Galapagų“ publikai energingai atliko visus geriausius savo hitus. Su klausytojais ji bendravo jaukiai, betarpiškai, o pamačiusi minioje raudančią gerbėją, ir pati Justė apsiverkė.

Gerą formą pademonstravo „Daddy Was  Milkman“. Ignui Palūšė priminė laimingas vaikystės dienas, kurių čia nemažai prabėgo.

Įspūdingą kibernetinę atmosferą sukūrė „Happyendless“, kurių pasirodymui buvo panaudotas milžiniškas perregimas ekranas, ir jame vyko virtuali kelionė į lygiagrečią visatą.

Elektroniniais ūkais aikštę užklojo ir daug komplimentų pelnęs „Solo Ansamblis“, į festivalį atsivežęs plastmasinius manekenus. Pirmą kartą po atviru dangumi įvyko spalvingosios „Neonkės“.

„Lilas ir Innomine“ kiek anksčiau pasiskelbė socialiniuose tinkluose, kad į „Galapagus“ važiuoja be pauzių 25 metus. Tai patiko festivalio organizatoriams, kurie žino, kad šis skaičius – kiek perdėtas. Dėl to grupė gavo oficialų pakvietimą koncertuoti „Galapaguose“ ir po 500 metų.

Pagrindinis antrojo vakaro svečias – DUB FX – yra iš tų, kurie internete atsirado beveik netyčia: jei bičiulis nebūtų filmavęs jo, grojančio gatvėje, ir kėlęs tų video į „YouTube“, kažin kur atlikėjas būtų dabar. Bet jo klipai tapo ypač populiarūs ir dabar jam jau sunku būtų rasti laisvą valandą ar sugrįžti pagroti į gatvę.

„Jei gerai pamenu, jau kokius penkerius metus negrojau gatvėje. Bet nostalgija tam yra. Gatvėje uždirbdavau labai neblogus pinigus, būdavo ir tūkstantis eurų per dieną. Todėl kai kas nors kviesdavo už 200 eurų pagroti kokiame nors priplėkusiam klube, sakydavau: „Ačiū, man neapsimoka“, – šypsosi DUB FX.

Tai, kaip dirba šis perfekcionistas, lietuviai jau turėjo progų pamatyti – australas mūsų šalyje yra rengęs pasirodymus ir kiekvieną sykį jie būdavo aukščiausio lygio. Taip pat ir šiųmetis jo koncertas „Galapaguose“ – įsijautusi publika klausė kiekvieno žodžio, masiškai šėlo. DUB FX nuoširdžiai dėkojo už energijos mainus. „Lietuviai, jūs kieti! Padėkokite šiam festivaliui, nes jis yra nekomerciškas, daromas iš širdies ir tai jaučiasi“, – sakė jis.

Svečias viskuo liko labai patenkintas. O užkulisiuose jis išgirdo smagią istoriją apie tai, kad penktadienį „Galapaguose“ grojęs didžėjus Rusko į raiderį įtraukė žaislines mašinytes: jas visada iš kelionės parveža savo sūnui. „Geras! Aš turiu dukrą ir ji taip pat mėgsta mašinytes. Nuo šiol tai bus ir mūsų raideryje, ačiū“, – linksmai kalbėjo DUB FX.     

Organizatoriai savo ruožtu dėkoja visiems festivaliautojams, atlikėjams, darbuotojams ir savanoriams.

„Ačiū visiems žmonėms, kurie mumis patikėjo: ir tiems, kas atvyko į festivalį, ir tiems, kurie priėmė mūsų festivalį šioje nuostabios gamtos apsuptyje. Festivalis yra gyvas organizmas, jis pulsuoja, gali keliauti, atsirasti naujoje vietoje. Štai šiemet pirmą kartą „Galapagai“ įvyko Palūšėje. Norėtume ir toliau vystyti festivalio idėją šioje mums namais tapusioje vietoje. Ačiū visiems prisidėjusiems! O festivalio nuotaika išliks Palūšės valtinėje, kurioje ir toliau šeštadieniais skambės gyva muzika!“ – kalbėjo organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Naujausi straipsniai