Antroji pusė išnaudoja jus finansiškai? Elkitės protingai

Pora ir pinigai
Pora ir pinigai
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-27 15:00
AA

Finansinių įsipareigojimų pasidalijimas šeimoje ar poroje gali būti įvairiausias: vieni pinigus deda į bendrą krūvą, kiti kiekvienas pasilieka dalį sau, treti visas išlaidas dalijasi į visiškai lygias dalis ir pan. Tačiau kad ir koks modelis egzistuoja jūsų santykiuose, svarbu nesijausti išnaudojamam.

Svarbu pastebėti ženklus

  • Jei jūsų antroji pusė nuolat tarsi užsimena apie tai, kad turėtumėte viską mokėti per pusę, kad nuolat trūksta pinigų, prašo jų paskolinti, turėtumėte atkreipti dėmesį. Tačiau svarbu atskirti išnaudotoją nuo žmogaus, kuriam tiesiog dabar sunkesnis finansinis etapas. Tai pastebėti nėra sunku. Pavyzdžiui, jei antroji pusė užsimano neadekvačiai brangių pirkinių, tačiau tam pinigų neturi ir prašo jūsų paremti, turėtumėte sunerimti. Net jei neturi už ką sumokėti nuomos, o užsigeidė brangaus laikrodžio, vadinasi, susidūrėte su išnaudotoju. Įprastai žmonės pirmiausiai stengiasi spręsti esamas finansines problemas, o ne dar labiau į jas klimpti.
  • Dar vienas akivaizdus ženklas yra tai, kad kai jūs rūpinatės maistu, buičiai būtinais pirkiniais, mokate už būstą, antroji pusė pasirūpina tik sau reikalingais daiktais. Jei pradėjote įtarti, kad susidūrėte su žmogumi, kuris jumis finansiškai naudojasi, pirmas žingsnis – pasikalbėti apie tai.
  • Jei kilo finansinių sunkumų, paaiškinkite, kad visiems taip gali nutikti, tačiau jis privalo stengtis šią situaciją išspręsti: aktyviai ieškoti darbo, galbūt parduoti automobilį, kurį šiuo metu sunku išlaikyti ir pan. Jei matote, kad tokie pasiūlymai ir apskritai kalbos apie kažkokias pastangas gauti daugiau pajamų gąsdina ar net pykdo, išprovokuoja konfliktą, verta susimąstyti, ar šis žmogus patikimas jūsų gyvenimo palydovas.

TAIP PAT SKAITYKITE Apsipirkimas dėvėtų rūbų parduotuvėse – sąmoningumo požymis

Pora skaičiuoja išlaidas / Shutterstock nuotr.

Jūs dirbate, o antrajai pusei tas negalioja...

Yra grupė žmonių, kurie nuolat keičia darbus, yra bedarbiai ir dėl šios priežasties yra linkę išnaudoti antrąją pusę. Jie visada ras pasiteisinimą, kodėl prarado darbą, bet svarbiausia – tai ne jų, o aplinkinių kaltė: įmonė neįvertino ir norėjau samdyti tik už katino ašaras, bendradarbiai ujo ir pan. Pasiteisinimai gali būti labai įvairūs, nors iš tikrųjų net neturėjo darbo ar dirbo jį labai prastai, todėl prarado.

Beje, kai kalbama apie jūsų darbus ir atsakomybes, staiga pragystama kita gaida: skatinama siekti aukštesnių pareigų, net kalbama, kad direktoriaus turėtumėte prašyti didesnio atlyginimo. O jei nebe pirmą dieną užsibuvote darbe dėl viršvalandžių, nesulauksite jokių priekaištų, nes bus džiaugiamasi, jog stengiatės dėl jūsų bendros gerovės.

Surenkite intelektualią pasalą

Galite surengti intelektualią pasalą. Žmogus, kuris ieško finansinės naudos, gali nesunkiai išsiduoti pats. Užduokite keletą klausimų, kurie atskleis tikruosius ketinimus.

Norite būti dar tikresni, kad jus finansiškai išnaudoja? Galite surengti intelektualią pasalą. Žmogus, kuris ieško finansinės naudos, gali nesunkiai išsiduoti pats. Užduokite keletą klausimų, kurie atskleis tikruosius ketinimus. Pavyzdžiui: „Ar vaikystėje / paauglystėje teko dirbti. Koks buvo pirmasis darbas?“ Siekiantys finansinės naudos žmonės yra išlepinti ne tik tėvų, artimųjų, bet ir gyvenimo, todėl tikriausiai neatsimins tokio fakto, o gal jo net nebuvo, nes jiems niekada neteko sunkiai dirbti – viską gavo kitų sąskaita.

Taip pat paklauskite, kokia buvo pati mieliausia dovana, kokią tik gavo per gyvenimą. Dažniausiai tai yra širdį paliečiančios nebrangios, galbūt rankų darbo staigmenos. Tačiau jei atsakys, kad tai itin brangus daiktas, pavyzdžiui, telefonas, galima daryti atitinkamas išvadas.

O galiausiai eikite dar toliau. Pasakykite, kad norite dirbti darbą, kuris neneša didelių pajamų, bet mielas jūsų širdžiai.

Pavyzdžiui, kad visada svajojote būti paštininku arba rašytoju, nes tai romantiškiausios profesijos. Arba kad svajojate pasistatyti medinę trobelę ir gyventi viduryje miškų. Iš tikrųjų mylinčiam žmogui nors ir bus sunku, bet jis bandys suprasti antrosios pusės norus, o ieškantis naudos pasibaisės, stengsis atkalbėti ir aiškins, kaip tai neatsakinga, vis pabrėždamas dabar turimų pajamų svarbą. Apie tai kalbėkite net keletą dienų, gal savaičių, neišsiduokite iš karto. Taip galėsite stebėti išnaudotojo reakciją. Gali būti, kad net poros savaičių užteks, kad jis pasakytų, jog nebemato bendros ateities.

Turite išmokti pasakyti „ne“

Kartais lengva kalbėti, tačiau sunku padaryti. Be abejo, pirmiausiai reikėtų atvirai pakalbėti su savo antrąja puse ir pasakyti, jog norėtumėte, kad labiau prisidėtų prie bendros buities ir kitų išlaidų. Juk gali būti, kad žmogus ilgą laiką gyveno su tėvais ir sunkiai suvokia, kiek ir kokiais būdais reikėtų prisidėti prie bendros gerovės.

Tačiau jei matote, kad net po nuoširdaus pokalbio, aiškinimo, jog kiekvienas turi skirti savo dalį, žmogus elgiasi taip, kaip anksčiau, tikėtina, kad pokyčių sulaukti bus sunku.

TAIP PAT SKAITYKITE Tinkamai elgtis su pinigais padės keli paprasti žingsniai