Antroji festivalio „Loftas Fest“ diena – kultūros ir muzikos gausa

„Loftas Fest“akimirka ir jos organizatoriai Viktoras ir Živilė Diawaros (centre) / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-05 17:05
Penktieji „Loftas Fest“ metai, 8 scenos, daugiau nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų teritorijos, 20 pasaulio šalių, net 70 grupių (beveik 60 proc. jų iš užsienio).

Čia – daugiau nei 200 muzikantų, 109 menininkai ir dizaineriai, apie 300 kultūros ir muzikos industrijos svečių ir delegatų iš visos Europos, 60 žurnalistų ir fotografų, virš 60 partnerių, 100 savanorių, 14 organizatorių, 60 techninių darbuotojų.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Loftas Fest“ dalyviai apstulbę: pagrindinė vakaro žvaigždė Gesaffelstein užlipęs į sceną atsisakė groti

Viso apie 7000 festivalio lankytojų kartu su nemokama zona, 1 metai pasiruošimo ir tik dvi dienos veiksmo – tokia šių metų vienintelio miesto festivalio Lietuvoje „Loftas Fest“ statistika.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Šeštadienį paryčiais baigęsis festivalis šiemet pristatė naują koncepciją ir į „Loftas Fest“ kvietė visus – visos festivalio zonos buvo nemokamos, išskyrus vieną – vidinę menų fabriko „Loftas“ sceną. Išsiplėtęs kone trigubai festivalis užimė beveik visą buvusios „Elfa“ gamyklos kiemo teritoriją ir milžiniškoje erdvėje įkūrė „miestą mieste“, kuriame buvo galime rasti beveik viską – nuo kino teatro, kuriame filmus rodė „Kino pavasario“ projektas „Kino Karavanas“, „Nepatogus kinas“, „Future Shorts“ ir „Deep Splash“ iki virtualios realybės žaidimų ir senovinių automobilių labirinto.

Festivalyje apsilankę vilniečiai tikino, kad jaučiasi it patekę į atskirą Respubliką. „Loftas Fest“ šiemet apsilankė ir pagrindinės „Sostinės dienų“ žvaigždės „Digitalism“ ir „Jazzanova“.

Didžiulėje nemokamoje festivalio teritorijoje visas dvi dienas lankytojai neturėjo kada nuobodžiauti – kone kiekvienoje erdvėje jų laukė įspūdingi reginiai – šviesos instaliacijos, meno skulptūros ir parodos – tai buvo „Open Gallery“ programos dalis. Šeštadienį šią programą papildė ir neįprastas Afrikos būgnų pasirodymas ant gamyklos stogo.

Ilgoje festivalio alėjoje buvo įsikūrusi mados ir grožio oazė – „Fashion Avenue“. Ten atviroje erdvėje „Loftas Fest“ lankytojai galėjo stebėti urbanistinį madų šou ir patys pakeisti savo stilių – merginų laukė patyrusios makiažo meistrės, o vyrus dailino barzdaskučiai. Visai netoli buvo įsikūrusi ir „Uptown Market“ dizaino mugė, kur buvo galima įsigyti stilingų pirkinių. Vieni mugės dalyvių – drabužių ir aksesuarų kūrėjai „Zefyras“ sukūrė specialią „Lofto“ drabužių kolekciją. Ją „Zefyro“ studijoje galima įsigyti ir po festivalio.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Didžiulėje aikštėje būrėsi šeimos su vaikais – „Family Kingdom“ erdvėje stūksojo įspūdinga „Amber“ cirko palapinė, kurioje vyko cirko artistų pasirodymai, interaktyvūs spektakliai, kūrybinės dirbtuvės mažiesiems ir kitos veiklos.

Bendradarbiaujant Lietuvos muzikos verslo asociacijos įkūrėjams „Loftas Fest“ metu buvo surengta dviejų dienų konferencija „Whats Next in Music?“. Joje vyko 11 diskusijų ir pranešimų, kuriuos skaitė virš 20 pranešėjų, dalyvavo apie 50 delegatų iš užsienio ir svečiavosi beveik 20 žurnalistų iš visos Europos. Konferencija buvo transliuojama ir tiesiogiai „Facebook“ paskyroje.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Šiemet festivalį lydėjo ne tik pramogų gausa ir įvairovė, bet ir nemažai streso, kai penktadienį turėjęs groti prancūzų atlikėjas Gesaffelstein po minutės nutraukė pasirodymą ir paliko sceną. Siekdami kompensuoti šį praradimą, festivalio organizatoriai į šeštadienio programą vidinėje „Lofto“ scenoje nemokamai įleido visus, kurie penktadienį liko nusivylę. Šiuo pasiūlymu pasinaudojo nemažai tik penktadienio bilietus turėjusių dalyvių.

„Šis festivalis savo mastu buvo išties labai didelis logistinis iššūkis. Labai gaila, jog paslydome ant tokio paprasto dalyko, kuris mums buvo savaime suprantamas ir net nekilo minčių, kad šioje vietoje galėtų nutikti kas nors blogo. Tai bus pamoka ateičiai. Tikrai nenuleisim rankų ir jau mąstom apie kitus metus“, – teiga vienas „Loftas Fest“ organizatorius Viktoras Diawara.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

„Festivalis buvo pilnas iššūkių, ypatingai paskutinės dvi savaitės ir, žinoma, penktadienio naktis. Festivalių organizavimas iš esmės yra didžiulis iššūkis ir rizika, tai tikrai supras visi, kurie turi tame patirties. Net ir susidūrus su sunkumais, sulaukėme daug palaikymo. Nemoku išsakyti kokį dėkingumą visiems jaučiu. Ačiū! Ir dar kartą atsiprašau tų, kurie jautėsi nusivylę. Viską darome iš širdies. Norime, kad Vilniuje būtų gera gyventi“, – jam pritaria ir Živilė Diawara.

Šeštadienio muzikos scenose – kultūrų įvairovė ir lauktieji britai „Daughter“

Šeštadienį, antrąją festivalio dieną, vidinę „Lofto“ sceną „Finlandia“ dalinosi keturių šalių atlikėjai – Lietuvos, Izraelio, Japonijos ir Didžiosios Britanijos. Pirmeiji pasirodė lietuviai – sceną atidaręs roko kolektyvas „Basi“, vėliau grojo electro indie rock grupė „Ba“, žaviosios Erica Jennings ir Monika Liu.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Po lietuvių pasirodymų sekė svečių iš Tel Avivo laikas – festivalyje grojo ir „Lofto“ sceną jau išbandęs indie folk duetas „Lola Marsh“, ir unikaliu skambesiu kerintys „Tatran“. Po vidurnakčio sceną perėmė Japonijos atstovai – grupė „The Fin.“, vėliau pasirodė Didžiosios Britanijos grupės – daugelio labai lauktas britų trio „Daughter“ ir spalvingieji londoniečiai „Kero Kero Bonito“. Didžiosios scenos uždarymas galiausiai vėl buvo patikėtas lietuviams – didžėjams „Stereo Beaver“ iš „Tropical Soundclash“ ir „Lsar“.

„Kalnapilis Europavox“ scenoje abi festivalio dienas grojo tik užsienio atlikėjai atvykę iš 9 Europos valstybių. Festivalio organizatoriai apgailestauja, jog likus vos porai dienų iki festivalio sunkiai susirgo šioje scenoje taip pat turėjusi groti vokietė Sara Hartman. Šeštadienį „Europavox“ pasirodė latvė Alise Joste, estų grupė „Argo Vals“, jaunas danų elektroninės muzikos atlikėjas „Sekuoia“ ir serbų grupė „Repetitor“. Pastarosios dvi grupės nepaliko abejingų, todėl „Loftas“ su festivalio partneriais „LRT OPUS“ planuoja šias grupes ir Sara Hartman pristatyti lietuviams „LRT Opus Gyvai“ renginių serijoje.

„Europavox“ scena buvo finansuota Europos Sąjungos – „Europavox“ projektas yra vienintelis muzikinis Europos projektas, gavęs finansavimą šiais metais. Įskaitant 2016-uosius, „Europavox“ projektas, bendradarbiaujant su tokiais kultūros centrais ir festivaliais, kaip „Europavox“ Prancūzijoje, „Estragon“ Italijoje, „WUK“ Austrijoje, „Botanique“ Belgijoje, „InMusic festival Zagreb“ Kroatijoje ir „Fuzz Live Music Club“ Graikijoje, bus vykdomas 4 metus. Ši „Loftas Fest“ scena buvo dedikuota pristatyti įvairių Europos festivalių ir koncertų organizatorių bei muzikos industrijos atstovų nuomone perspektyviausias Europos grupes.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Antrąją festivalio dieną užsienio atlikėjų netrūko ir įdomiausiems Lietuvos ir Europos talentams skirtoje „What's Next in Music?“ scenoje. Šeštadienį ją atidarė net dvidešimt studentų iš Švedijos muzikos mokyklų, vėliau pasirodė baltarusiai „Take The Cookies“, šiemet į muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalą patekęs lietuvių „D'Mask“ kolektyvas, dar vieni Baltarusijos atstovai „Teleport“ ir lenkų duetas „Coals“. Itin daug dėmesio šioje scenoje sulaukė lietuvių „Despotin Fam“ pasirodymas, kuriuo jie pristatė naują savo albumą.

Sceną uždarė estas „Argo Vals“. Pasirodyti šioje scenoje pretendavo virš 250 grupių iš 30 pasaulio šalių, tačiau atrinktos buvo tik 25 grupės, kurių dalis grojo „What's Next in Music? City Stage“ „Vasaros terasoje. 11 šių grupių buvo iš Lietuvos. Pasiekti tiek šalių muzikantų padėjo tarptautinė „Gigmit“ platforma, įsikūrusi Vokietijoje.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Rūsyje įsikūrusiame improvizuotame festivalio klube – „Bacardi Sofa Koja“ scenoje, šeštadienį buvo ypatingai karšta – ten grojo „Solo Ansamblis“, grupės „ZonA“, „Silly Cut“, vilnietis „Deep Shoq“, kurio kūrinį grojo „BBC Radio 1“, elektroninio folk atstovai iš Rusijos „Oligarkh“, naują programą pristatęs Mesijaus ir Münpauzn duetas, svajingasis danų elektronikos kūrėjas „Sekuoia“. Ir scenos, ir festivalio pabaigą palydėjo „Justicious“, „E-Root“.

„Festivalyje viešėjęs švedų kompanijos „Music Factory“ atstovas, kompozitorius ir muzikantas Martinas Hedstromas liko itin sužavėtas „Loftas Fest“ programa. Pasak daugelyje didžiausių festivalių dalyvavusio M. Hedstromo, „Loftas Fest“ yra žingsniu priekyje lyginant jį su kitais Europos festivaliais“, – žmonių įspūdžiais po festivalio ir palaikymu sunkiomis akimirkomis džiaugėsi renginio organizatoriai.

Liudo Barono nuotr.
Liudo Barono nuotr.

Penktasis „Loftas Fest“ festivalis tradiciškai žymi naują menų fabriko „Loftas“ sezoną. Vasarą užsidaręs rekonstrukcijos darbams menų fabrikas rudens sezoną sutinka gerokai prasiplėtęs. Pirmieji interjero pokyčius išvydo festivalio dalyviai, tačiau atnaujinimo darbai dar nesibaigė. „Lofto“ kūrėjai tikisi menų fabriką patogiau pritaikyti didesniems koncertams, teatro pasirodymams, kino peržiūroms, konferencijoms, madų šou, filmavimams ir pan.

TAIP PAT SKAITYKITE: Antroji „Loftas Fest“ diena: ryškiausi atlikėjai ir britų žvaigždžių „Daughter“ šou

TAIP PAT SKAITYKITE: Startavo jubliejinis „Loftas Fest“: stilingų miestiečių laukia dvi muzikos ir linksmybių dienos

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai