Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis: Rusija liko už borto, paaiškėjo 10 finalininkų

Antrasis  „Eurovizijos“ pusfinalis / „Scanpix“ nuotr.
Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-10 22:02
AA

Mūsų atstovė Ieva Zasimauskaitė „Eurovizijos“ dainų konkurso finale, tačiau, kas bus jos konkurentai? Šiandien dėl galimybės toliau kovoti „Eurovizijoje“ varžosi 18 šalių.

Pirmajame pusfinalyje kelialapius į finalą iškovojo: Austrija, Estija, Kipras, Lietuva, Izraelis, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija.Vargti pusfinaliuose nereikia ir tiesiai į finalą keliauja konkurso šeimininkė Portugalija, Italija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vokietija ir Prancūzija.

Žiūrovų balsai sudaro pusę visų šalies skiriamų balsų. Kitą pusę nulemia speciali „Eurovizijos“ komisija. Per nacionalinį transliuotoją LRT rodomą šou komentuoja Dariaus Užkuraičio ir Gerūtos Griniūtės duetas.

Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje dalyvavo:

Norvegija, Rumunija, Serbija, San Marinas, Danija, Rusija, Moldova, Nyderlandai, Australija, Gruzija, Lenkija, Malta, Vengrija, Latvija, Švedija, Juodkalnija, Slovėnija ir Ukraina.

Į finalą keliauja šios šalys: Švedija, Serbija, Moldova, Vengrija, Ukraina, Australija, Norvegija, Danija, Slovėnija, Olandija.

Pirmasis antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodė norvegas Alexanderis Rybakas. Tikriems šio dainų konkurso gerbėjams šio atlikėjo pristatinėti nereikia. A. Rybakas su daina „Fairytale“ kartą jau dalyvavo „Eurovizijoje“ ir užėmė pirmąją vietą.

Šiais metais atlikėjas dalyvauja su kūriniu „That‘s How You Write A Song“ („Štai taip tu rašai dainą“). A. Rybakas pats parašė kūrinio žodžius ir sukūrė jam muziką.

Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas / „Scanpix“ nuotr.

Rumunijai atstovauja grupė „The Humans“. Šią grupę sudaro šeši nariai, su skirtinga muzikine patirtimi: Adi Tetrade, Alinas Neagoe, Alexas Matei, Alexas Cismaru, Corina Matei ir Cristina Caramarcu.

Grupės vokalistė Cristina šiuo metu gyvena tarp Bukarešto ir Italijos sostinės Romos. Dėl muzikos Cristina atsisakė karjeros telekomunikacijos srity ir visą savo laiką skyrė vokalo pamokoms.

Bulgarų dainos „Goodbye“ („Atsisveikinimas“) kompozitorius – Alin Neagoe, jos prodiuseris – Alexandru Matei, o dainos žodžius parašė pati vokalistė Cristina Caramarcu.

Rumunijos atstovai „The Humans“ / „Scanpix“ nuotr.

Serbai į „Euroviziją“ atsiuntė grupę „Sanja Ilić & Balkanika“. Jos populiarumas per pastaruosius metu augo lyg ant mielių. Aleksandar Sanja Ilic – kompozitorius, dainų kūrėjas ir visos grupės lyderis. Jis sako, kad grupė stengiasi seną balkanišką tradiciją įpinti į šių laikų modernųjį roką.

Per pastaruosius keletą metų grupė suorganizavo net keletą sėkmingų koncertų įvairiose pasaulio šalyse. Sanja Ilić & Balkanika“ savo ritmais užbūrė Rusiją, JAV ir net Pietų Korėją. 2018-ųjų „Eurovizijoje“ jie pasirodo su daina „Nova Deca“ („Nauji vaikai“).

Serbijos atstovai Sanja Ilić ir Balkanika / „Scanpix“ nuotr.

San Marino atstovės Jessika Muscat ir Jenifer Brening antrajame pusfinalyje pasirodė su daina „Who We Are“ („Kas mes esame“). Atlikėjų pasirodymą pagyvino du robutukai, judantys pagal muzikos ritmą.

Jessika Muscat gimė Maltoje, o jos kolegė Jenifer – Vokietijoje. Jessika didžiausio pripažinimo sulaukė 2008 metais, kuomet pirmą kartą bandė laimėti nacionalinę „Eurovizijos“ atranką. Tais metais jai nepavyko, bet Jessikos atliktas kūrinys dar ilgai skambėjo Maltos radijo stotyse.

Jessikos kolėgė J. Brening – dainuoja nuo vaikystės. 2011 metais Vokietijos muzikiniame projekte „The Winner Is“ ji buvo viena iš finalisčių, jos kūrinius transliavo populiariausios radijo stotys, o 2015 metais Jenifer parašė ir pirmąją savo dainą. Nors nacionalinėje San Marino atrankoje Jenifer galėjo sudainuoti savo solinį kūrinį, tačiau jai į dainų konkursą buvo pasiūlyta vykti kaip konkurso narei.

San Marino atstovės Jessika ir Jenifer Brening / „Scanpix“ nuotr.

Rasmussen, kurio pilnas vardas yra Jonas Flodager Rasmussen, yra 32-ejų atlikėjas, šiais metais atstovaujantis Danijai. Danams jis pažįstamas iš populiariausių miuziklų. Kartu su grupe „Hair Metal Heröes“ jis atlieka dainų koverius, dėsto menų mokykloje.

Tačiau „Eurovizijos“ scenoje – ne meno mokytojas, o tikrų tikriausias vikingas. Internautai jau pokštauja, kad Rasmussen atrodo tarytum serialo „Sostų karai“ (orig. „Game of Thrones“) herojus, kurį eurovizinėje scenoje supa ką tik iš mūšio grįžę bendražygiai, plevėsuojančios laivų burės. Išties, Niclas Arn ir Karl Eurén parašyta daina „Higher Ground“ atliepia seną legendą apie vikingą Magnusą Erlendsoną, kuris atidėjo ginklus ir paragino bendražygius siekti taikos konflikto metu.

Danijos atstovai „Rasmussen“ / „Scanpix“ nuotr.

Rusija ištesėjo duotą pažadą Julijai Samoilovai atstovauti šaliai tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“. Šį sprendimą rusai paskelbė gerokai anksčiau, nei Julija visuomenei pristatė savo eurovizinę dainą. Konkurse ji atlieka kūrinį „I Won't Break“ ( „Nepalūšiu“).

Primename, kad Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) neįsileido į šalį J.Samoilovos 2017 metais, nes ši 2015 metais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme. SBU atstovė Olena Hitlianska tada pranešė, kad Julijai uždrausta trejus metus atvykti į Ukrainą“. Todėl šiais metais Lisabonoje savo šaliai atstovauti J. Samoilova buvo išsiųsta be jokio konkurso.

Rusijos atstovė Julija Samoilova / „Scanpix“ nuotr.

Moldavai į „Euroviziją“ šiais metais išsiuntė grupę „„DoReDos“.

Marina Djundiet, Eugeniu Andrianovas ir Sergiu Mita grupės „DoReDos“ pavadinimą sieja su Do mažorine gama. Iš viso tris kartus bandę laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiais metais trio su kūriniu „My Lucky Day“ („Mano laiminga daina“),bando sužavėti Europos melomanus Lisabonoje vyksiančiame konkurse.

„Man labai norisi, kad ko daugiau žmonių sužinotų apie šią grupę: nes ji labai talentinga ir mes kalbam viena muzikos kalba“, – apie „DoReDos“ narius kalba jiems dainą parašęs rusų estrados karalius Filipas Kirkorovas.

Moldovos atstovai „DoReDoS“ / „Scanpix“ nuotr.

Nyderlandus šiais metais atstovauja Willemas Bijkerkas, kuris savo šalyje išgarsėjo 2008 metais, sudalyvavęs „Nyderlandų talentų“ projekte. Po jo atlikėjas išleido debiutinį albumą, o 2014 metais jo ir atlikėjos Ilses DeLange projektas pasirodė Kopenhagoje vykusioje

2009 metais atlikėjas išleido debiutinį albumą „Wicked ways“. Po poros metų pasirodė antrasis dainų rinkinys „After All“. 2014 metais jungtinis Waylon ir Ilses DeLange projektas „The Common Linnets“ pasirodė Kopenhagoje vykusioje „Eurovizijoje“. Tais metais jie užėmė aukštą vietą.

Nyderlandų atstovai „Waylon“ / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtą kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Australija į konkursą išsiuntė populiarią šalies atlikėją Jessicą Mauboy. Jos karjera prasidėjo dar 2006 metais. Jessica dalyvavo muzikiniame konkurse „Australian Idol“ ir ten užėmė antrąją vietą. Vėliau pasirašiusi kontraktą su žinoma įrašų kompanija Jessica tapo viena sėkmingiausių popatlikėjų savo šalyje.

„Eurovizijoje“ Jessika dalyvauja su kūriniu „We Got Love“ („Mes mylime“).

Australijos atstovė Jessica Mauboy / „Scanpix“ nuotr.

Gruzijai „Eurovizijoje“ atstovaujanti grupė dainuoja gruzinų kalba. Neapsirikite – tik jų dainos pavadinimas angliškas. Gruzijos atstovai – grupė „Iriao“, o jų daina – „For You“ („Dėl tavęs“). Muziką šiai dainai parašė pats grupės lyderis Davitas Malazonia. Jis yra laikomas muzikos žanro, kur susipina džiazo ir tradicinės polifoninės muzikos elementai, Gruzijoje pradininku.

Gruzijos atstovai „Iriao“ / „Scanpix“ nuotr.

Lenkijos atstovai Andžej Gromala, geriau žinomas Gromee pseudonimu, ir Lukas Meijeris Europai pristato dainą „Light Me Up“ („Uždek mane“).

Lukas Meijeris – sėkmingai daro karjerą Švedijoje. Jis yra dainų tekstų ir muyzikos autorius, bendradarbiavęs su tokiomis įžymybėmis kaip Tommy Henriksen (Alice Cooper, „Hollywood Vampires“) ar Stevie Aiello („30 Seconds To Mars“). Jo partneris, DJ Gromee Pernai „Eska“ muzikos apdovanojimuose pelnė geriausio Lenkijos muzikos prodiuserio ir didžėjaus titulą.

Lenkijos atstovai Gromee ir Lukas Meijer / „Scanpix“ nuotr.

Maltą, vieną mažiausių „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių, atstovauja žavinga atlikėja Christabelle Borg. Karjerą pramogų pasaulyje ji pradėjo besimokydama vidurinėje mokykloje. Tada ji vedė paaugliams skirtas laidas. Atlikėja yra viena iš Maltos prezidentės įkūrto Visuomenės gerovės fondo ambasadorių. Dažnai ji kalba apie jaunimą kamuojančias psihologines problemas, prisipažįsta – su jomis yra susidūrusi ir pati.

Atlikėja dar labai jauna, tačiau daug patyrusi. Žiūrovų teismui ji pristato kūrinį – „Taboo“. Šios dainos prodiuseris – gerai žinomas „Eurovizijos“ žinovams. Thomas G:Son yra parašęs kūrinius ne vienam dainų konkurso atlikėjui.

Maltos atstovė Christabelle / „Scanpix“ nuotr.

Vengrijai atstovaujanti grupė AWS pasirodo su kūriniu „Viszlat Nyar“. Jie – sunkiosios artilerijos atstovai. Metalą grojantys vengrai į konkursą pateko sudalyvavę savo šalies nacionalinėje atrankoje.

AWS groja psichodelinį roką, alternatyvų roką ir metalą apjungiančiu muzikos stiliumi. Jie šiuyo metu yra viena populiariausių metalo grupių savo gimtinėje.

AWS grupėje – 5 nariai: Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi, Soma Schiszler ir Áron Veress. Kartu jie groja nuo 2006 metų.

Vengrijos atstovai „AWS“ / „Scanpix“ nuotr.

Latvijos atstovė L.Rizzotto gimė 1994-ųjų liepos 18 d. Rio de Žaneire. Po mokyklos ji įstojo į Berklio muzikos koledžą, o savo debiutinį albumą „Made in Rio“ išleido 2011-aisiais. Po dvejų metų ji persikėlė gyventi į Los Andželą, kur toliau tęsė muzikos studijas Kalifornijos menų institute, o praėjusiais metais ji įgijo muzikos magistro diplomą Kolumbijos universitete.

Laura Rizzotto pasirodo su daina „Funny Girl“ („Juokinga mergaitė“).

Latvijos atstovė Laura Rizzotto / „Scanpix“ nuotr.

Populiariosios muzikos kalve laikoma Švedija ir šįkart nenuvylė melomanų. Apkerėtų Benjamino ir jo pasirodymo netrūksta ne tik Švedijoje, bet ir Lietuvoje. Ne viena lietuvių muzikos garsenybė jau išreiškė susižavėjimą Benjaminu. Išties, net nemėgstantys šokių muzikos turi pripažinti, kad vaikino pasirodymas – be priekaištų.

Muzika Benjaminą lydi nuo mažens. Jo tėtis Emilio Ingrosso anksčiau buvo žymus Švedijos šokėjas, o mama Pernilla Wahlgren pati ne kartą dalyvavo konkurse dėl galimybės važiuoti į „Euroviziją“.

B.Ingrosso pasirodo su daina „Dance You Off“.

Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso / „Scanpix“ nuotr.

Juodkalnijai „Eurovizijoje“ atstovauja Vanja Radanovič su daina „Inje“. Žodžius ir muziką šiam kūriniui parašė pats Vanja, savo karjerą pradėjęs 2004 metais. Debiutinis atlikėjo albumas vienu metu buvo perkamiausias Juodkalnijoje. Pats Vanja yra parašęs dainų ne tik sau, bet ir kitiems garsiems Juodkalnijos dainininkams.

Po sėkmingo debiuto, Vanja laukė daugiau nei dešimtmetį. Jo antrasis albumas gerbėjus nudžiugino tik 2017 metais. Jį išleidęs Vanja surengė daugybę koncertų ir vėl atsidurė melomanų akiratyje.

Juodkalnijos atstovas Vanja Radovanović / „Scanpix“ nuotr.

tik 2017 metais. Jį išleidęs Vanja surengė daugybę koncertų ir vėl atsidurė melomanų akiratyje.

Slovėnai šiais metais išsiuntė „Eurovizijoje“ ne kartą dalyvavusią Lea Sirk. Tiesa, anksčiau konkurse ji tebuvo pritariančioji vokalistė.

Prieš devynis metus mergina pirmą bandė laimėti kelialapį į „Euroviziją“, tačiau jai nepasisekė. Po to sekė dar du bandymai, kol ketvirtas buvo sėkmingas.

Dabar Lea Sirk dainuoja gimtąja kalba ir sako į kūrinį sudėjusi visą širdį.

Slovėnijos atstovė Lea Sirk / „Scanpix“ nuotr.

Iš Odesos kilusio ukrainiečio Mélovin žvaigždė pramogų pasaulyje sužibo 2015-aisiais, kai jis išplėšė pergalę televizijos projekte „X Faktorius“. Iš karto po laimėjimo jis pradėjo dirbti prie savo debiutinio albumo „Face To Face“, kuris klausytojus pasiekė praėjusiais metais.

2017-aisiais Mélovin ne tik išleido albumą, bet ir išbandė savo jėgas „Eurovizijos“ atrankoje. Tuomet vaikinas su daina „Wonder“ liko trečias.

Pergalę šiemet jam atnešė paties parašyta daina „Under The Ladder“ („Po kopėčiomis“). Joje kalbama apie nesėkmes, kurias žmonės patiria pakeliui į sėkmę.

Ukrainos atstovas MELOVIN / „Scanpix“ nuotr.
„Eurovizija 2018“: antrasis pusfinalis (62 nuotr.)
+56