Antrasis „Eurovizijos“ etapas: iškrito Vidas Bareikis, lyderė Kotryna Juodzevičiūtė

Paula Valentaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-10 21:02
Šeštadienį televizorių ekranus pasiekė naujausia nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida. Antrajame atrankos etape 12 atlikėjų ir grupių žiūrovų ir vertinimo komisijos teismui pateikė atnaujintus „eurovizinius“ pasirodymus.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus į kitą etapą pateko: Kotryna Juodzevičiūtė, Jurgis Brūzga, Godo, Paula, Twosome, Gerai Gerai ir Silvija Pankūnaitė.

Bendra lentelė
Bendra lentelė

Penktoje „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje pasirodė „Twosome“, Milda Rasilavičiūtė, GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė, Lukas Norkūnas, Paula Valentaitė, Benas Malakauskas, Godo, Germantė Kinderytė, Vidas Bareikis, Juozas Martin, Kotryna Juodzevičiūtė ir Jurgis Brūzga. Deja, tik šešiems iš jų pavyks pereiti į kitą konkurso etapą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šįkart vertinimo komisijos kėdėse įsitaisė muzikologas Darius Užkuraitis, muzikos kūrėjas ir atlikėjas Tomas Sinickis, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Atrankų vedėjai – Ugnė Skonsmanaitė ir Mantas Stonkus.

Pirmieji scenoje pasirodė nuotaikingieji „Twosome“. Dešimtimis kalbų savo dainoje „Hello“ besisveikinantį duetą sudaro choreografas Paulius Šinkūnas ir muzikantas Justinas Stanislovaitis. Čia pat „flamingas“. T.Sinickis patikino, kad toks pasirodymas yra puikus, nes juos suprasti gali visi. O ką mano kiti komisijos nariai?

„Žiūrėjau į jus ir galvojau, kodėl būtinai dramos turime į tą sceną įnešti? Šitas dėmesio atkreipimas europiniu mastu yra visai pavykęs. Ko aš pasigedau? Paulių aš pažįstu kaip nuostabų choreografą, tad kodėl jo potencialo neišnaudojate scenoje? Ta višta, kaip Mantas pavadino flamingą, galėtų būti nuostabios šizofrenijos scenoje pradžia“, – kalbėjo D.Filmanavičiūtė.

„Daina verta grieko“, – antrino D.Užkuraitis, pataręs pabandyti sukurti užkrečiantį šokį.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Antroji į sceną lipo Milda Rasilavičiūtė su daina „Thinking About You“. Kūrinio aranžuotė akivaizdžiai skyrėsi nuo tos, kurią „Eurovizijos“ gerbėjai išgirdo pirmųjų atrankų metu. Šįsyk daina suskambo visai naujai.

„Dainą privertė pakeisti faktas, kad paklausiau pati savęs, kaip aš iš tikrųjų noriu pasakyti tuos žodžius, kaip aš noriu skambėti“, – pokyčius paaiškino Milda.

„Vienu požiūriu daina nepasikeitė – jos mielai klausytųsi tie, kurie klausytųsi Celine Dion,“ – sakė Ramūnas, patikinęs, kad jam patinka ir naujoji dainos versija.

„Šiai dainai šiandien gali būti sunku. Man pačios kulminacijos trūko. Jūs vis taip atsargiai dainavote, gal jaudulys veikė. Nežinau, kodėl nenorėjote atsiskleisti“, – kalbėjo Darius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečiasis numeris atiteko GeraiGerai ir Silvijai Pankūnaitei. Agnės Kuzmickaitės kurta suknele pasipuošusi Silvija traukė žvilgsnius ne ką mažiau, nei GeraiGerai, apsivilkęs įspūdingus kailinius. Kaip ir pirmosios atrankos metu, taip ir šįsyk duetas sulaukė kritikos dėl to, kad trūksta aiškaus priedainio, įsimintino dainos motyvo.

„Jie neprivalo atsižvelgti į kritikas ir pastabas. Jie yra menininkai ir daro tai, ką nori. Man labai patinka šios dainos skambesys. Klausaisi ir tai yra kaip medus ausims“, – komplimentus žarstė R.Zilnys, bet pristatė minčiai, kad šiai dainai būtinas aiškus priedainis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Lukas Norkūnas, anąsyk papirkęs nuoširdumu, sugrįžo į „Eurovizijos“ atrankos sceną su daina „Tegu“. Su Salvadoru Sobraliu lyginamas atlikėjas pasirodė ketvirtuoju numeriu. Dainininkas prikaustė vertinimo komisijos narių dėmesį, o Luko griuvimas ant žemės išspaudė šypsenas jų veiduose.

„Fantastika. Iki šio pasirodymo galvojau, kad geriausias dainų autorius Lietuvoje iš gyvųjų esu aš. Mes dalinamės pirma vieta. Labai patiko. Net jūsų intonavimas ir neintonavimas tokiame formate yra visiškai nesvarbu, nes jūs kalbate gražius ir svarbius dalykus“, – sakė Tomas ir pažėrė kritikos pritariantiems vokalistams, kuriems šis pasirodymas atrodė juokingas.

„Lukai, į jus žiūrint šypsena nuo veido nenulipa. Jūs sukeliate daug gražių gerų jausmų“, – gyrė ir D.Filmanavičiūtė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Penktasis numeris šįsyk atiteko Paulai Valentaitei ir jos dainai „1 2 3“. Į „Eurovizijos“ atranką Paula sugrįžo su pakeistu įvaizdžiu ir dviem šokėjomis. Kaip jos papildytą pasirodymą įvertino komisiją?

„Kai vieną kartą žmogus pasirodo gerai „Eurovizijoje“, tai gali būti atsitiktinumas. Kai antrą kartą, tai jau sistema“, – sakė muzikologas Darius Užkuraitis ir pasidžiaugė, kad auga perspektyvi atlikėja. „Aš manau, kad tokia daina patiktų tokiems žmonėms, kurie žiūri „Euroviziją“, nes jie myli. Jiems ši daina būtų tikras saldainiukas“, – tęsė Darius.

Pasak D.Užkuraičio, Paulos daina yra geras balansas tarp švediško muzikos standarto ir etno muzikos. Jo įsitikinimu, Paula su šia daina verta mažų mažiausiai „Eurovizijos“ atrankos finalo.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Benas Malakauskas su daina „My Memories“ pasirodė šeštas. Šįsyk jo pasirodymas buvo papildytas veidrodžiais, tačiau komisijos nariai priekabiavo prie pernelyg gero berniuko įvaizdžio.

„Ta daina galbūt nėra tokia išraiškinga, bet žiūrint į jus, Benai, matosi gera charizma. Galbūt daina irgi per daug gera. Gal „Eurovizijai“ reikia dainų chuliganių ar kažkuo piktinančių“, – sakė D.Užkuraitis, pareiškęs, kad jam trūksta dinamikos dainoje.

„Darius Užkuraitis yra visiškai neteisus. Aš vis ieškau tos dainos, kurios jokiais būdais negalima siųsti. Šią dainą galima siųsti. Laimėsim ar nelaimėsim... Žinot, kokia gera žinia? Niekas iš Lietuvos nelaimės“, – sakė Tomas, sveikinęs atlikėją už drąsą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Septinta – mistiškoji Goda Sasnauskaitė-Godo ir jos daina „Fire Fountain“. Šįkart Godo įvaizdis gerokai švelnesnis, mistiškesnis nei praėjusį kartą. Pati Godo savo įvaizdį prilygino miško laumei.

„Šiame kūrinyje, dainos, kaip suvokiame popdainą, yra labai labai nedaug. Bet reikalas su Godo yra tas, kad ji iš vidaus transliuoja kažką ypatingo“, – R.Zilnys gyrė ir balsą, ir pasirodymą, net lygino su Bjork. Muzikos apžvalgininkas įsitikinęs – ji keliaus į kitą etapą ne tik dėl dainos, bet ir dėl keistumo, įvaizdžio, balso.

„Geriausias pasirodymas kol kas. Labai primena garso takelį, tad be šių šamaniškų šokių nė nebandykit važiuoti“, – teigė T.Sinickis ir patikino, kad šamaniški šokiai tapo nuostabia Godo dovana Lietuvos šimtmečio proga.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jauniausia „Eurovizijos“ atrankos dalyvė šešiolikmetė Germantė Kinderytė pasirodė aštunta. Ji į konkursą atsinešė dainą „Turn It Up“.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad šitą dainą prodiusavo tie patys žmonės, kurie kūrė ir Paulos dainą. Jai šie ponai padarė geresnę dainą nei jums, Germante. Jos daina yra ryškesnė. Nenoriu atrodyti kaip piktas žmogus, kuris jaunam žmogui laužo svajones, bet aš nemanau, kad turite daug galimybių važiuoti į Lisaboną“, – sakė Ramūnas ir patarė sugrįžti sukaupus daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Devintasis į sceną lipęs Vidas Bareikis paklausė vertinimo komisijos patarimų ir pristatė savo paties kūrybos dainą „Pusvalanduko“ anglų kalba. Nors visas tekstas buvo angliškas, priedainį Vidas vis tiek perpynė su lietuvių kalba.

„Per daug žodžių. Bet priedainis geras, sutinku. Aš, tiesą pasakius, nežiūrėjau atrankų ir nežinau, kas vyksta, bet aš girdėjau šitą dainą. Aš tikėjausi lietuviškos versijos ir norėjau pasakyti daug gražių žodžių. O dabar neturiu ką pasakyti, nes nusivyliau ir nebuvo lietuviškos versijos, – patikino T.Sinickis. – Mielas, Vidai, grįžkite prie lietuviškos versijos.“

Tuo tarpu kiti komisijos nariai patarė Vidui apsistoti ties anglišku dainos variantu. O su kokia dainos versija jis pasirodytų pusfinalyje? „Portugališka“, – nė nedvejojęs atsakė Vidas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Lietuviškuoju Edu Sheeranu vadinamas Juozas Martin sugrįžo į „Eurovizijos“ atranką su savo kūrybos daina „Don‘t Give Up“.

„Sveikinu dar vieną vyrą, kuris atėjo su savo daina. Žmogus nepasislėpė už islando ar švedo kompozitoriaus, pats atėjo, išdrįso. Per daug žodžių parašė. Nieko tokio. Paskui suprasim, kad ir su mažiau galima tą patį pasakyta. Nežinau, kas su daina yra negerai, bet gal spėsit pataisyt“, – T. Sinickis patarė pataisyti priedainį, kad būtų ryškesnis.

„Tai yra tikrai gera, graži, pozityvi daina“, – sakė D.Užkuraitis, bet pabrėžė, kad „Eurovizijai“ reikia hito, o šis kūrinys toks nėra.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Amerikietiško laisvumo ir lengvumo į atranką įnešė Kotryna Juodzevičiūtė. Vienuolikta pasirodžiusi Kotryna atliko dainą „That Girl“. Tai – vienintelis šio vakaro pasirodymas, kuriame pritariantieji atlikėjai tapo pilnaverčiais vokalisto partneriais, pilnai įsitraukusiais į šou.

„Tai buvo geriausia, ką aš šiandien mačiau. Čia yra muzikos ir vaizdo derinys. Neįsivaizduočiau, prie ko čia prikibti“, – Ramūnas buvo tiesiog nuginkluotas.

„Žiūriu pasirodymą ir galvoju: stilius – tobulas, daina – tobula, choreografija – tobula. Nėra prie ko prikibti. Aš net nemačiusi praėjusio savaitgalio atrankos galiu pasakyti, kad turiu antrą favoritę šiame nacionaliniame šaršale“, – sakė Dovilė ir pareiškė, kad Kotrynos ir Godo pasirodymai yra tobuli.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paskutinis šį vakarą – Jurgis Brūzga. Jis savo kūrybos dainą „4love“ dedikavo visiems, kurie už jį balsavo praėjusį kartą. Stilingas pasirodymas su šokėjų komanda nepaliko abejingų.

„Būna atlikėjų, kurie daug metų eina link savo tikslo ir pakeliui atsiranda keistų stereotipų. Pagaliau Jurgis daro scenoje tai, ką turi daryti. Jis turi stilingą pasirodymą. Man žiūrint į jį norisi sakyti: Sveikas atvykęs!“ – sakė Ramūnas ir pareiškė, jog Jurgis yra vienas stipriausių nacionalinės atrankos dalyvių.

„Gerbiamieji žiūrovai, Jurgis Brūzga tarp atlikėjų turi pravardę Obligacija. Žinote kodėl? Tai finansinis instrumentas, kuris praktiškai neturi rizikos. Jei siųstume poną Brūzgą į „Euroviziją“, jis būtų variantas be rizikos. Balsuodami finale, neabejoju, kad Jurgis ten bus, pagalvokite apie tai, ką jūs norite išsiųsti: dar neapsisnarglėjusį paauglį ar visgi Jurgį Brūzgą“, – favoritą išsirinko T.Sinickis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai