Antras „Eurovizijos“ pusfinalis pateikė staigmenų: kaimynai liko už borto

Samanta Tina, „The Black Mamba“, „Blind Channel“ ir „Daði og Gagnamagnið“ / „Scanpix“ nuotr.
Samanta Tina, „The Black Mamba“, „Blind Channel“ ir „Daði og Gagnamagnið“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-20 21:39
AA

Gegužės 20-ąją paaiškėjo, kurios šalys po antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio šeštadienį varžysis su Lietuvos atstovais „The Roop“ konkurso finale. Dėl kelialapio kovojo net 17 šalių. Tik 10 iš jų gavo išsvajotąjį šansą.

Ketvirtadienį „Eurovizija“ ir vėl kvietė televizijos žiūrovus visame pasaulyje palaikyti savo favoritus šių metų konkurse. Roterdame „Ahoy“ arenoje vyko antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame varžėsi net 17 atlikėjų.

Lietuvos atstovai „The Roop“ savo kelialapį į „Eurovizijos“ finalą iškovojo gegužės 18 d. Dėl galimybės pasirodyti su jais vienoje scenoje šiandien varžėsi San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija,  Sakartvelas, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija.

Po pusfinalio į finalą iškeliavo šios šalys: Albanija, Serbija, Bulgarija, Moldova, Portugalija, Islandija, San Marinas, Šveicarija, Graikija, Suomija.

Edsilia Rombley, Chantal Janzen, Janas Smitas ir Nikkie de Jager / „Scanpix“ nuotr.

2020-aisiais „Eurovizijos“ konkursas dėl pandemijos nevyko, tad po pertraukos jis sugrįžo su ryškiais dalyviais, didžiuliu šou bei puikiai pažįstamais veidais iš praėjusių metų.

Roterdame surengtame konkurse iš viso varžosi 39 šalys, pirmajame pusfinalyje pasirodė – 16 šalių, tarp kurių dalyvavo ir Lietuvos grupė „The Roop“. 

„Euroviziją“ vesti šiais metais patikėta atlikėjams Janui Smitui ir Edsiliai Rombley, laidų vedėjai Chantal Janzen bei „YouTube“ žvaigždei Nikkie de Jager.

San Marinas

Reperis Flo Rida su dainininke Senhit šiais metais atstovauja San Marinui.

Nors Senhit pristatė dainų konkursui dainą „Adrenalina“  su žymiu atlikėju, iki pat konkurso pradžios nebuvo aišku, ar jis pasirodys drauge su  ja didžiojoje scenoje.

Senhit / „Scanpix“ nuotr.

Estija

Kaimynai estai šiais metais į konkursą siuntė Uku Suviste. Jis – ne tik dainininkas, bet ir pianistas, kompozitorius bei muzikos prodiuseris.

Rodos, muzika tiesiog teka Uku venomis. Uku užaugo menininkų šeimoje. Jo mama – klasikinio dainavimo meistrė, o tėtis – muzikos prodiuseris. Uku į „Euroviziją“ šiais metais išvyko su kūriniu „Lucky One“.

Uku Suviste / „Scanpix“ nuotr.

Čekija

Čekų atstovas Benas da Silva – nepaprastai populiarus savo gimtinėje. Šiam atlikėjui nesunku surinkti pilnut pilnutėlę Prahos „O2“. Būtent taip įvyko, kai šis minėjo penkiolikos metų sukatį scenoje. Tūkstančiai žmonių susirinko jo pagerbti.

Laimėjęs „Euroviziją“ čekas savo kraštiečiams 2022 metais žadėjo surengti tokį patį vakarėlį. Deja, į finalą jis nepateko.

Benny Cristo / „Scanpix“ nuotr.

Graikija 

Šiais metais šaliai atstovauja olandų-graikų kilmės atlikėja Stefania Liberakakis, kuri varžytis „Eurovizijoje“ turėjo ir praėjusiais metais.

Stefania ne tik dainuoja, bet ir vaidina bei turi savo „Youtube'o“ kanalą. 

Augusi Nyderlanduose Stefania anksti suprato savo pašaukimą ir atsidavė muzikai. Kai mergaitei suėjo 10 metų, Stefania dalyvavo muzikiniame šou „Vaikų balsas“.

Po šio projekto Stefania tapo vaikų choro „Kinderen voor Kinderen“ nare. 2016 metais ji atstovavo Nyderlandams „Vaikų Eurovizijoje“, kuri vyko  Maltoje. Stefania pasirodė drauge su mergaičių grupe „Kisses“ ir užėmė 8-ąją vietą.  

Nuo 2018 metų atlikėja suvaidino trijuose olandų filmuose, filmavosi populiariame paaugliams skirtame seriale.

Stefania / „Scanpix“ nuotr.

Austrija

Austrijos atstovas Vincentas Bueno į muziką pasinėrė, kai šiam tebuvo 11 metų. Įkvėptas savo tėvo, kuris grojo roko grupėje, šis išmoko skambinti pianinu, mušti būgnais ir brazdinti gitara.

Turėjęs dalyvauti praėjusių metų „Eurovizijoje“ šiais metais Vincentas sugrįžo su daina „Amen“.

Vincentas Bueno / „Scanpix“ nuotr.

Lenkija

Eurovizijos gerbėjai gali atpažinti Lenkijos atstovą Rafał Brzozowski iš 2020 – ųjų metų „Vaikų Eurovizijos“, vykusios Varšuvoje. Be muzikos, Rafał yra laimėjęs Lenkijos Imtynių čempionato bronzos medalį, taip pat domisi aviacija – planuoja gauti akrobatinio pilotavimo licenciją.

Rafal / „Scanpix“ nuotr.

Moldova

Natalia Gordienko – dainininkė, šokėja ir pianistė, pelniusi gausybę apdovanojimų. „Eurovizija“ jai nėra naujiena – ji jau dalyvavo 2006 – aisiais. Šiųmetinį kūrinį kurti ir prodiusuoti padėjo Rusijos žvaigždė Filipas Kirkorovas.

Natalia Gordienko / „Scanpix“ nuotr.

Islandija

„Daði og Gagnamagnið“ – atlikėjai derina muziką ir šeimyninį gyvenimą. Visi grupės nariai – giminaičiai, o choro partiją vokalistas net įtikino atlikti savo tėvus.

„Daði & Gagnamagnið“ / „Scanpix“ nuotr.

Serbija

„Hurricane“ merginų trijulei „Eurovizija“ nėra naujiena, dvi iš jų yra dalyvavusios 2015 ir 2016 metais, o trečioji narė Ivana yra šokėja, skinanti tarptautinius apdovanojimus.

„Hurricane“ / „Scanpix“ nuotr.

Gruzija

Tornike Kipiani – ne vien atlikėjas, bet ir profesionalus architektas bei 3 vaikų tėtis. Dar būdamas 19 metų, kai tik įkūrė savo grupę, Tornike ieškojo vokalisto, tačiau, neradęs tinkamo ėmė ir pradėjo dainuoti pats.

Tornike Kipiani / „Scanpix“ nuotr.

Albanija

Anxhela Peristeri yra dainininkė, dainų kūrėja bei modelis iš mažo miestelio Korçë Albanijos rytuose. Pirmasis jos bandymas „Eurovizijoje“ buvo 2001 – aisiais.

Anxhela Peristeri / „Scanpix“ nuotr.

Portugalija

„The Black Mamba“ – grupė, įkurta 2010 metais, savo muzikoje perpinanti bliuzą, soulą ir funką. Įvairuose muikiniuose festivaliuose jie yra dalijęsi scena su tokiomis žvaigždėmis kaip Lenny Kravitz, John Legend, Jamie Cullum ir „The Script“.

Anxhela Peristeri / „Scanpix“ nuotr.

Bulgarija

Victoria išpopuliarėjo po ketvirto bandymo projekte „X Faktorius“. Ji myli ne tik muziką, bet ir gyvūnus – augina net 4 šunis iš  prieglaudų, du triušius ir papūgą.

Victoria Georgieva / „Scanpix“ nuotr.

Suomija

Grupė „Blind Channel“ nutarė, kad laikas palikti požeminę, „undergroundinę“ sceną ir pamėginti pasidalinti savo kuriamu „žiauriu popsu“ su platesne auditorija. Jų pasirodymų metu netrūksta pirotechnikos – „Blind Channel“ visuomet pateikia žiūrovams įspūdingą šou.

„Blind Channel“ / „Scanpix“ nuotr.

Latvija

Samantai Tinai dayvavimas „Eurovizijoje“ – tai svajonės išsipildymas, nes atrankose Latvijoje ir Lietuvoje ji dalyvauja nuo 2012 – ųjų. Be to, ji -vienintelė dalyvė, parašiusi mokslinį darbą apie nacionalinių atrankų į didžiąją „Euroviziją“ Latvijoje ir Lietuvoje ypatumus.

Samanta Tina / „Scanpix“ nuotr.

Šveicarija

Gjon Muharremaj įsitraukė į muziką nuo mažens, pirmą kartą talentų šou jis sužibėjo dar būdamas 12 metų. Nulipęs nuo scenos, Gjon mėgaujasi poeija, teatrais, muziejais ir turi silpnybę „blusturgiams“.

Gjon s Tears / „Scanpix“ nuotr.

Danija

Muzikos grupė „Fyr Og Flamme“ pristato save šūkiu „paauglių dievukai, patinkantys tėvams“. Šį duetą vienija meilė 1970 – 1980 metų Eurovizijos muzikai.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis (33 nuotr.)
+27
Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio dalyviai (17 nuotr.)
+11

1. Senhit – „Adrenalina“ (San Marinas)

2. Uku Suviste – „The Lucky One“ (Estija)

3. Benny Cristo – „Omaga“ (Čekija)

4. Stefania – „Last Dance“ (Graikija)

5. Vincentas Bueno – „Amen“ (Austrija)

6. Rafal – „The Ride“ (Lenkija)

7. Natalia Gordienko – „Sugar“ (Moldova)

8. „Daði & Gagnamagnið“ – „10 Years“ (Islandija)

9. „Hurricane“ – „Loco Loco“

10. Tornike Kipiani – „You“ (Sakartvelas)

11. Anxhela Peristeri – „Karma“ (Albanija)

12. „The Black Mamba“ – „Love Is On My side“ (Portugalija)

13. Victoria – „Growing Up Is Getting Old“ (Bulgarija)

14. „Blind Channel“ – „Dark Side“ (Suomija)

15. Samanta Tina – „The Moon Is Rising“ (Latvija)

16. Gjon’s Tears – „Tout l’Univers“ (Šveicarija)

17. „Fyr & Flamme“ – „Øve Os På Hinanden“ (Danija)