Antradienio vakarą – Editai Mildažytei itin svarbi premjera

Augustino Savicko 100-osioms gimimo metinėms skirto dokumentinio filmo „Sujungęs amžius“ premjera/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-04 19:25
Šį vakarą dailininko Augustino Savicko šimtmečio minėjimo proga surengtas filmo apie jį pristatymas. Juostos „Sujungęs amžius“ prodiuserė bei scenarijaus autorė – Edita Mildažytė.

Edita Mildažytė ir filmo redaktorius Saulius Pilinkus filmą publikai pristatė per anksčiau vykusią spaudos konferenciją bei premjeros metu. Peržiūra vyko birželio 4 d., Vilniaus NDG auditorijoje. 

Pasak E. Mildažytės, filmo pavadinimas simbolizuoja A. Savicko biografiją, kurią galima įsivaizduoti kaip tiltą, jungiantį dvi Lietuvos Nepriklausomybes – tarpukario ir atkurtą 1990-ais, kuriose menininkas nugyveno po dvidešimt metų. Filme panaudoti unikalūs, iki šiol niekur nerodyti archyviniai kadrai, tarp jų yra režisieriaus Juozo Javaičio 1999 m. laidai „Kūrybos metas“ parengtas, bet taip ir neparodytas interviu, fotografo Algimanto Kunčiaus kino dokumentika.

Edita Mildažytė/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Edita Mildažytė/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Filmą suskirsčiau temomis: kūryba, šeima, aistra [...], nes jis viską darė su aistra“, – pasakoja E. Mildažytė. – „Ir dar yra apie sugebėjimą pereiti tuos komunistinius slenksčius...“ Filme be A. Savicko kalba Aloyzas Stasiulevičius ir Arvydas Šaltenis, tapytojo mokiniai Adomas Jacovskis, Aleksandra Jacovskytė, Aleksandras Vozbinas, Audrius Gražys, Linas Liandzbergis, akademikas Antanas Andrijauskas. LRT eteryje filmas bus rodomas birželio 12 d.

Tapytojas, menotyrininkas A. Savickas (1919–2012) buvo vienas pirmųjų pokarinės Lietuvos dailininkų savo kūryboje, viešame gyvenime ir pedagoginiame darbe formavęs meninės kalbos modernizavimo kryptis. Jo kūryba anksti tapo nacionalinio kanono dalimi, buvo intensyviai populiarinama viešojoje erdvėje, atpažįstama plačiojoje visuomenėje ir liko aktualia iki šiandien.

Naujausi straipsniai