„Antis“ išskrido: triukšmingame atsisveikinimo koncerte Trakuose – ir Donatas Montvydas, ir prezidentė

„Anties“ atsisveikinimo koncertas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-07-05 20:44
„Visa kada nors baigiasi, bet pozityviame mene, kaip pasakoje, svarbi laiminga pabaiga“, – dar prieš porą savaičių viešai paskelbę apie „Anties“ gyvavimo pabaigą sakė grupės nariai.

Daugiau nei tris dešimtmečius gyvavusi roko muzikos legenda antradienį surengė įsimintiną šou – Karaliaus Mindaugo dienos išvakarėse Trakų pilies kieme skambėjo garsiausi grupės hitai. Čia vyko „Anties“ atsisveikinimas.

Šis „Anties“ šou – išties neeilinis. Ir ne tik dėl to, kad paskutinis. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse Trakų pilyje vykstantį šou galėjo išvysti tik 3 tūkst. žiūrovų, bilietų skaičius čia buvo ribojamas.

Pasiklausyti garsiausių, nuo 1984-ųjų atliekamų, hitų čia skubėjo ištikimiausi grupės gerbėjai, netrūko ir jaunimo. Minioje žmonių buvo galima sutikti ir muzikantų, verslo, pramogų pasaulio atstovų.

Dar prieš prasidedant koncertui susirinkusieji grupelėse traukė „Anties“ dainas, čia skambėjo daugeliui puikiai žinomi posmai.

Liūdna, kad grupės nariai skirstosi? Galbūt. Tačiau kaip savo atsisveikinimo laiške sakė „Anties“ nariai – grupė savo muzikinę kelionę baigs oriai, būdami puikios muzikinės formos ir su dideliu trenksmu, todėl gerbėjams nusivilti tikrai neteks.

Paskutinį smagaus proginio vakarėlio startą jie davė punktualiai, šiek tiek po 20 val. Į sceną grupės lyderis žengė vilkėdamas didžiulį raudoną apsiaustą, kurio atlapus prilaikė drauge koncertuojantys muzikantai. Netrukus tradiciškai kaip ir ankstesniuose „Anties“ koncertuose suskambo viena senesnių, 1986 metais parašytų dainų „Alio, alio“.

Šis koncertas atlieka ir gražią misiją – dalis už bilietus surinktų pinigų bus skirti Aukštutinės pilies atstatymui. Tai nebuvo pamiršta ir scenoje.

„Sveiki, bičiuliai, sveikiname jus Kęstučio ir Vytauto pily. Pilis buvo atstatyta iš griuvėsių. Čia jus pakvietėme neatsitiktinai – turime svajonę atstatyti Vilniaus Aukštutinę pilį. Jūs visi prisidėjote prie kilnios Lietuvai idėjos. Galvojame, kad pilys – mūsų stiprybės simbolis. Tokia galėtų būti ir Gedimino pilis, – pasisveikinimą su susirinkusiais pradėjo grupės lyderis ir siela Algirdas Kaušpėdas ir netrukus sukvietė visus nedideliam referendumui. – Kodėl kultūros funkcionieriai sako, kad tai – neįmanoma?“

Iškart po šių žodžių simboliškai suskambo kūrinys „Funkcionieriai“. Vėliau – „Laima“ ir kitos gerbėjams puikiai pažįstamos dainos.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Dar vakaro pradžioje sveikinimo žodį „Ančiai“ tarė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos Ekscelencija į Trakus atvyko dar likus kone valandai iki pasirodymo pradžios: spėjo aplankyti ir miesto prekeivius, pasivaikščiojo ežero pakrante, pėstute atėjo iki saloje esančios pilies.

Prisipažinusi, kad pati užaugo su „Anties“ muzika ji scenoje tarė ir sveikinimo kalbą. „Tikrai neįsiprašiau, tikrai nenorėjau. Nepatikėsite, bet nemėgstu viešų kalbų“, – pradžioje kuklinosi linksmai nusiteikusi prezidentė.

Pasak jos, per daugiau nei tris dešimtmečius „Antis“ paliko didelį pėdsaką ne tik muzikos, bet ir Lietuvos istorijoje. „Antis“ budino mus, budino mūsų sąžinę, mynė ant nuospaudų, kaišiojo špilkas, nervino ir priekaištavo. Ir primindavo, kaip neturi būti. Mes visi galvodavome, kiek ilgai jie trauks, kiek ilgai jiems leis demonstruoti drąsą pasakyti tai, ko nedrįsdavome mes. „Antis“ visada buvo su mumis. Nenoriu liūdėti, bet kažkaip neišeina. Tai ir mano dalis gyvenimo“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Į koncertą ji atvyko su dovana – A.Kaušpėdui prezidentė įteikė Lietuvos trispalvę. Pasak jos, tai geriausia dovana, kurią gali padovanoti prezidentė tokiai patriotiškai grupei. „Gerbiama prezidente, galima jus apkabinti?“ – neslėpdamas džiugių emocijų paklausė A.Kaušpėdas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Sutikusi su šiais žodžiais prezidentė dar pajuokavo, kad tai nebe pirmas jų apsikabinimas – ji A.Kaušpėdą asmeniškai spėjo pasveikinti dar prieš jam lipant į sceną.

Dar viena daina ir mikrofoną į rankas perėmė dainininkas Donatas Montvydas. Susirinkusiems jis paruošė tikrą staigmeną – čia skambėjo jo atliekami „Anties“ hitai „Žaislas“ ir „Debesys“ bei dar neseniai „Euroviziją“ drebinęs, publiką kaip reikiant išjudinęs, energingasis „I've Been Waiting For This Night“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grupė „Antis“ nutraukia savo koncertinę veiklą

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai