Antarktidos maratono nugalėtojai šaltis nebuvo sunkiausia varžybų dalis

Antarktidos maratonas
Antarktidos maratonas
Šaltinis: Žmonės
2019-01-13 13:30
AA

Praėjo daugiau nei 107 metų nuo akimirkos, kai norvegas Roaldas Amundsenas tapo pirmuoju žmogumi pasiekusiu Pietų ašigalį. Tačiau tuo Antarktidos užkariavimai nesibaigė. Tarp palikusių savo žymę piečiausioje pasaulio dalyje turime ir lietuvę – Antarktidos maratono nugalėtoją Romą Puišienę.

Kitas moters laukiantis iššūkis – vasario 2 dieną Druskininkuose, „LTeam olimpiniame žiemos festivalyje“, vyksiančios multi sporto varžybos „LTeam Winter Challenge“. Čia R. Puišienė varžysis vienoje komandoje su sutuoktiniu, o komandos pavadinimas bus jau tradiciniu tampantis „Už ką man tokia žmona“.

Kartu su R. Puišiene gruodį vykusiose varžybose finišavo ir jos vyras – Algirdas Puišys, padėjęs savo antrajai pusei distancijoje palaikyti tempą. Kalbėdama su tinklalapiu „LTeam.lt“ moteris tikino, jog sprendimas dalyvauti viename sunkiausių maratonų pasaulyje atėjo netikėtai internete pamačius informaciją apie ekstremalų bėgimą.

Antarktidos maratonas / Asmeninio albumo nuotr.

„Prieš metus, per Kalėdas, visai netyčia facebooke pamačiau bėgimo reklamą. Vyras tuomet paklausė, ko norėčiau dovanų Kalėdoms, atsakiau – bėgimo Antarktidoje, – juokiasi R. Puišienė. – Tuo metu nieko nežinojau apie šias varžybas, tiesiog, mąsčiau, jog būtų smagu sudalyvauti. Vėliau pradėjome domėtis, organizuoti kelionę bei treniruotis pagal planą – į procesą pažiūrėjome labai rimtai.“

Pasiruošimo metu pora iš pradžių treniravosi kaip du atskiri sportininkai. Jau pradėjus ilgą kelionę iš Lietuvos į Antarktidą, tarpiniame kelionės punkte – Čilėje sutuoktinių sportininkų pora priėmė bendrą spendimą – A. Puišys distancijoje padės palaikyti ritmą Romai.

Antarktidos maratonas / Asmeninio albumo nuotr.

„Būdami Čilėje, gavome bėgimo dalyvių sąrašą ir supratome, jog aš turiu daugiau galimybių užimti aukštą vietą nei vyras. Logiškai priėmėme sprendimą, jog taip bus naudingiau abiem“, – kaip vėliau paaiškėjo puikaus priimto sprendimo istoriją pasakojo sportininkė.

Iš Čilės atkeliavę į „Union Glacier Camp“ amerikiečių mokslininkų stovyklą pora įsikūrė „viešbutyje“ – specialiose lauko palapinėse. Varžybų metu Romą ir Algirdą pasitiko ne tokia ir baisi oro temperatūra – „tik“ dvidešimt laipsnių žemiau nulio. Tiesa, nuo to varžybos netapo lengvesnės, nes jas apsunkino gausiai iškritęs sniegas.

„Pusantros paros iki mūsų maratono pradžios Antarktidoje iškrito didžiulis kritulių kiekis, kas nėra būdinga šiam žemynui. Organizatoriai priėmė sprendimą – nelyginti trasos ir leisti bėgti per pusnis. Tai buvo sunkiausias varžybų momentas – kojos visąlaik klimpo. Negana to, matomumas buvo labai prastas. Susidarė įspūdis, jog ne bėgi, o tiesiog plauki rūke ar piene. Buvo trijų kilometrų atkarpa, išvažinėta sunkiosios technikos, kurioje vėliau buvo prisnigta, todėl kiekvienas kojos dėjimas buvo loterija“, – varžybų iššūkius prisiminė R. Puišienė.

Laimėję maratoną, sutuoktiniai dar penkias dienas laukė gerų oro sąlygų Antarktidoje, kad galėtų nuskristi atgal į Čilę bei, galų gale, grįžti į Lietuvą. Grįžę namo sutuoktiniai toliau sportuoja ir jau užsiregistravo į „LTeam Winter Challenge 2019“ varžybas, kurios bus surengtos vasario 2 dieną Druskininkuose vyksiančio trijų dienų žiemos sporto ir pramogų „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ metu.

„Jau esame dalyvavę „Vilnius Challenge“ varžybų juodojoje trasoje 2017 ir 2018 metais. Visai neblogai pasirodėme – užėmėme antrąją vietą. „Winter Challenge“ dar nedalyvavome, todėl nusprendėme, jog tai bus puiki proga išbandyti save. Taip, galima sakyti prieš varžybas Druskininkuose pasidarėme gerą treniruotę Antarktidoje. Aišku, ten tik gal reikėjo daugiau pavažinėti dviračiu, ką reikės daryti „Winter Challenge“ varžybose“. Atvažiuosime visam savaitgaliui, todėl tikiuosi smagiai praleisime laiką“, – kalbėjo R. Puišienė.