Antanas Mockus: „Į Kolumbijos parlamentą mane išrinko per jėgą“

Antano Mockaus paskaita su Ryčiu Zemkausku/ Gedmanto Kropio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-20 19:53
Buvęs Bogotos miesto meras Antanas Mockus šiuo metu vieši Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko ne šiaip sau – XVI Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje ketvirtadienį buvo pristatytas italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmas apie neseniai pasaulį palikusią A. Mockaus mamą „Nijolė“.

Šnekėdamas su žurnalistu Ryčiu Zemkausku A. Mockus atskleidė, kad filmas buvo kurtas šešerius metus. „Televizija yra momentinis dalykas, o filmus kurti gali užtrukti dešimtmečius“, – sakė Antanas.

A. Mockaus mama Nijolė buvo menininkė, skulptorė. „Mano mama buvo nuostabus žmogus, dėkui Dievui man teko laimė ją turėti“, – kalbėjo A. Mockus.

Lietuvoje A. Mockus – retas svečias. Jis prisipažino, kad pirmą kartą atvykus į tėvynę negalėjo užmigti net penkias dienas. „Niekaip negalėjau suprasti, kaip veikia sovietinė sistema“, – sakė jis.

Antano Mockaus paskaita su Ryčiu Zemkausku/ Gedmanto Kropio nuotr.
Antano Mockaus paskaita su Ryčiu Zemkausku/ Gedmanto Kropio nuotr.

Kalbai pasisukus apie politiką A. Mockus teigė, kad labai norėtų joje matyti kuo daugiau jaunų žmonių. „Jie turi labai daug svajonių. Kolumbijoje yra toks posakis, „kai tu spjauni į sriubą – nieks nenori jos ragauti“. Tai manau, kad politika yra ta sriuba. Kuo daugiau paprasti žmonės bijos įsitraukti į politiką, tuo labiau ji bus tik politikų rankose. Pasitikėjimas yra didžiausias turtas. Nežinau ar pragaras egzistuoja, bet man pragaras – nepasitikėjimas“. 

Ryčio Zemkausko paklaustas ar jam neapmaudu būti pristatomam, kaip buvusiam Bogotos merui ir nebedirbti aktyvioje politikoje A. Mockus sakė, kad šiuo metu jis dirba Kolumbijos parlemente ir juokavo, kad ten jį išrinko „per jėgą“. 

Antano Mockaus paskaita su Ryčiu Zemkausku/ Gedmanto Kropio nuotr.
Antano Mockaus paskaita su Ryčiu Zemkausku/ Gedmanto Kropio nuotr.

„Žmonės gatvėje man išreiškė labai daug pasitikėjimo. Sako, kad norime, kad jus išrinktų – mažiau vogs. Kartais galvodavau, kad toks žmonių palaikymas yra sapnas“.

Anot jo, svarbiausias politiko tikslas bendras gėris, teisingumas, aiškumas komunikacijoje. Antanas taip pat pridėjo, kad politikui labai svarbu negyventi tik dėl šeimos. „Kolumbijoje svarbiausias dalykas yra šeima, o aš manau, kad šeimos gyvenimas būnant politiku negali būti pirmoje vietoje“. 

R. Zemkauskas pasiteiravo, ar politika įmanoma be populizmo. „Populizmas yra pavojingas, bet taip pat pavojinga yrs nesuprasti, kas rūpi žmogui“, – teigė Antanas, kad politikus būtų naudinga apgyvendinti kaime, kad suprastų paprastų žmonių problemas.

Diskusijai einant į pabaigą A. Mockus prisipažino, kad dirbant Kolumbijos parlamente jo dudžiausias lūkestis ir tiklas yra kova su korupcija. 

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai